Banka is ve Hindistan bankacilik senaryo

Bankacilik sektöründe kesinlikle Hindistan’da çiçeklenme. Aslinda, son on yilda, kamu ve özel bankalar hem de iyi bir is yapiyor bu sektörde büyük bir büyüme olmustur. Bankalarda bosluk yüzdesi de gençlerin simdiki nesil için daha fazla istihdam olanaklari elde büyüdü.

Ayrica, bankacilik is ekonomide en çok tercih edilen is bugün biri oldugu inkar edilemez. Banka isleri, güvenli yüksek ücretli ve çok mutlu eder. Daha fazla insan bankacilik sektöründe girmek için güçlü bir egilim gösteriyor. Ayrica, ayni zamanda modern bankalar gerçekten çok iyi kendilerini çesitlenmistir oldugu gerçegini dikkate almak gerekir.

Onlar sadece mevduat kabul ve verilmesi kredilerin geleneksel islevleri gerçeklestirmek için kullanilan günler artik geride kaldi. Örnegin alin, ülkedeki bankacilik sektöründeki büyüme% 51 yillik büyüme orani ile son 10 yilda sarsici yüksek olmustur ortaya McKinsey Raporu baslikli ‘Hindistan Bankacilik 2010,’. Bu kesinlikle her zaman yüksek nüfus ve yüksek issizlik orani için elestiriliyor ekonomi için de habercisi.

Neyse ki, daha fazla yeni banka is kirpma vardir ve gençler iki elinizle firsati kapmak için sadece çok istekli.

Günümüzde senaryoda kesinlikle iki nedenlerle esas nedeniyle umut verici:
i. Çesitlendirme: Yukarida açiklandigi gibi, bankalar geleneksel etiketleri döken ve simdi faaliyetleri bir dizi gerçeklestirmek için görevlerini çesitlendirilmesi vardir. Onlar kredi kartlari, para, kredi, hisse senedi ve müsteriler için sigorta yönetmek uzak shying degildir. Böylece, geldi birçok yeni bölümler vardir. Bu yeni bölümlerin dogum vatandaslarinin için daha fazla istihdam olanaklari açilir oldugunu söylemeye gerek yok.

ii. Yurtdisi Subelerde: Bankacilik senaryo gelisen bir devlet bir baska nedeni bankalarin bir dizi yabanci topraklarda sube kurma olmasidir. Tam sekilleniyor küresellesme ile, tüm dünyada kendi varligini ortaya koymak için modern bankalar için neredeyse zorunluluk haline gelmistir. Bu nedenle, hatta Hint bankalar diger ülkelere dallari kuruyorsaniz. Daha sonra ülke içinde güçlerini uzanan özel bankalar ve yabanci banka vardir. Tüm bu kesinlikle yeni istihdam olanaklari dogum verdik.