bilim çevre bilim adamlari önemli kariyer

Toplumun kaygilarindan biri katkida bulunmak amaciyla bilim alaninda kariyer pesinde asil bir neden gibi görünebilir. Ikincisi çevre koruma ile ilgili alanlarda özellikle belirgindir. Bu çevre koruma, son on yilda herkesin endise oldugunu görünebilir ve bu nedenle, çevre koruma alaninda kariyer uzun vadeli bakis açisindan umut verici görülebilir. Çevre bilim adamlarinin temel kaygisi problemleri analiz ve çözümler ile geliyor. Bu baglamda, bu makalede çevre bilimci olan son yillarda, en önemli bilimsel kariyer biridir genel bir bakis saglar.

genel bakis

Çevre bilimciler için temel gereksinimleri bir çevre veya ilgili doga bilimleri, tercihen yüksek lisans derecesi, görülebilir. Is, çevre koruma, hidroloji, cografya, kimya, ve digerleri gibi disiplinlerde bilgi gerektirir. Matematik ve bilgisayar gibi kariyerlerinde de önemli olabilir. Bu tür kariyer genellikle is yerleri dogrudan çevreye bagli islemler alaninda toplum kuruluslari ve sirketler dahil laboratuarlar, örnegin hem de sahada çalisan vurguluyor petrol sirketleri ve sirketler kimyasal ürünler imalati. Söz konusu örnekler dahil degildir. Su anda, çevre bilim adamlari için is sayisi bir büyüme ima çevre koruma, küresel bir vurgu var.

gelecek görünüm

Ne yazik ki, bu çevre sorunlarini yakin gelecekte ortadan olasi degildir oldugu kabul edilebilir. Orada çevre sorunlari çözmeye yönelik girisimleri, ama ayni zamanda, bu girisimler uygulanmaktadir hangi hizda çevre sorunlari devam edecek anlamina gelir. Bu baglamda, çevresel bilim adamlari için talep, bilimsel kariyer için umut verici bir firsat yapar, artmasi muhtemeldir kabul edilebilir.