Bilmeniz gereken 5 is arama sirlari

Hemen hemen herkes – hatta belki de Paris Hilton – sadece bir kez hayatlarinda olsa bile istihdam için sik sik sinir bozucu arama yasayacaksiniz. Eger yeni bir yüksek lisans konum ve is piyasasina girmek için ilk defa, burada en kisa zamanda bir is için bilmeniz gerekenler.

Bilmeniz gereken 5 is arama sirlari

Kendini bilin – sizin için tam olarak aradiginizi bilmiyorsaniz sizin için en uygun bir is bulmak son derece zor olacaktir. Ve aradiginizi bilmek, kim ve gerçekten ilk ne oldugunu bilmek gerekir.

Ilgi bilin. Sizin için en mutlu is ne tür? Dogrudan ya da dolayli olarak en arzu is türüne iliskin üniversite derecesi mi?

Devam etkileyici olun – Portfolyolar modelleri için konusmak, resim çalismalari için konusmak, sarki sarkici temsil ve devam yapmak veya sizin gibi is basvurusunda kirmak nelerdir. Etkileyici bir özgeçmis yapmak, ancak göründügünden daha zordur. Evet, kisa var – genellikle bir sayfa veya ikiden fazla. Bilgi, beceri ve tutumlari – – Ve evet, bu sadece KSA bir listesi de sizin is deneyimi olarak (bu sadece bir imza kitap var bilgi kopyalama gibi). Ama size bu konularda söylediklerini seyler degil demek nasil.

Sonunda, eger, bu devam elbette sizin için bir tane olusturmak için profesyonel bir editör ise sonra sadece forte degil fark. Bu para kadar ücretleri hakkinda kötü hissetmiyorum iyi geçirdi.

Simdi etkileyici bir özgeçmis var, bu çok olasi isveren olarak özgeçmisinizi göndermek için zamani – Gönder, gönder, gönder. Ilk olarak, seri ilanlar bölümüne bakmak ve uygun isveren veya sirketlere gönderin.

Ikinci olarak, alanlar veya onlar simdi insanlar ise degil de bile onlari özgeçmisinizi gönderin ilgilendiginiz sanayi içinde diger olasi isverenler veya sirketler için Internet göz atin. Onlar özgeçmisinizi gibi bir sey görürseniz, büyük olasilikla araciligiyla tüm yol okuyacagim. O sizin kendi izlenim güçlendirir eger o zaman muhtemelen su anda herkes için ariyorsaniz degil bile bir röportaj verecegim. Tek ihtiyaciniz olan bir firsat!

Üçüncü olarak, bir özgeçmis dagitim sirketin hizmetleri availing düsünün. Bir özgeçmis dagitim sirketi ile çalismayi tercih ederseniz, özgeçmisinizi firmalarin puanlari gönderilmesi mümkün olacak – bir kismi belki olasi bir aday olmanin bile farkinda degildir – bir sabit ücret ve bir kisa zaman süresi.

Röportaj Passing – CV’nizi seçtiginiz sahip olacak kadar sansli iseniz o zaman genellikle bir görüsme çagrisinda olacak. Görüsme için tam hazirlamak için zaman ayirin. Son Ilk izlenimler her zaman bir do-ya-die durum oldugunu düsüncesi ile bir görüsmeye gelmeniz önemlidir bu yüzden. Eger en iyi yapmak için motive etmek için bunu kullanin!

Görüsme basari için, önce uygun elbise gerekir. Mümkün oldugunca is kiyafetleri giyin. Ikinci olarak, kendine güvenen tutum gelistirir. Eger bu is için gerekli tüm gereksinimleri oldugunu biliyorum o zaman güvenle kendi sorulara cevap – ama ukala ya da küçümseyici, tabii ki sondaj sonuna kadar degil emin olun. Üçüncü olarak, görüsmeci ile iliski kurmak. Dürüst ama görüsler hakkinda sagduyulu olun.

Madde-Takip – Bazen, bir is görüsmesi gecikmis sonuçlar sadece yogun bir program sonucudur. Sirket çünkü bazi durumlarda sizin uygulama göz ardi olabilir. Bu nedenle, onlari takip mektup veya çagri vermek için çekinmeyin. Saldirgan olmayin!

Seyler bir is arazi için ilk birkaç girisimleri ile ise yaramazsa – tamam. Is piyasasinda çok sayida diger baliklar vardir. Pes etmeyin!