Bir kriz size yelken yardimci olacak dogru becerilere sahip yok

Durgunluk dünya vurdu, is bulma sansi kasvetli haline gelmistir. Ancak, yine pazarlanabilir BT becerilerini da vardir. Yazilim tasarimi ve gelistirilmesi, ag ve sistem yönetimi, yazilim uygulama analiz, test ve kalite güvencesi, veritabani yönetimi ve üst düzey BT yönetimi gibi disiplinler çok tercih edilmektedir.

Kafa avcilari simdi ‘jack-of-all-esnaf’ ariyoruz. Disinda güçlü bir teknik arka plan iyice is bilmek çok yönlü BT çalisanlari yüksek talep olacaktir. Kurumsal mimari, proje yönetiminde, Is süreçleri yeniden mühendislik, proje planlama, bütçeleme ve planlama, Sistem analizi, Sistem tasarimi, ag tasarimi, Sistem denetim, BT güvenlik planlamasi ve yönetimi, Depolama yöneticisi, Müsteri dönük uygulama gelistirme, bilgiye sahip Yöneticiler Müsteri bakan Web uygulama sistemleri, Yapay zeka, Veri madenciligi, böylece veri depolama, Is zekasi, Veri depolama, Veri madenciligi ve, zor bir azalan is piyasasinda hayatta kalmak için asla bulamayacagim.

Ayrica, sahip teknik ne beceri olursa olsun, yumusak becerileri önemli olmaya devam edecektir. Tüm sirketler iletisim ve liderlik seklinde önemi yumusak becerileri vurgulamak. Günümüzde BT uzmanlari iyi iletisim için çok önemlidir.

Gelisen teknolojiler ve stratejiler örnegin radyo frekansi tanimlama (RFID), bir servis (SaaS) ve sanallastirma gibi yazilim BT en sicak alanlari arasinda yer aliyor. Ayrica, teknoloji anlayisli dünya da kablosuz yönetimi, ag ve diger temel özellikleri ariyor.

Asagida önümüzdeki yil BT becerileri sicak listesi asagidadir:

1. Danisma / Teknik Destek Yardim – çok yönlülük hakkinda konusmak, masasi ve teknik destek yumusak becerileri ile karistirma teknik becerileri iyi bir örnektir yardimci olur. Herkes küresel pazarin agir taleplerini karsilamak için mükemmel iletisim becerileri ile sistem yöneticisi ariyor. Bu nedenle, yardim masasi ve teknik destek siki is piyasasinda önemini asla kaybetmeyecegiz.

2. Uygulama Programlama – programlamada, SAP su anda BT beceri sonra en çok aranan oldugunu. Ortalama olarak, etki alani özel bilgi ile SAP uzmanlari daha baska üst düzey teknisyenler daha saat basina 35 $ için 40 $ sarj. ERP sistemlerinin çikis ile, SAP kirmizi sicak BT beceri haline gelmistir. Disinda SAP,. NET, SQL Server, PHP, Visual Basic, Java ve C # yüksek talep de vardir.

3. Bu beceri uzmanligi ile Web Gelistirme-Yöneticiler Isverenler liderligindeki çilginlik beslenme tabidir. Web 2.0 becerileri talebi is-to-Business baglantilarinin sürekli genisleme ile katlama oldugunu. Web gelistiricileri de web yöneticileri için teknik destek saglanmaktadir. AJAX uzmanligi olan kisiler, web gelistirme için Microsoft SQL Server ve LAMBA da çok sonra aranir.

4. Proje Yönetimi – Sirketler ariyoruz proje anlayan personel ariyor ve is hedefleri ile basarili bir proje hedefleri saglayabilirsiniz. Daha az bütçe zamaninda projelerde getirebilir Yetenekli bir proje yöneticisi, güçlü talep bulunmaktadir.

5. Is Zekasi (BI) – meydana gelen is yeni teknikleri ile, rekabetçi bir pazarda basa çikmak için, is stratejileri müsteri ve satis verileri analizine formüle gerekiyor. Bu veri madenciligi, veri ambari ve veri yönetimi becerileri ile insanlar dahil BI uzmanlari, uzmanlik gerektirir.

6. Güvenlik – Hatta zorlu ekonomik zamanlarda sirketlerin güvenlik gereksinimleri ödün olamaz. Kuruluslar kablosuz teknolojisi için kapsamli güvenlik stratejileri gelistirmek ve uyum için onlari izleyebilirsiniz insanlar gerektirir. Ag ve kablosuz güvenlik becerileri insanlar Certified Information Systems Security Professional (CISSP) için güçlü bir çagri var.

7. Ag – ses, video, e-posta, anlik mesajlasma ve iletisim diger formlari devam eden kesisme noktasi uygulanmasinda deneyime sahip ag uzmanlari için talep yakit ekler. Bu da ag güvenligi ve veri gizliligi uzman olan talebi artirir.

8. Telekomünikasyon – VoIP ve Birlesik Iletisim (UC) olarak Talepleri bu iletisim çaginda artmaya devam etmektedir. Ag becerileri ile harmanlanmis Telekomünikasyon büyük sirketlerin sicak sik arasindadir. Bu özellikler isletmelerin çekmek gibi Wi-Fi, WiMax, Bluetooth ve ilgili becerileri Talepleri hiç artmaktadir. Araçlari ve mobil cihazlar, PDA ve akilli telefonlar için uygulamalar olusturabilirsiniz gelistiriciler için talep her geçen gün katlama edilir.

9. Windows yönetimi – Bir çok aranan beceri, Windows uygulanmasidir. Windows yönetici (Windows Server 2000/2003) istenen beceri seti ile pencere yöneticisi bulmakta zor bir zaman karsi karsiya yüksek talep ve kafa avcilari bulunmaktadir.
Yukaridaki liste bir göz atin ve is piyasasinda digerleri arasinda kendini çok degerli hale getirmek için becerilerini gelistirmek odaklanir. Unutmayin, hemen simdi özel gelistirmek ve özgeçmis deger katmak için mükemmel bir zaman.