ameliyathane hemsiresi tanitan

Isletim hemsire veya baska bir ad perioperatif hemsireler yönetmenlik, planlama ve ameliyathane faaliyetleri koordine sorumlu olmasi. Onlar geçiren cerrahi hastalar için bakim saglar. Çünkü onlarin is, isletme hemsireler kayitli hemsire olmalidir.

Onlar için baska bir is acil durumlar varsa günlük cerrahi ya da için tüm cerrahi islemler ve özel ekipman kontrol etmektir. Eger bu meslekte çalisiyorsaniz, sizin hastanin ihtiyaci doldurmak için diger hastane birimleri ile karsi karsiya gerekir. Ayrica hastanin aileleri ve diger saglik bakimlari ile çalisacaktir.

Ameliyathane hemsiresi görevi üç bölüme ayrilmistir. Bu ameliyat, ameliyat öncesi ve ameliyat sonrasi vardir. Islevsel bir parçasi olarak, hemsireler genellikle hasta ve cerrahi islemler ile ilgili aile üyeleri söyle. Bundan sonra, bu anestezi dahil ilaç uygulamak ve hastanin hazir almak gerekir. Ayrica isletim araçlari ameliyat için steril ve hazir oldugundan emin olmak gerekir. Ameliyat asamada, bu ameliyati yapmak için cerrah yardimci olacaktir. Ayrica ameliyat sonrasi asamasinda kurtarmak için hastaya yardimci olmak gerekir.

Perioperatif hemsireler sadece ameliyathanede çalismaz. Onlar büyük bir çalisma alani oldugu için, onlar da firçalayin ya da dolasan hemsire olarak çalisabilirler. Ayrica RN ilk asistani olabilir. Birçogu daha sonra yönetim danismani, klinik egitimci, arastirmaci, ya da tibbi satis profesyonel olmak. Daha ileri egitim ve ögretim varsa, onlar da hemsire anestezist olabilir.

Perioperatif hemsirelerin çalisma alani daha çok hastanede cerrahi bölümlerinde oldugunu. Ancak, onlar da gün cerrahi birimi veya ayaktan cerrahi, klinik ve doktor ofisleri çalisabilir. Bu ABD yaslanan nüfus ve artan saglik maliyetleri bu yana günümüzde pek çok hemsire ihtiyaci oldugu söylenebilir.