bayilikler – iyi ve kötü

Basina franchising saglam bir is kavrami olsa da, orada iyi ve kötü bayilikler ve ileriye dönük bir imtiyaz ikisi arasindaki farki ayirt etmek gerekiyor.

Franchise seçimi önemli bir karar oldugu için, bir umudu son dalma almadan önce birçok faktör dikkate sahiptir. Baslangiçta, ancak, o ilk kendi tercihleri, kisilik özellikleri ve yönetim tarzi liste gerekir. O kim eslesir, ve nasil seyler çalisan bir isine gitmek gerekir. O zaten yeni bir içine birkaç var bayilikler veya girisim olan bir sirket ek bir çikis koymak istiyorsa o karar böylece o da kendi alaninda mevcut bayilikler çalisma gerekir. Son olarak, her serisinin kosullarini dikkate baslayabilirsiniz.

Herhangi bir umudu onlarin sorunlari, finansal kapasitesi ve franchise memnuniyet düzeyi hakkinda enquirer için düsünüyor markalarin mevcut franchise üzerine bir arastirma yapmak için gereklidir. O alacak geribildirim isletmenin varligini sürdürebilmesi üzerinde önemli göstergesi olarak hizmet verebilir alacak.

Iyi bir Franchise baslangiç ??yardimdan makul bir ücret karsiliginda sonrasi açilan destek araliklari bir paket sunuyor. Iyi bir franchise için bakilmasi gereken birkaç nokta vardir. Marka umudu bilinmesi gerekir ve daha fazla genisletmek için potansiyeli olmasi gerekir. Bayi sicili iyi olmali ve franchise ücreti makul. Karlilik öngörülen düzeyde yatirim makul bir süre içinde telafi olacak bir güvence olmasi, mevcut franchise net gelir yani gerçekler tarafindan desteklenmelidir. Yatirim olmayan bir franchise is daha düsük oldugu için, Yatirim Dönüs daha yüksek olmalidir.

Franchise ciddi sekilde bayilikler basarisi kararli olmalidir. Franchise-franchise iliskileri güçlü olmalidir. Mevcut Franchise is ve merkezi yönetim uygulayan pazarlama programlari ile memnun olmalidir. Örgüt her birimin rolleri açik ve iyi tarif oldugu sekilde yapilandirilmis olmalidir. Son derece organize sirketi tasarruf ve dolayisiyla kazançlarini arttirmak için zaman, enerji ve insan kaynaklarinin kullanimi maksimize etkin bir sistemi korur. Her sey saat gibi çalisir bekleniyor çünkü yapisal bir sirket olarak, gün için günlük operasyonlarda sorunlar büyük ölçüde azalir.

Pazar arastirmasi korumak ve sürekli tüm franchise karliligini artirmak için çalisiyoruz kadar genis olmalidir. Iyi Lisansiyesine daha mevcut güçlü gelistirmek ve stratejik sorun alanlarini çözmek için potansiyel firsatlari için uyanik her zaman vardir. Onlar önde diger isletmelerin kalmak için hizli bir sekilde pazardaki degisikliklere cevap biliyorum.

Her serisinin performansi zaman zaman incelenmistir. Bayi sagladigi egitim baslangiç ??islemleri için yeterli ve is çalisan olmasi ve çalisanlarin uzun süreli konaklama için öngörülen gerekir. Buna ek olarak, merkezi yönetim destegi kendi çikis çalisan karsilasilabilecek sorunlar ele franchise yardimci olmak için yeterli olmalidir. Bu bayi is her alaninda marka bütünlügünü korumak için adanmis oldugunu gösterir. Bayi gelen sürekli destek ayni zamanda marka itibarini bozma franchise herhangi olasiligini azaltir.

Son olarak, iyi bir bayi kesinlikle franchise anlasmasi tüm kosullarini yapisir. Bayi araciligiyla sunulan ürün ve hizmetleri yüksek kalitede olmalidir ve derhal teslim edilir. Bu bayi ve franchise arasindaki iliskiyi güçlendirir.

Öte yandan, kötü franchise egitim, destek ve uzmanlik genellikle kisadir. Daha sik, bu franchise basarisiz durumunda kaybedecekleri bir sey var az bilinen markalar. Onlar konusmak için kurulmus bir sicili yok ve bu nedenle basarili bir serinin çalistirmak için deneyim ve uzmanlik kisa düsebilir. Onlar daha popüler bayilikler kadar iyi oldugu izlenimini vermek ve ayni yogun egitim ve destek saglamak için franchise ücreti olarak makul olmayan büyük miktarda talep edebilir. Beklentiler sadece öngörülen kar vaatleriyle bir umudu kandirarak kolayca bir anlik kar yaptiktan sonra olabilir vicdansiz insanlarin farkinda olmak gerekir. Bazi sirketler gibi daha büyük, daha basarili sirket bu kadar iyi ama yetersiz kaynaklari ve az ya da var olmayan uzmanlik nedeniyle bir franchise anlasmasi hazirlamak olabilir, onlar franchise memnuniyeti için kabul sartlari uygulamak mümkün olmayabilir . Mevcut bayilikler bir arastirma çok önemlidir Bu yüzden çok nedeni budur.

Kötü bir imtiyaz mevsimlik ürünler ve hizmetler tesvik etmektedir. Beklentiler ayni zamanda gibi sahte ürünler satan sirketlerin açik kalmak zorunda üretim ve pazar taklitler ve örnegin, B Sinifi orijinaller için, olarak bu geçmek. Bu yasa ile cezalandirilir.

Franchising popülerlik farkinda Bazi sirketler, canliligi için bakilmaksizin, sag çekiciligi ve teklif sol bayilikler ve yararlanmak ve mümkün oldugu kadar çok bayilikler satis sadece ilgili olabilir.

Durumda bir sirketin sadece kendi marka franchise disari basliyor, umutlari dikkatli olmak ve taahhütte bulunmadan önce daha fazla zaman almak gerekir. Bu mutlaka kötü bir franchising olmayabilir ama kimse bir test çalistirmasi bir parçasi olmak istiyor.

uk Franchise dizin franchising bilgi kaynagi