bir danismanlik durumda görüsme cevap nasil

Eger hedefleyen bir yönetim danismani mi? AT gibi Mckinsey, Boston Consulting Group (BCG), Bain, Booz Allen Hamilton, Mercer, Lek Danismanlik, gibi üst yönetim danismanlik firmalari ile görüsme planliyor musunuz Kearney, Roland Berger veya digerleri? Eger bu sorulara hem evet yaniti verdiyseniz size durumda görüsmeler birkaç tur yüz garanti edilir. Peki danismanlik durumda mülakat sorulari cevap verir?

Danismanlik durumda mülakat sorulari cevaplarken her seyden önce en önemli sey görüsmeci zekanizi ve sorunlari çözmek için yetenegi göstermektir. Hatta bir cevap olusturmaz ne de dogru olacagi iyi bir sans var. Genellikle durumda görüsmeler sadece, görüsmeci Eger bir sorununuz için bir çözüm formüle saglayan birçok olasi yollari biri asagi rehberlik ile ilgili sorunlar bir kesif olmuyor öneriler vermek ya da ‘top park’ bir tahmin olabilir.

Sorunun önemli unsurlari gözden kaçirmak ve çok odakli dar alabilir, çünkü bu düsünceyle çok hizli asla. Görüsmeci tarafindan isteniyorsa en azindan son bir cevap verebilir saglamak için, ancak sabit bir hizda çalismak için emin olun.

Görüsmeci ile etkilesim ve sorunun kapsamini ölçmek veya bilgi bosluklari eksik doldurmak için herhangi bir soru sormak. Davanin genellikle belirli bilgilerini ekstra bilgi yararli olacagini belirleyebilirsiniz görmek için bilerek tevkif edilecektir. Bu merakli ve kapsamli hem de oldugunu göstermektedir.

Yönetim danismanligi ve yenilikçi fikirler ‘kare disinda düsünme’ büyük bir elemani gerektirdigi için yaratici olmak korkmayin. , Coskulu emin ve rahat olun. Her zaman kisiligi ile gelsin. Bir durumda röportajda pist disinda yol almak ve bir sonraki tura yapacak bir yol oldugunu düsünebilir, ancak kisilik genellikle hatti üzerinden ne alacak olan.

Burada yapmak için iyi bir nokta sorununuzu çözmek için yapiya kavusturulmasi önemidir. Bu Tasiyici 5 güçleri, BCG Matrix, SWOT Analizi, Gelir ve Maliyet modelleme, is yasam döngüsü analizi, Zihin Haritalama, temel sorunlari gruplama ve problem ayrisma gibi ortak yöntem ve çerçeveler düsüncelerinizi bir yapi getiren çok yolu vardir, ancak çekinmeyin çözüm yapisi yine de davanin sorunun dogasi göz önüne alindiginda uygun bir his oldugunu göz önünde tutarak olabilir. Bu baglamda ya da uygunsuz kapaliyken bir sorun yöntem çerçevesinde çesit uygulamak için çalisirken daha kötü bir sey yoktur. Bu yuvarlak bir delige bir kare peg uygun çalisiyor gibidir.

Yapilmalidir son nokta anahtar güçlü görünümünü açisindan oldugunu. Danismanlik firmalari mühendislik, bilim, hukuk, isletme, ekonomi, yönetim ve ticaret de dahil olmak üzere arka ve derece çesitli kiralama. Bu is için dogru tutum ve zihin gösterir herkes alir. Yönetim danismanlik firmalari en akilli bireyler için bakmak, yetkinlikleri ve disiplinlerden bir dizi diger ilgi ile ve egitim ya da deneyim onlar kadar getirmek için en iyi egitim ve ögretim verecek sadece bir veya iki alanda olmasina ragmen ‘her-yönlü’ hizi. Bu, bir is veya ticaret odakli bireysel iseniz yaraticilik, problem çözme becerisi ve geleneksel Yogun ekonomist veya muhasebeci zihin seti disinda düsünme düzeyi göstermek için emin olmasi gerektigini, bu nedenle önemlidir. Tersine bir mühendis gibi biri en azindan bazi bilgi veya ticari dünyada ilgi ile is zekasi bir düzeyde göstermek gerekiyor. Güçlü oynamak ancak belirli bir yaklasimdan sorunlarin çözümünde ya da bir egitim tarzi dayali sadece güçlü oldugunu görüsmeci görünmüyor. Bütün bu söylerken, sayi ve matematik becerileri bir zorunluluktur, bu yüzden bir hesap kullanmadan toplama, çikarma, çarpma ve kabaca basinizi ya da kagit üzerinde çok sayida bölebilirsiniz emin olun.