bir serbest yazar olmak nasil

Bir serbest yazar olarak bir kariyer istiyorsaniz karar Birçok kisi sadece yazi daha bu kariyer için çok daha fazla oldugunu düsünmezler. Yazili ek olarak, size önemli is ayrintiya dikkat ki, bunu is pazara ögrenmek ve güncel yayin egilimlerin farkinda olmasi önemlidir.

Serbest yazarlar için rekabet yogun. Basarili bir serbest yazar olmak için bazi is alirken bu ise dahil almak için dogru adimlar biliyorsaniz, bu mümkündür. Bir serbest yazar olmak nasil merak ediyorsaniz, burada basarili bir kariyer için yolda sizi elde etmek için basit adimlardir.

1. dürüst yazinizi degerlendirmek

Bir serbest yazar olmak için bilmek istiyorsaniz, yapmaniz gereken ilk sey, dürüst yazinizi degerlendirmektir. Rekabetçi bir pazarda, size bu pazara girmeye planliyorsaniz mükemmel yazi becerilere sahip oldugundan emin olmak gerekir. Yazinizi birçok hata içeriyorsa mesgul editörleri daha aramaz. Yazinizi dürüst bir göz attigimizda, size artirabilir alanlari bulmak. Sert kendinize olan, iyi bir yazar size olacak. Dürüst yazinizi bir degerlendirme ile, güçlü noktalari görmek ve gelecekte üzerinde çalisabilirsiniz zayif bulmak mümkün olacak.

2. bir yazi ders alarak düsünün

Bir serbest yazar olmak nasil merak ediyorsaniz, önemli bir adim daha iyi bir yazma dersi alan ele almaktir. Zaten gazetecilik veya Ingilizce bir derece varsa, tabii ki gerekli olmayabilir. Diploma bu tür yoksa Ancak, kaliteli bir ders yararli olabilir. Iyi yazi ders veya atölye çalismalari daha iyi yazma becerilerini sunmak, size son basvuru tarihleri ??hakkinda yazmayi ögreneceksiniz ve baskalarina is Elestirilmesinin var olacak. Bütün bunlar serbest yazma alani için hazirlayacak yardimci olacaktir.

3. kaliteli sorgu mektup yazma ögrenmek

Bir serbest yazar olmak nasil bilmek istiyorsaniz almak için bir sonraki adima kaliteli sorgu mektup yazmak için ögrenmektir. Bir kez bir serbest yazar olarak çalismaya baslamak, çok sayida sorgu mektuplari yazili olacak. Sorun su ki editörler yüzlerce mektup olsun, böylece is yazma serbest alma plani olmadigini sizin öne yapmak için ögrenmek gerekir. Nasil editörü parça yazmak için mükemmel bir kisi oldugunu düsünüyorum yapmak böylece nitelikleri göstermek için hizli bir öneri ve yazmayi ögrenir.

4. serbest yazma web siteleri faydalanmak

Son olarak, bir serbest yazar olmak için bilmek istiyorsaniz, serbest yazma web yararlanmak ögrenmek gerekir. Daha da yazma becerilerini gelistirmek ve bu siteler genellikle serbest yazma alaninda yer almak isteyenler için diger pek çok büyük kaynaklara sahip yardimci olacak birçok kaliteli site var. Sik sik baslamak olarak sizin için uygulayarak baslamak, hangi de bu sitelerde is bulacaksiniz.