bir tesisatçi olarak tren nasil

Çok sayida sihhi tesisat egitim kaynagi degil, sinif oldugu tüm vardir. Standart konut veya ticari tesisatçilar, boru döseme, buhar tesisatçilari ve boru tesisatçilari her bir veya çesitli yöntemler birçok egitim degisir. En çok konut ve ticari / endüstriyel tesisat teknik egitim okul ve halk egitim sunulmaktadir. Bu sinif sihhi tesisat egitimi hemen hemen her zaman on-the-is egitimi ile desteklenmektedir. Buhar tesisatçilari, boru döseme, boru tesisatçilari ve ticari ortamlarda öncelikle çalismak tesisatçilar genellikle çok resmi bir çiraklik programlari yoluyla egitim almak.

Çiraklik genellikle is neyin kapsamli bir bakis açisindan en iyi sihhi tesisat egitimi vardir. Tesisatçilar ve diger boru uzmanlari için bu çiraklik egitim programlari yerel sendikalar ve bagli veya sendika üyesi olmayan müteahhitler temsil kuruluslar tarafindan hangi ile sirketler tarafindan yönetilmektedir. Ulusal Yangin Sprinkler Dernegi,, Ulusal Birligi ABD ve Kanada Tesisat ve Boru montaj Sanayi parçasi – bir sihhi tesisat çiraklik egitim almak hangi araciligiyla kuruluslarin örnekleri Amerika Mekanik Müteahhitler Birligi, kalfalar ve çiraklar Amerika Birlesik Birligi dahil Tesisat, Isitma ve Yükleniciler Sogutma ve Ev Üreticileri Enstitüsü. Ikinci Ev Üreticileri Ulusal Birligi bir yan kurulusudur.

Çiraklik sihhi tesisat egitimi sürer dört ila bes yil ister kendi sendika ya da degil. Öncelikle is egitimi ayni zamanda sinifta 144 yillik saatlik bir asgari içerir. Çirak tesisatçilar sinif egitimi aldiginiz için konular mavi baski okuma, çizim temel, uygulamali kimya ve fizik, matematik, yerel sihhi tesisat kodlari, sihhi tesisat ve taahhüt güvenlik ve yasalarin müteahhitlik ve sihhi tesisat düzenlemeleri içerir.

Sihhi tesisat egitim on-the-is bölümü gibi, çesitli tip ve boru siniflarda tanimak için ögrenme temel sihhi tesisat araçlarini kullanarak, ve güvenli bir sekilde sihhi tesisat malzemeleri bosaltma gibi temel sihhi tesisat becerilerini içerir. Çiraklik devam eder ve çirak onu ya da onun deneyim ilerledikçe, o çesitli boru, sihhi tesisat armatürleri ve boru sistemleri ile çalismak ve yükleme ögrenebilirsiniz.

Çiraklik sihhi tesisat egitimi için uygulamak isteyenler 18 yasinda en az olmasi ve saglikli olmasi gerekir. Bir basvuru sahibi bir GED veya lise egitim gerekebilir. Askeri sihhi tesisat egitimi olan biri büyük bir çiraklik basvuru olarak kabul edilir. Aslinda deneyimi için alacak olabilir. Diger önerilen egitim bu olabilir yag çiraklik uygulamasi jantlar hazirlamakta oldugunu sihhi tesisat, genel matematik, okuma planlari, bilgisayar becerileri ve fizik.

Hiç üniforma standart sihhi tesisat lisans olsa da, Amerika Birlesik Devletleri’nde en belediye ve eyalet hükümetleri tesisatçilar bir lisans almaniz gerektirir. Onlarin sihhi tesisat egitim emilir ve ne kadar iyi onlarin sihhi tesisat görevlerini yerine getirmek ne kadar iyi test bir sinav geçen birçok alanda yaygindir. Temel sihhi tesisat kurslari ötesinde ek egitim ile, tesisatçilar diger insaat ve sihhi tesisat çalisan denetçiler olmaya devam edebilirsiniz, kendileri için isine gitmek ya da bir yapi denetçisi olarak is bulabilirsiniz.