bir teklif el kadar is arama iptal yok

kariyer tavsiyeleri

Vibes tüm olumlu görünüyordu. Eger insan kaynaklari görevlisi is arama kadar baslik ve kime pozisyon raporlari için yönetici kadar hareket ile baslayan, bir potansiyel isveren ile bir dizi görüsme oldu. Bu özel egitim ve deneyimi için mükemmel bir uyum gibi görünüyor. Hatta bir baslangiç ??tarihi tartisma var oldu. Eger anlatilir bölümü baskan yardimcisi, ögle yemegi gerçekten sadece bir isaret-off, daha iyi gitmis degil.

Bu cennette yapilan bir evlilik gibi görünüyor. Bu is istiyorum, bu kariyer hedeflerinize dogru ileri bir adim. Örgüt istediginiz gibi görünüyor. Eger son birkaç gün içinde haber “gemiye hos geldiniz” alirsiniz söylendi.

Gün ve son hafta hiçbir teklif ile gitmek. Lütfen takip çagrilari geri pozitiftir. Bu arada, size beklemeye is arama koyduk. Diger firsatlari için bazi çekici yol kadar ilettik. Hatta arkadas iyi bir haber söylemis olabilirim.

Daha sonra, bomba düser. Bu korkunç e-posta almak: “Biz organizasyon katilmak ilgi için tesekkür ederiz, ama biz olan özel beceri ve deneyim dizi daha neredeyse bizim ihtiyaçlarini karsilamak baska bir aday seçmek için karar verdik Size basarilar diliyorum..”

Bu senaryoda Bes kariyer ders yüksek sesle ve net:

1. Bir pozisyonda asik asla. Esnek olun, sahada oynuyorsun.

2. Verilen bir sey almayiniz. Anlasma ile mühürlü ve teslim, imzalanan kadar tam degildir.

3. Eger sikica elinde bir is var kadar ön brülör arama tutun.

4. Kendini suçlama. Deneyimlerinden ögrenmek. Bir is yakin gelen arama tarihini gözden geçirin. Eger en iyi çaba mi? Nasil kampanya gelistirilebilir?

5. Kararlar ise etkisi bu kadar tanir sizin kontrolünüz disindadir.

Birden ret yasiyorsaniz son nokta özellikle önemlidir. Ofer Sharone, bu konuda beyan arastirma yürütüyor Yönetim MIT Sloan School of Yardimci Doçent:

“Bu bir sorun oldugunu düsünmeye baslamak için kisisel olarak yikici. Insanlar kusurlu olduguna inaniyoruz baslar … onlarla içten ve son derece yanlis bir sey oldugunu. Bu (yol) cesaretsizlik ve is arama durdurma insanlara. Eger bu sahne aldiktan sonra size birçok durumda, bir is bulma degil senin hatan oldugunu düsünmeye baslarsaniz bu is arama devam etmek çok zor. ”

O, bu genellikle alti ay veya daha uzun süre issiz olanlar için olur ve zamanla daha güçlü hale gelir diyor.

Sharone sizin kontrolünüz disinda herhangi bir is arama önemli unsurlar her zaman vardir sonucuna varmistir.