bankacilik kariyer

Bankacilikta Kariyer: Is Profili ve gerekli Becerileri

Hindistan’da bankacilik sektörünün büyüme tüm hiziyla hem online ve offline islemleri ile neredeyse ölçülemez. Hint ve yabanci bankalar ile birlikte özel ve kamu bankalari katlanarak artiyor ve bu yüzden onlari tarafindan saglanan hizmetlerdir. Bu sektör son derece müsteri odakli hizmet gelistirme talepleri ve böylece, insan gücü ihtiyaci çok yukari çekti. Sonuç olarak, bankalarin artan gereksinimlerini karsilamak için çok sayida bankacilik uzmanlari ise

Bol giris seviyesi, orta seviye ve üst düzey yani tüm düzeyleri arasinda mevcut bankacilik isleri vardir. Onlar gibi siralanabilir olabilir:

-Banka yöneticileri
O sube islemleri, personel yönetimi ve kar nesil verimli çalistirmak için sorumludur. Ayrica sube personel temsilcileri müsteri ihtiyaçlarini iyi bir anlayis dayali kullanici dostu çözümler sunabiliyoruz emin olmak için gereklidir. Hizmet Özellestirme kendi ürün ve hizmetleri dogru müsteri dikkat çekmek için bankacilik her seyden önemlidir.

-Fon yöneticileri
O emeklilik fonlari, sigorta sirketleri ve karli bir sekilde birim ortakliklari para yatirim yaparak uzun vadeli büyüme için yatirim bakarak birinci derecede sorumludur. O yatirim analistleri baglantiya geçerek belirli bir cografi pazar ya da sanayi bir uzman, arastirma ve yatirim stratejilerini, yatirim analizi, vb geçerlidir

– Beceri gerekli
O iyi iletisim becerileri ve ona istemcileri yönetmek saglayacak analitik yeteneklerini sahiptir. Yabanci dillerden en az birinin bilgi yüksek tercih verilir.

-Yatirim analistleri
Bunlar tüccarlar, satis temsilcileri ve müsterilerine önemli piyasa bilgileri saglayan insanlardir. Bir sirketin yillik sonuçlarini analiz, potansiyel yatirim sektörlere rapor hazirlamak ve belirli bir sektörün uzmandir.

– Beceri gerekli
Bu alanda basari için, iletisim ve analitik becerilerin yani sira, bir, detay, sebat ve basinç isleme yetenegi dikkat yetenegi iyi yazma becerisine sahip olmalidir.

-Yatirim bankacilari
Bunlar kurumsal finans ve operasyon amaçlar için gereklidir.

-Yatirim bankacilari (kurumsal finansman)
Kurumsal finansman yatirim bankacilari rolü sirketler, kurumlar ve hükümet mali hedeflere ulasmak yardimci olmaktir. Bunlar finansal analiz, danismanlik ve kursun yönetimi satin almalari yapmak, birlesme ve satin almalar finansman ve yönetiminde yardimci belirlemek ve güvenli is imkanlari ve sermaye piyasalarinda fon. Üst yönetim ile ekip koordinasyon ve toplantilar burada çok önemlidir.

-Yatirim bankacilari (islemleri)
Operasyon yatirim bankacilari esnaf kontrol ve transfer transacting tarafindan ön büro destek. Onlarin isi, müsteri sorgu ile ilgili ekipleri denetleme ve sistem sorunlari ile ilgili içerir. Ayrica açik ve günlük islemlerde yerlesmek ve bankanin diger bölümler ile bir arayüz olarak hareket ederler.

-Beceri gerekli
Yatirim bankaciligi her iki alan güçlü analitik beceri, mükemmel iletisim becerileri, BT yeterlilik, beceri, proje ve zaman yönetimi becerileri problem çözme, iyi yazma yetenegi, vb isteyin

-Mali yöneticileri
Bir finans yöneticisinin is mali politikalar formüle ve uygulamak yardimci olmaktir. O, is tahminleri yapan bankanin farkli subeleri yönetmek, finansal raporlar ve monitör nakit akimi hazirlar. Kontrolörleri, muhasebeciler, kredi yöneticileri, nakit yöneticileri, sigorta ve risk yöneticilerinin isleri de mali yöneticilerin profilinde yer almaktadir.

Mali Mühendisler için-Is de geliyor ve yöntemler olusturarak dahil oldugu türev menkul degerleme, stratejik planlama ve dinamik yatirim stratejileri adresi sorunlari.

Bankalar hem de diger segmentlerde is imkani saglamaktadir.
Bir müsteri iliskileri yöneticisi, kredi kontrol yürütme, kurumsal bankacilik yönetici, daktilo, sekreter, dosya katibi, veli, haberci, resepsiyonist ve emanet görevlileri olarak çalisabilir.
Bir bankanin operasyonel bölümü banka islemleri, tüketici kredisi departmani, ticari ve endüstriyel krediler, güvenlik analistleri diger güven bölümler, pazar arastirmasi, halkla iliskiler ve müsteri hizmetleri ile ilgili is vardir.
Diger fonksiyonlar geçis katip, kitap sahipleri, banka anlaticilarinin, kredi memurlari ve diger banka çalismasi sayilabilir.