belgesi almak için tam bir tibbi asistan sinavi

Saglik alaninda, Sertifikali Tip Asistanlari tip mesleginin en çok aranan ve çok prestijli oldugunu. CMA için sertifika Tibbi Inceleme Ulusal Kurulu tarafindan idare CMA sinav, bir geçtikten sonra Tip Asistanlari Amerikan Dernegi (AAMA) bir Sertifika Kurulu tarafindan sunulmaktadir. Sertifikasyon da saglik görevlileri idari hem de klinik is islevleri çalisma olanagi saglar.

sinav prosedürü

CMA (AAMA) sinavina için, bazi prosedürleri de dahil olmak üzere takip edilmesi gerekir:

1. Kayit ve akredite tibbi yardim programinin tamamlanmasi – Orada bu programlari sunan çok sayida okul vardir ama, devam ettikleri program, akademik program ve klinik egitim prosedürlerin kalitesi akredite oldugunu görmek için isteyen adaylar için gereklidir.

2. CMA (AAMA) muayene akademik ve klinik egitim programlari sirasinda talimati asagidaki konularda, dayanir:

(A) Tip hukuku ve ahlak
(B) Klinik ve tani yöntemleri
(C) bilgisayar uygulamalari
(D) Kayit, tutma belgeleyen ve muhasebe
(E) Insan anatomi, fizyoloji, patoloji, Farmakoloji ve Tibbi terminoloji
(F) Ilaç yönetimi
(G) Kodlama ve sigorta isleme
(H) Hasta iliskileri, Ofis uygulamalari ve ilk yardim
(I) Laboratuvar teknikleri

Aday ayni zamanda egitim süresi sirasinda externship veya staj tamamlamak zorundadir.

sinav uygulama

Bu ilgili belgeler ve kayit ücretleri ile Uygulama tamamlamak için gereklidir. Bu durumda ücreti aday 250 $ ödemek zorunda kalacak, aksi takdirde 125 $ daha düsük olacaktir, çünkü AAMA veya bir CAAHEP veya ABHES üyesi olmak faydalidir. Ödenmis olan ücretler devredilemez ve iade geri olamaz.

(A) ücret ödeme modu Para emriyle olabilir, banka çeki, kredi karti, Sertifikali çek, banka karti ya da Kurumu kontrol edin.
(B) Kisisel çekler kabul edilmeyecektir.

Bu uygun ödeme olmadan sunulur Uygulamalar sinav programi veya ödemeler size geri iade edilecektir geciktirebilir, çünkü gerekli ödemeleri yapilmasi gerektigini de gereklidir.
Aday basvuru postalama itibaren 30 gün içinde yaptigi basvuru durumu hakkinda bilir. Sertifika bölümü kartvizit kendi telefon veya e-posta adresi ile ve aday bildirimleri almak için basarisiz olursa bölüm, temasa geçilebilir.

sinav takvimi randevu

Basvurunuzun onay bölgenizdeki bir Prometric test merkezinde randevu için yönlendiren bir zamanlama izni alacak. Bu izni yaklasik 3 hafta sinav programi tarihinden önce aday tarafindan kabul edilecektir.

sinav hazirlik

Sinav Hazirlik akredite bir tibbi yardim programi tarafindan sunulan içerik Anahat sinav konulari yol haritasi, AAMA uygulama sinavi görünen ve CMA (AAMA) okuyan Sinav yorum ders yapilabilir.
Sinavin geçen CMA (AAMA) ve kimlik ile birlikte resmi bir sertifika ve cüzdan kart ödüllendirecektir. Bu kimlik ülke genelinde herhangi bir yerde çekici maas ile bir tibbi asistan olarak daha iyi bir is elde etmek için size yardimci olacaktir.

Bu sertifika yeniden sertifika her 60 ay geçerli seviyede tutulmasi gerektigini de önemlidir. Yeniden belgelendirme sürekli egitim ya da muayene ile yapilabilir.