bir avukat olmak için nasil

Yani bir hukuk diplomasi bir avukat olarak kariyerine almak için okumak istiyorum. Birçok kisi yasal meslegi tüm hakkinda ne yanlis var. TV ve film veya gazete raporlarindan izlemek aksine, avukat bürolari ve hukuk kütüphaneleri yerine sadece mahkeme salonlarinda heyecan verici davalar disinda socking islerini çogunu. Bunlar evler, ofisler, hastaneler ve hatta cezaevlerinde müsteri karsilamak. Bir avukat kariyer sik ??tasvir ya da oldugu düsünülen ediliyor ne kadar göz alici olmayabilir bu yüzden.

Arastirma, toplanti ve eglenceli müsteri yapmak, ya da olmayan mesai saatleri içinde yasal belgeleri hazirlarken özel uygulamalari Avukatlar genellikle uzun ve düzensiz çalisma saatleri. Bu en basarili avukat genellikle uzun yorucu saatler çalismak ve bu birçok avukat hukuk mesleginin terk ve diger kariyer yapmaya devam neden en yaygin nedenlerinden biridir bir gerçektir. Onlar bir dava deneme için getirilen ve onlar sürekli en son yasalar, sözlesmeler ve yargi kararlari üzerine egitilmelidir özellikle agir baski karsi karsiya kalabilirler.

Bir avukat çalismalari genellikle mevsimsel olmayan olmasina ragmen, bu vergi avukatlar ve diger hukuk uzmanlari için de istisnalar vardir.

Yeni ise alinan avukatlar genellikle hukuk ortaklari olarak baslar ve daha üst düzey ve tecrübeli avukatlar ile çalisir. Kazaniyor deneyim ve sorumluluklari birkaç yil sonra, bazi avukatlar hukuk firmalari ortakliga kabul edilen ya da kendi hukuk firmalari kurabilir.

Avukatlar daha deneyimli ve saygin olsun, onlar aday ve hakimler ve yargiçlarin olarak atanabilir. Diger yasal ögretim görevlisi ve egitimciler olmak akademik kariyer için tercih edebilir. Bazi avukatlar da büyük sirketlerde çalismak ve eksik istihdam hukuk müsavirleri olur.

Bu ABD’de avukatlar 2004 yilinda yaklasik 730.000 is düzenlenen bildirildi. 4 avukat disinda yaklasik 3 hukuk firmalarindan ortagi olarak ya da kendi kisisel uygulamalari ya, özel olarak uygulanan. En maasli avukatlar, hükümetin kamu hizmetinde ya da büyük sirketler ile görevlerinde bulundu.

Hükümet avukatlari pek çok farkli devlet kurumlari, özellikle bu yüzden adalet, hazine ve savunma bölümlerinde. Birçok maasli attorneyss da kamu hizmetleri, bankalar, sigorta sirketleri, emlak ofisleri ve diger ticari isletmeler tarafindan ev danisman olarak istihdam edilmektedir.

Avukat istihdam sonucunda nüfus ve ekonomik büyüme gibi büyümesi bekleniyor. Avukatlar ve saglik, fikri mülkiyet, girisim sermayesi, antitröst ve çevre hukuki konularda avukatlar için artan bir talep vardir. Ancak, yine avukatlar için rekabet nedeniyle her yil üniversite, yüksekokul ve hukuk fakültelerinin mezun hukuk mezunlarinin çok sayida siddetli olmasi bekleniyor.

Bu nedenle, bir avukat olarak bir kariyer yapmak istiyorsaniz, bir çekici biri olarak hukuk mesleginin sanmiyorum. Basarili bir yasal kartal olmak sadece baska bir asil bir meslek oldugu gibi, siki çalisma ve beceri ister.