5 özgeçmis ipuçlari en is arayanlar degil ne

Büyük bir özgeçmis yazma söz konusu oldugunda, hiçbir sert ve hizli kurallar ya da uygun olmalidir belirli biçimleri vardir, ancak, özgeçmisinizi sizin için basvuran her özel is için hedeflenmelidir. Buna ek olarak, kisa, açik, komut dikkat olmali ve paketi uzak durmasini.

You Want Is için bir baslik ekleyin

Istediginiz pozisyon için profesyonel bir baslik kullanin. Uygunsuz bir is unvani sadece kadar size ulasmak isteyen sorumluluk veya maas seviyesinin altindaki bir seviyede size konumlandirmak için hizmet edecektir. Bir is unvani da dahil olmak üzere büyük ölçüde daha yüksek pozisyonlar için almak ve daha yüksek bir maas clinching sansinizi artirmak bu görüsme çagrilari sayisini artirabilir – ve daha yüksek bir maas baslattiginizda, kariyer büyüme de hizlanir.

Degil bir Amaç (Me-odakli) – bir Yönetici Özeti (onlar için ne yapabilirim) dahil

Bir yönetici özeti kisa bir paragraf ya da 4-5 isaretli noktalari olusan, açik ve iyi tanimlanmis olmalidir. Bu yeteneklerinizi isveren sizin için ne yapabilirim, isveren degil yararlanabilir nasil odaklanmalidir. Eylem kelimeleri kullanarak sirket hedeflerine ulasmak için katki yapma yetenegine sahip akilli ve aktif bir birey olarak size iletmek için yardimci olacaktir. Açik ve hizli bir sekilde güçlü ve basarilari vurgulayin. Isverenler ve ise alma yöneticileri noktasina olan bilgileri görmek istiyorum, ve pek özgeçmisinizi gizli bilgilerin gömülü Nuggets için kazmak için zamanimiz var.

ilgili bilgileri içerir

En bariz Öldür beni – özgeçmisinizi inis görüsmeler yöneliktir. Sonuç olarak, size yetenekleri ve deneyimi reklamini yapiyorsunuz. Bu nedenle,, kesin dogru ve gerekli bilgileri vermek gerekir. Özgeçmisinizi ilgili bilgileri iletmek gerekir, ama ayni zamanda, devam da ise alma yöneticisi bu ürünü satin if (SIZ) onlarin ihtiyaçlarini mevcut özel alanlarda olumlu ve dogrudan fayda yol açacagi bir mesaj iletmek gerekir ( Isi).

övünmek – kanit ile!

Bu özgeçmisinizi söz konusu oldugunda, tevazu unutabilirsiniz. Eger olaganüstü bir performans (ben abartmak ya da yalan söylemedim fark) olarak kurar reddedilemez kaniti varsa övünmek. Lütfen bir basari odakli profil devam Ver. Basarilar sorun çözme ile üretmek, ya da gerçek ya da algilanan engel üstesinden sonuçlaridir. O çalisanlarin moral, gelir veya sirket tasarruf yükseltmek için hizmet öncülük herhangi bir proje Mansiyon. ‘Sorun-Eylem-Sonuç’ formüle gelecekteki is benzer veya daha iyi sonuçlar üretmek için yeteneginizi iletmek için (PAR) ifadeleri.

vurgulamak basarilari – degil sorumluluklar

Önemli olsa da, liste sorumluluklari özgeçmisinizi odagi olusturmak gerekir. Sorumluluklar pasif – basarilari aktif, dinamik bir birey olarak proje. Daha yüksek bir konumda ariyorlar, basarilarinizi yerine sorumluluklarinizi önem kazanmak – bu yüzden bir araya gelme iki degil. Sorumluluklarinizi genel bir bakis veren bir paragraf yazmak ve sonra mermi ile basarilari vurgulayin. Bir sey satmak istediginizde, bunu öne yapmak gerekir.

Bu görüsme çagrilari almak için geldiginde iyi yazilmis özgeçmis olmasi çok önemlidir. Yukaridaki 5 ipucu izleyerek sansinizi en üst düzeye saglayacaktir.