aktüer is obsesif-kompulsif türleri içindir

Ben aktüeryal isler düsündügümüz zaman, ilk düsünce ben Ben Stiller film izledim o gece yansitan, “Along Came Polly.” Ben Stiller, bu analitik oldu
kisilik anal-tutucu tipi, her zaman her sey için risk hesaplanmasi. O bütün atmak yastik için bir makas alir zaman filmden iklim, vurgulamak sahneleri biridir. O atmak yastik her gün israf ne kadar zaman hesaplanir ve o her gece ve sabah asagi alarak ya da atmak yastik yerlestirerek endisesi baska bir ikinci atik istemiyordu fark etti. Bu yüzden ve Jennifer Aniston ona ve tüm pervasiz terk ile yaptigi atis yastik yok. Büyük sahne!

Aktüerya isler her riski hesaplamak isteyenler için mükemmel uyum gibi görünüyor. Bunlar matematik ve fen mükemmel olanlar, ve insan istatistik çalisma seven insanlar için için en iyi is. Orada bilim ve matematik aktüerya isler ve finans ve sigorta sektörlerinde en ilgilidir. Ben durup ne iyi oldugum yerden yelpazenin karsit sonu. Ben sahsen bir aktüer is için tasariyi uygun asla – Ben kendi bütçe sayilari yönetmek yeterince zaman, finans ve sigorta riskleri hesaplamak söyle dursun. Bir aktüer is ariyor Çogu erkek her zaman beyinleri çizerek, matematiksel denklemler var insan hesap vardir. Benim gibi adamlar sadece derin ucunu biz almak ve biz su konum bir kez yüzmeyi anlamaya her firsatta atlamak ise.

Bu sektörde insanlarin en Maceraci olmayabilir. Bu her zaman önünde riskleri görmek ve gerçekten aliyorsun ne kadar bir risk biliyorum zaman maceraci olmak zor. Risk alma eglenceli kismi sansa tüm kadar birakiyor. Bir heyecan istiyor ve lojistik veya basarisiz kaç parasüt istatistikleri hakkinda düsünmek istemiyorum çünkü insanlar uçak disari atlamak. Kimse sürekli tüm basarisiz parasüt ve bu deneyimi canli disari yapmama olanaklari hatirlatti olmak istiyor. Onlar sadece tüm rüzgara dikkat ve nerede olabilir kartlari düsürdüm atmak istiyorum. Aktüeryal sektöründe insanlar onlar atilmak her macera ile taahhüt ediyoruz riskleri görmezden zor bir zaman olabilir. Bu onlarin arkadaslari ve aile için oldukça can sikici olabilir. Nasil sadece endise verici bu ne kadar riskli hesaplama var arkadasim, ve gelip olmayabilir oran gelen sürekli hatirlatma duymak, bazi büyük kaya tirmanisi kaçamak ya da bir dag kesfetmek için girisim kapali gitmek için heyecan almak istiyorum geri tek parça halinde. Bu tür dogru, su söner?

Ancak, hepsi bizim vahsi ve çilgin maceralarini dünyanin geri kalani katilabilirsiniz böylece sikici finans veya sigorta isi ile tüm hesaplamalari ve analizleri disari delik bu is insanlar olabilir. Belki bir aktüeryal is alarak, bu yüzden eve, onlar arkalarinda bu obsesif-kompulsif doga birakmak, asiri analiz her seyi bu ihtiyaci karsilamak. Bu büyük bir çaba ve bu noktaya ulasmak için kendi tarafinda belirlenmesi alacakti, ama hayatlarinda her sey analiz durdurmak ve sans için bazi seyleri terk etmeye karar zaman bu hayat degistiren, paradigma degistiren anlar, biri.

Bu “Along Came Polly” hakkinda ne oldukça fazla. Ben Yine de son olarak bazi seyler uncalculated ve riskli olmasi gerekiyordu fark etti. Ask, örnegin, analiz etmek ve yolunuzu hesaplayabilirsiniz sey degildir. Size mükemmel bir maç bulma oran hesaplamak eger zaten onu buldum sonra, bu o kisinin ne kadar özel fark ve neden onu tutmak için mümkün olan her seyi yapmak gerekir yardimci olabilir bu nedenle, olabilir de. Hepimizin hayatimizda yapmak gerekir bir hesaplama var. Bir kere biz o özel birini bulmak, biz gezegende insanlarin milyarlarca, bizim için çok mükemmel birini bulma oran farkina varmalidir. Oran imkansiz gibi bize yasli, tek insanlarin bazilari için, hissediyorum.

Hepsi ayni, onun gece ve çilgin macera arayan ve pervasiz terk olan geziler pesinde hafta geçirdigi bu alanda birini, bulmak oldukça nadirdir. Aktüeryal isler hakkinda hiçbir sey bilmek insanlar içindir “pervasiz terk.” Onlar, her sabah ayni saatte kalkmaniz kendi dis firçasi zaman firça darbeleri sayisi ve günlük dün ayni kesin rutin takip insanlar için konum ritüeller. Onlar o kadar degismez. Onlar hiçbir zaman sadece yukari ve kendiliginden birakin. Orada hayatlarinda çok az kendiligindenlik, ve onlar bu sekilde tutmak istiyorum. Bu yüzden yeni ve alisilmadik bir sey geliyor, onlar yeni duruma uyum yavas konum.

Insanlarin bu tür oynamak her zaman eglencelidir. Onlarin terlik biri gizlemek ve bir bayan terlik ile degistirin, ya da farkli bir tuvalete kendi dis firçasi tasiyin, ya da günlük rutin ile karisiklik diger küçük yollar bulmak eger Örnegin, – onlari almak izlemek için her zaman eglencelidir üzgün. Bu yeni oda arkadasi veya komsusu kazanmak için en iyi yol olmayabilir, ama onlari, bir saskin bakislari içinde, kendi dis firçasi tutucu ya da tek terlik kendilerini ne yapacagini emin degil bak izlerken tatmin çesit var.

Ben bu insanlarin alay sanirim, ama zor degil. Eger bu kalip uygun hissediyorum Hepsi ayni, aktüeryal is aradiginiz sey olabilir. Sadece yapmaniz tüm küçük seyler üzerinde gelip güçlük olacak benim gibi insanlar, hazir olun.