belirlenmesi ve aktarilabilir becerilerin en iyi sekilde

Çogu zaman, biz is basvurusu yaparken, bizim beceri istedigimiz konuma özel olarak ilgili hakkinda düsünüyorum. Bu zaten deneyime sahip ve istediginiz pozisyon için hak oldugunu göstermek için önemli oldugunu hiç süphe yok. Eger kariyer geçis için çalisiyorsaniz Ancak, bu lüks olmayabilir.

Nasil o zaman hala çok az veya hiç deneyiminiz yapiyor olmasi bir pozisyon için basvurabilirim? Eger transfer becerileri, ya da bu becerileri dogrudan aradiginiz is ile ilgili olmasa bile bir isveren için degerli olacaktir bu becerileri tanimlayabilirsiniz. Iste bu becerileri belirlemek ve bunlarin en iyi sekilde bazi yollari vardir.

En sevdiginiz basarilari düsünüyorum

Büyük olasilikla, geçis kariyer düsünüyorsaniz zaman, size yapmaniz gereken düsünmek bir sey karsi yapmayi çok isterdim bir sey dogru hareket ediyoruz. Size aktarilabilir becerilerin aramak gibi favori basarilari düsünmek iyi bir fikir nedeni budur. Ayni anda sizi mutlu yapar bunu yaparken de iyi nelerdir?

Kimin organizasyon becerileri bir sirketin yüzü degisti bir ana organizatör var mi? Eger çok sayida çocuk hayatini dokundu bos zamanlarinda bir kar amaci gütmeyen bir konusma verdi mi? Size yeni alan veya sektöründe isverenler yaklasim olarak bu konuda açikça tutkulu olacak çünkü aktarilabilir becerilerin tanimlanmasi zaman mutlu sizin merkezinde olmali yapar gerçekten iyi ne yaparsaniz yapin.

Sizin için geçerli her pozisyon için beceri kesin

Ne muhtemelen transfer becerileri belirlemek gibi fark ve farkli konumlara uygulamak için çalisacagim degisen becerileri kendilerini ilgili görecegi olmasidir. Eger eski bir seyahat acentasi ve size bir yazar olmak istiyorum karar verdik Örnegin, size gezi yazisi pozisyonlar için geçerli, özellikle de aktarilabilir becerilerin biri seyahat olabilecegini bulabilirsiniz. Diger bir deyisle, sirasinda dünya-at-büyük bilginizi sizin lehinize çalisabilir belirterek, genis yazma deneyimi olmayabilir.

Öte yandan, size bir canli, iyi yazilmis günlük tutmak için tutku ile birlikte hayatiniz boyunca kisisel seyahatleri için genis bir liste vurgulamak ise, bir garson edilerek, ayni gezi yazisi pozisyon için uygulamak mümkün olabilir. Bu transfer beceri basina profesyonel olmasa da, bu isi yardimci olabilir. Sizin aktarilabilir becerilerin belirlenmesi için görevlerinden biri size uygulamak gibi bir çalisan olarak, bu nedenle aklinizda bulundurun bunlari sunabilir sadece ne belirlemek için isveren ariyor tam olarak ne belirlemektir.

Bu size konumuna ilgili dogrudan bir deneyime sahip gibi görünüyor zaman bir is basvurusu için denemek için biraz korkutucu görünebilir. Ancak, birçok isveren bir kez ilgili deneyimi ya da olup olmadigini ise yaparken tren için adimlar alacak. Yani deneyim eksikligi hayalinizdeki takip sizi caydirmak izin vermeyin. Eger transfer becerileri vurgulayarak konumunu temel bir anlayis sergileyebilmektedir, sadece arzu çok pozisyon için ise olan kendinizi sasirtabilir.