bir fizyoterapist olma

Rekabetçi spor oynamis bizler muhtemel bir nokta ya da baska spor yaralandi. Ilkbaharda Ben o zaman kisin güres, sonbaharda futbol katildi olarak egitim odasinda yil boyunca harcanan zamani hatirliyorum, sonra beyzbol ve parça. Ben, benim ayak bilekleri bantlanmis üniversite ögrencisi egitimciler tedavisi alinan yarali kaburga sarilmis, bir bogaz yunuslama kol masaj ve rehabilite kas yaralanmalari ile yardimci birçok kez tesekkür ederiz. Lise spor oynarken Aldigim destek ne yaptiklarini hakkinda yetkin olan insanlarin geldi. Ne bütün bir fizyoterapist olmak için gerekli mi? Burada kepçe var.

Fiziksel terapistler (veya PT) yaralandi insanlara yardim bir kariyer yapmak. Bazi, lise spor oynarken ben biliyordum olanlar gibi, spor yaralanmalari odaklanin. Digerleri, kuzenim Joe, yasli ile çalisma, onlara yaslanma zayiflatici etkilerine karsi mücadele olarak vücutlarini isleyen tutmak için yardimci gibi. Kaza kurbanlari ile ilgili ve fizik fonksiyonellik etkileyen multipl skleroz ile mücadele hastalarda, serebral palsi, ya da diger genetik bozukluklar ile çalisan dahil olmak üzere diger fizik tedavi uzmanlik vardir.

Bu tür acil durumlarda çalisma ve çogu zaman garip saat çalismak zorunda hemsire ya da doktor gibi meslekler farkli olarak, fizik tedavi çogunlugu geceye çok geç dökmeyin normal is çalisma saatleri ya da en azindan saat tutun. Hastalarin tedavileri almak ve egzersiz geçmesi geldigini birçok fizik tedavi hastane veya kliniklerde çalisir. Spor fizik tedavi genellikle kampüslerinde veya spor kompleksleri agirlik odalari ve diger egitim tesislerinde vakit geçiriyorlar. Geriatrik hastalarda basa Fiziksel terapistler sik ??sik özellikle rehabilitasyon egzersizleri iyi bir klinik kurulum için uygun agirlik setleri veya makine gerektirmeyen durumlarda, ev ziyaretleri yapmak.

egitim
Çogu kariyer fizyoterapist isler en az yüksek lisans gerektirir. Kurs Bu anatomi, biyoloji, kimya, ve insani kalkinma gibi konularda teknik siniflari içerir. Fiziksel terapistler ayni zamanda istatistik ve fizik gibi matematik-yogun konularda bazi arka plan olmasi gerekmektedir. Doktora derecesine sahip bir fizyoterapist daha fazla esneklik ve artan ödeme için firsat verir.

Uygulama için gerekli olan orta ögretim elde etmek oldugu, fizik tedavi de tam kariyer fizik tedavi olarak nitelendirilebilecek için devlet lisans sinavlari geçmek gerekir. Diger profesyonel hizmet isleri gibi, fizik tedavi sürekli egitim dersleri alarak kendi sektöründe ayak uydurmak zorundadir. Sürekli egitim siniflari çesitli özel dersler arasindan seçilebilir, fizyoterapistler onlarin devam eden çalisma takipçiligi ile esneklik adil bir miktar var.

maas
2009 yilinda fizik tedavi için ortalama maas sadece fazla 70.000 $ oldu. En yüksek ücretli fizyoterapistler yilda yaklasik 90,000 $ olun. Tabii ki, bir fizyoterapist, kendi klinik açarak ya da kendi isini çati altinda istemcilerde alarak önemli ölçüde onun geliri artirabilir.

is tatmini
Bir meslek, 2009 yilinda sadece din adamlarinin arkasinda is tatmini ikinci sirada, ABD Yeni ve World Report, fizik tedavi göre. Bir fizyoterapist olmak serbest meslek olmanin tüm risk almadan çalisma ortami hakkinda çok sey kontrol için bir firsat sunuyor. Görevleri, iyi ücret ve basari tutarli bir anlamda tatmin edici bir çesitli kombinasyonu fizik tedavi birçok yönden ödeyen bir kariyer yapmak.

Eger anlama ve insan vücudunun gelismekte hoslaniyorsaniz, insanlarla iyi çalisabilir, ve orta ögretim alti yil veya daha fazla isleyebilir, bir fizyoterapist olmak için iyi bir aday oldugunu. Bu size daha fazla katilabilir potansiyel okullarin fizik tedavi programi arastirarak ilgi gelisebilir. Deneyim elleri çok yararli, bu nedenle profesyonel bir fizyoterapist görüsme deneyin, ya da belki bir gölgeleme bir gün geçirmek olabilir.