Bir diyetisyen veya diyet asçi olmak nasil

Eger, bir diyetisyen veya diyet asçi olmak nasil merak Aore Eger bu kariyer alaninda takip edebilirsiniz birçok farkli yollar oldugunu bilmeli. Eger gida ve beslenme ile ilgilenen ve insanlara yardimci istiyorsaniz, AOS daha iyi yasiyor, bu sizin almak için dogru yol sadece olabilir. Sen, bir lisans almak için AOS ölçüde gerekir, beslenme, diyet ve çesitli hastaliklarin, hastalik ve bozukluklar konusunda uzman olmak. Dogru yiyecek ve aktif bir yasam tarzi bir kombinasyonu ile hastalik veya hastaligi önlemek veya tedavi etmek için nasil ögreneceksiniz. Sen gündüz bakim merkezleri, saglik tesisleri, özel sirketler, bakim evleri, medya, hapishaneler, okullar ve üniversiteler is devam edebilir. Peki nasil baslarim?

Bir diyetisyen veya diyet asçi olmak için ilk adim derecesi oluyor. 235 lisans, diyetetik AOS lisans programlari vardir, gida, yemek servisi sistem yönetimi ve / veya Akreditasyon ve Amerikan Diyetetik Dernegi bir parçasidir Diyetetik Egitim, için Onay Komisyonu tarafindan onaylanmistir beslenme. Her devlet programlari bulabilirsiniz ve size en yakin okulda kurulan bir muhtemelen vardir. Bu derece sunan çevrimiçi üniversiteler de vardir. Birçok kisi bu kariyer istediginiz lise gibi erken, bu yüzden biyoloji ilave ders almak biliyorum, kimya, saglik ve matematik, ama bu degil, AOT gerekli.

Bir lisans programi seçerken dikkatli okul ve hangi ders gibi çalismaliyim. Ögrencilere sunmak ne onlarin ögretim yapti ve denetimli pratik deneyim ne tür ögrenin, ve mezunlari ne yaptigini görmek. Sizin kurslar büyük biyoloji anlasma, bilgisayar bilimi, kurumsal yönetim, matematik, mikrobiyoloji, beslenme, psikoloji ve sosyoloji içerecektir. Siz de bu kariyer basarili olmak için iyi bir yazma becerilerini olmasi gerekir.

Lisans aldiktan sonra, AOS derecesi de kayitli bir diyetisyen olmak için sertifika sinavi geçmek gerekir. Eger alaninda çalismaya baslamadan bir kez yaklasik 52.000 $ su anda bu alanda ortalama ortalama maas ile, bir yüksek maas kazanabilirsiniz. Gördügünüz gibi, bir diyetisyen veya diyet asçi olmak için ögrenme insanlarin saglikli bir hayat yasamak yardimci degerli bir kariyer sahibi olma gelecegi senin alici için ilk adimdir.