akademi mezunlar için ekonomik refah

Sadece önceki dört yil da varligini geri kalani için hazirlaniyor bitkin. Rodney Atkins sarki söyledigi gibi, bira ve kizlar alaninda ihtisas. (Eger olsaydi, size 5,4 milyon üniversite bingers bir parçasidir. Utandim gösterin.) Eger test sirasinda bakis için giysi çekin kendinize her parçasi üzerinde cevap yazma her hafta bes uzun dakika yorgun. Tamam, belki de bazi abartili. Aslinda size üniversite bu dört yil boyunca basardik geleni yapti ve varligini bir sonraki 45 yil (veya daha fazla, son zamanlarda) için kendinizi hazirlamak için en iyi yapti güveniyorum.

Büyük olasilikla sizi egitmek degil mi bir sey nakit yönetimi. Büyük olasilikla bir ipotek, otomobil gider, evlilik (iki ya da üç çocuk muhtemelen komple), gida, vb katalog devam ediyor olacak. Servet memnuniyet satin almaz, ama bunun biraz üzerine mandali ve akillica çalistirirsaniz, size çok daha mutlu ve basarili bir kisi olacaktir. Ilk hareketi bu para cebinizde yaniyor ne kadar büyük bir delik olursa olsun yönetmek için ögrenmektir.

Ögrenmesi gereken ilk sey güç yok olmasidir. Biz istediginiz uzakta tüm nakit stok, kadar elimizden geldigi kadar yatirim, ama gerçek hükümet ve serbest piyasa mutlak gücüne sahip olmasidir. Yapabilecegimiz tüm ekonomide yolumuza atar engellerin sakinmak için deneyin. Öngörüyoruz ve kendinize bir mali yastik vermeye çalisin. Reklam gibi bir çok kendi kalp bölümleri kalp krizi tehlikesi ölçüm programi ile ilgili Baltimores St Josephs Hastanesi üzere hemen Maryland oynadi. Bu onlar adina göre tanitmak bir adamla baslar. Onun, bir günlük olarak dürtünceye dogru mu yiyor sag, sigara ücretsiz ve içki ücretsiz, ama üç gün içinde o önemli bir kalp krizi olacak. Her seyi devlet Haklisiniz sürü yapmak ama sonra bir mali saldiri olabilir. Sadece içeri getirmek her dolar ile yapabilirsiniz mutlak geleni ögrenmek

Zengin sizin için anlami ne seçin. Eger masada yemek almak ve aile birimi saglayan ise bir milyon dolar almak zorunda degilsiniz diyor baska bir ülkede müzik sarki vardir. Sadece 60.000 $ bir yil kazanmak ama, sen Hanover, Pensilvanya satin aldigi konut için ödedigi faturalari, satin alma ekmek, öder ve uzakta istif için yedek para biraz izin verir ve bu ile tamam iseniz, yapmis iyi. Sadece araç altinda yasayan ve her ay uzak bu ek birkaç kurus koymak unutmayin.

Yasamak için mali açidan sorumlu yöntemin farkinda olun. Eger mümkün ise tüm denge, aylik gider daha fazla yedek zaman kredi karti, ödemek. Bankalar etrafinda ilgi degil, baska bir sekilde ödeme edilmelidir. Eger faiz ödüyoruz, para harciyorsun. Bir bebek gibi kredi puani davranin. Bir hata o zavalli genç yok edebilir. Bir sürçme kredi sizin için istediginiz kredi fark olabilir. Dogru para yönetmek için nasil çalisma. Bütçenizi ulasilabilir eger kurus asagi alin. Bir önceki makalede belirtildigi gibi, bir mali plan olusturmak için basit yolu vardir. Bazi insanlar zarf teknigi ile yemin ederim. Tasarruf ve maliyet-fayda inceleme farkinda olun. Refah mükemmel dikkat edin. Bir milyon dolar için altin yil için fazlasiyla yeterli oldugunu unutmayin. Yatirim sirketleri onlarla bir milyon saglamak istiyoruz ancak mali açidan sorumlu ise gerçekte, $ 350.000 bol. Son olarak, hayirsever ve sükretmek. Bu, tüm sevinç ancak mali kutsal sadece yol degil.