bir kapak mektubu yazmak ve istediginiz isi nasil

Bu is için basvurdugunuz zaman, düzgün kendinizi pazar emin olmak gerekir, bunu tek basina kendiniz hakkinda çok sey anlatir. Birçok is pazarlama çesit ile anlasma. Için basvuran olabilir konumunu pazarlama becerileri gerektirmez ragmen, bir ise alma yöneticisi onlara kendinizi satmak yönetmek zaman potansiyel bir sürü görmek mümkün olacaktir.

Bir sirket ya da bir is paylasilan bir ortamda olmasidir. Fikirler potansiyel çalisan olarak, sirket gelistirmek ve basari için daha da itmek yardimci olabilir iyi fikirler saglamak gerekir, her yerde gelebilir. Bu mektubu görülebilir, ister inanin ister inanmayin.

Çok sayida basvuru sahipleri nitelikli degildir çünkü bir is için basarisiz, ama ise alma yöneticisi dikkatini çekmek için basarisiz çünkü. Hatta onlari yüz gerek kalmadan yapabilirsiniz, bu bir çok yaratici ve iyi yazilmis mektup yoluyla yapilir.

Bu yüzden etkili bir kapak mektubu nasil yapilir?

Ilk bile kapak mektubu yazmadan önce, sizin için basvurdugunuz sirket hakkinda biraz arastirma yapmak. Bu küçük bir çaba uygulama uzun bir yol kat edecektir. Size mektup kullanabileceginiz bazi ayrintilari ögrenebilirsiniz. Örnegin sirket hakkinda ne gibi gibi ayrintilari. Bu son bir yil içinde büyüme var mi? Onlar kendi çalisanlarina birçok faydasi var mi? Bu küçük detaylar gerçekten ilgi oldugunu göstermektedir.

Ayrica, kim için mektup adresi bilmeniz gerekir. Bunu yapmak profesyonellik yani sira titizlik tasvir olacaktir. Bu ayni zamanda bir girisken olarak, resim ve ne istediginizi bilmek ve bunu elde etmek için hemen her sey yapmaya haziriz.

Ikinci olarak, kapak mektubu kisa tutmak için emin olun, hatta tam bir tam sayfa doldurmak için çalismayin. Paragraflar arasinda ve mektubun basinda ve sonunda bazi beyaz ve bosluk birakin.

Uygun yazili mektuba, profesyonel görünümlü bir kapak mektubu olusturmak için emin olun. Bir örnek göndererek olacak özgeçmis ile kapak mektubu sizin antetli maç için. Detaylari bu profesyonellik vurgular seviyor.

Ilk paragraf basindan itibaren, hemen okuyucunun dikkatini çekmeye. Bu o tüm kapak mektubu okumak ve özgeçmisinizi geçmek için ikna saglayacaktir. O o okumak ne seviyor, o zaman bir görüsme için kabul edilebilir.

Ilk paragrafta, size is hakkinda ögrendim nerede söz gerekir, pozisyon için basvuran, ve neden bunu ilgilenen vardir.

Eger nitelik ve becerilere vurgulayarak nereye sonraki paragraflarda, bu. Bu sizin için Basvurdugunuz pozisyona ile ilgilidir tüm yeteneklerini içermelidir. Gerçekten sirket için neler yapabilecegini yaptin ve ne kesin olarak belirlemek için mermi kullanmaya çalisin.

Ne o okumus buzdaginin sadece ucu oldugunu harfi, ipucu bitirmeden önce. Onlar özgeçmisinizi okumak ve bir görüsme için gelir varsa, daha fazla onlara mümkün olacak.

Herhangi bir gramer ve yazim hatalari için özgeçmisinizi kontrol ve yeniden kontrol ediniz.