Basarili bir kariyer arama 8 adim

Eger karar verdiyseniz bu hareket biraz zor olabilir yapma, yeni bir kariyer için zamani. Sonuçta nerede baslar. Peki, basarili bir kariyer arama için bu 8 adimlari burada baslayabilirsiniz.

1 – Tüm baslar ve ag ile biter. Ihtiyaciniz herkesin bir listesini yapin – arkadaslar, aile, genis aile, is (geçmis ve simdiki), kilise üyeleri, komsular, tanidiklar, ve akliniza gelebilecek herkes. Listenizdeki herkese konusun. Tabii ki degil tek seferde ancak 5 ila 10 kisi bir hafta.

2 – bütün kariyer firsatlari yüzlerce Monster.com gibi online is arama motorlari yüzlerce vardir. Peki neyin mevcut gözden geçirin ve en az 10 ilanlari her hafta basvurusu için deneyin.

3 – Silah Git ve aslinda yayinlanmistir var önce bir pozisyon için geçerlidir. Digerleri konumu hakkinda bilmek önce böyle bir silah atlama hattinin ön kendinizi tasimak ve sansinizi artirmak için harika bir yoldur.

4 – sizi ilgilendiren her gazete reklam yanit. Tüm özgeçmis üzerinden% 95 alinan ya da yeni bir kariyer arama oldugunuzda çok fazla pozisyonlar için geçerli degildir böylece atti.

5 – Sadece, internet, ag kullanarak yeni telefon listeleri kontrol ve basin bültenleri için kagitlari izleyerek magaza açti yeni isveren bulun. Yasadiginiz yere bagli olarak aradiginiz isin türüne için geçerli birkaç haftada olabilir. Onlarin büyük ise kampanya yapmadan önce bunlari ögrenmek eger daha iyi.

6 – aramalar bir özgeçmis kapali gönderdiginiz herhangi bir is için gerekli olan takip. Eger bir günlük tutmali ve daha sonra iki hafta zaman devam gönderdikten sonra size bir kisisel telefon görüsmesi ile takip edilmelidir anlamina gelir. Eger bir görüsme aldiysaniz 2 hafta görüsmeden sonra bir tesekkür mektubu göndermek gerekir. Eger takip etmek için bir günlük gerekir görebilirsiniz.

7 – Iletisim is bulma kurumlari ve Isverenler, ayni zamanda Headhunters çagirdi. O kadar onlar hakkinda unutmayin kariyer arama degerli bir kaynak olabilir.

8 – Sizin referanslar çok önemlidir. Aslinda, daha çok çok insanin. Iste bu iletisim bilgilerini güncel oldugundan emin olmak için bu kadar önemli nedeni budur.

Iste bu – sizin kariyer arama baslamak için sekiz ipucu. Siz farkina varmadan, sizin için ariyordum ettik kariyer olacak.