bir çati ustasi olmak

Çati ve zona fayans kismen kadar bir artan bir sekilde ve çatilari boyunca üst üste serilir bir süreçtir. Yapisal ve mimari saglamlik için oldugu gibi bu kadar stil için yapilir.

Çati ve zona çati onarimi ve kaplamalari konusunda uzmanlasmis özel bir meslek oldugunu. Bu is çatilar de elemanlari ve artis hava koruma saglamak gibi çekici emin gerektirir. Özel kosullarin bu özel esnaf neyin ve kadinlar çati gerçeklestirmek ve zona bazi bina ve yangin kodlari ve isi oldugu ülkeler, devletler, sehirler, ya da il mimari standartlari ile karsilanmaktadir. Ayrica, elektrikçiler ve tesisatçilar ve ticaret isi gibi, çati ve zona ögrenme özellikle bilgi ve çatilar evde yasayanlar için bir tehlike teskil edebilir, aksi takdirde dogru yapilan ve tamamlanmasi gereken beceri gerektirir. Delikler ve uygun shingle çinileri ile güvenli bir çati kaplama önce kirik ahsap kadar yama bu bir örnektir.

Çati ve zona için kullanilan malzemeler degisir, ancak kullanilan her seyi saglam ve güvenli mimari ve saglik akillica olacaktir. Ahsap, ama büyüyen yangin ve yapisal tehlikesi endiseleri nedeniyle olarak kullanilan zona, bu malzeme nadiren veya nadiren kabul edilir; görsel olarak daha yerine, bitüm bulanmis kagit agrega kapli (asfalt) veya seramik zona artik daha güvenli için kullanilir ve doga çekici.

Çati ve zona de standart dosya eklemeyi kullanilir. Zona tutturdu ya da güvenli bir sekilde üzerine çivilenmis, ancak shingle kiremit çati karsilayan tek yerde vardir; shingle kiremit tutturdu veya örtüsme de çivilenmis asla. Böyle bir prosedür (birden çok asfalt shingle kiremit ile tirnak daha zor oldugu gibi) daha az güvenli sayilir ve görünümünü garip görünüyor olacaktir. Seramik için (ve bazen asfalt ile), bir agir-yapistirma katran veya macun bazen çatiya kiremit takmak için kullanilir. Shingle kiremit üst üste kiremit yaklasik yarisi bir uzunlugu altindaki biri olarak söyledi, çatinin alt kenari boyunca bir satir ve her artan üst üste serilir. Çati üst kenari sonra maskeli.

Çati arduvaz, ayni zamanda çagri “barut zona,” ayni zamanda çati ve zona kullanilan ve ayni sekilde uygulanir. Kayrak agir tutarlilik için, çivi veya çiviler kullanilir muhtemel, bunun yerine, macun veya katran bir yapistirma yöntemi için daha iyi bir seçim gibi görünüyor.

Çati ve zona dikkatle bu mimari itiraz elde etmek için bir çati hale gereken bir titiz ve zaman alici bir süreçtir. Know-how gerekli, ama dikkatli hareket ve atlama gibi kesin bir gerekliliktir gerekir Sadece.