akilda son kullanici ile havacilik teknolojisi tasarimi

Sirketler, havayollari ve havacilik teknolojisinde diger kuruluslarin büyük sermaye yatirimlari bu kusursuz tasarlanmis olmasi ve yüksek performans saglamak zorunda oldugu anlamina gelir. Bu tasarimcilar, mühendisler ve diger sinir bozucu ve yorucu olabilir proje çalismalarinin yil içinde mükemmellik yüksek düzeyde tutmak gerektigi anlamina gelir. Gerçekten de, havacilik endüstrisinin yüksek basinç uzun süre sektöründe olan havacilik profesyonellerin çözmek asagi giyebilir. Ancak, enerji ihanet ve ilk etapta sektörüne profesyoneller var cosku disari çekmek için yolu vardir. Kariyerleri boyunca tutarli kalmak havacilik isçiler için en iyi yolu, her proje sirasinda göz önünde havacilik teknolojisinin son kullanici tutmaktir.

Bu basit bir kavram gibi görünüyor, ancak birçok profesyonel böylece ürünün kullanici hakkinda unutmak islerini teknik açidan yakalanmis. Akilda son kullanici tutmak için bir yolu üzerinde çalistiklari proje kendilerini hayal için profesyonel içindir. Örnegin, bir havacilik tasarimcisi bir havayolu jet ya da bir charter uçakta kendi deneyimleri hakkinda düsünebilirsiniz. Profesyoneller motor gürültüsü ve dis tasarim da dahil olmak üzere uçagin performansini kendi algi, düsünebilirsiniz. Yani sira, havacilik tasarimcilari tasarim asamasinda uçak koltuk ve diger tüketici fonksiyonlarin konfor düsünmelisiniz.

Benzer sekilde, tasarimcilari uçak seyahat için deneyimlerini ve arzulari hakkinda bilmek herkesle konusmak gerekir. Profesyoneller kendi uçaklar daha fazla bacak alani istediginiz arkadaslariniz ve ailenizle disari bulabilirsiniz. Diger havacilik çalisanlari son kullanicilar ergonomik olarak tasarlanmis koltuklar uzun uçuslar üzerinde gerginlik geri kaçinmak istediginiz kesfedebilir. Öneri ve fikirler bu sürekli akisi tasarim profesyonelleri kavramlari zaman asiri miktarda harcamadan fikirlerini taze tutmanin bir yolu saglar.

Genel olarak, tasarimcilari ve mühendisleri projelerini her form ve fonksiyon dogru kombinasyonu dikkate almak gerekir. Askeri ve ticari kokpitlerinde uçus kontrol panelleri kullanim yildir basit bir tasarim ve dayanikli parçalar olmasi gerekir. Yolcu koltuklari görsel, çekici, rahat ve uzay verimli olmasi gerekir. Uçaklar ve uydular gibi uzay teknolojisi islerini gerçeklestirmek için mükemmel bir islev gerekir. Ancak, bu teknolojileri müsterileri mutlu tutmak ve bir marka olusturmak için ekonomik ve güvenilir olmasi gerekir. Bu düsünceler tüm havacilik tasarimcilari için önemlidir.