bir youtube video özgeçmis ile diger stajyer arayanlar kendinizi farklilastirmak

YouTube bugün en popüler online video topluluktur. Bu milyonlarca insan bir ücret talep etmeden, baslangiçta olusturulan videolari görüntülemek ve paylasmak için izin verir. YouTube ile ilgili en iyi sey, dinamik bir arama motoru ile gelistirilmis olmasidir. Aslinda, yapilan fazla arama oldugu herhangi bir sitede, Google yaninda. Ancak, Facebook gibi diger büyük sosyal ag sitelerinin çogundan farkli olarak, YouTube kullanicilari staj aramalar için sitesini kullanabilirsiniz nadiren. Bu nedenle, bir video özgeçmis olusturma diger staj arayanlar ayri kilan.

Dogru yapilirsa, YouTube özgeçmis staj arama ve kisisel markalasma büyük bir unsur da olabilir. Kendi video özgeçmis hale getirmek için bazi ipuçlari:

1) kisa ve basit tutun – Sen, video izleyen delik kimseye istediginiz kadar bir iki dakika için özgeçmisinizi tutmak yok. 3 dakikadan daha uzun bir video üretmek asla. Amaciniz kim ve size üzerinde staj plani sirket sunmak için ne özetlemektir. Çalismanin okul ve alan gibi ayrintilari ile bir video göndermek, o zaman aradiginiz staj tür devlet. Bu, bir “kisi” oldugunuzu kanitlamak ya da müzik yetenegi ya da bir yatistirici olarak kagit üzerinde etkileyici olmaz yetenek, övünme için bir sans ‘telefon sesi.’
2) Planlama önemlidir – yapimlari her türlü gibi, iyi insa komut dosyasi, aydinlatma, ses ve düzenleme de dahil olmak üzere bilgi, planlamak önemlidir. Yapmaniz gereken ilk sey bir komut dosyasi olusturmak ve “UMMS” ve garip sessizlik olmadan “dogal” sesi kadar hiç durmadan bu prova oldugunu.
3) Üretim ve Düzenleme – Bir kez kelimeleri dogru isik ve ses kurmak, hafizaya var. Eger üretim size yardimci olmak için birini ise para yoksa, isik ve ses hakkinda bilgi edinmek için zaman ayirin. Eger görmek gurur herkes degil bir video üretemez ise, bir video etkilemek için plani bir sirkete devam göndermeyin gerektigini unutmayin.
4) Elbise ve etkilemek için Yasasi – kamera kullanmak giyim ve makyaj türü gerçek hayatta farkli görünüyor. Gerçek hayatta görüsme gibi video özgeçmis düsünün, çok profesyonel giysiler giymek ve çok fazla makyaj asla. Ayrica hareket nasil göz önüne almalidir, konusmak ve kamera kendinizi proje. Fotograf makinesi ile göz temasi ve ses uygun tonlama kullanin. Birinin size görüsme ile bir odada olmasina ragmen genel olarak, özgeçmis Video gelecektir. Izleyicinin ilgisini kapatmak olabilir uygunsuz bir sey yapiyor kaçinin.
5) YouTube üzerindeki video göndermeden önce görüsler isteyin – Sen video tüm üretim bunu hiç yeryüzünde yarattigi en iyi video hissediyorum bu devam ile çok heyecanli alabilirsiniz. Bu is gurur için tamam, ama video kapali göndermeden önce tarafsiz bir üçüncü taraf (örnegin okul kariyer danismani olarak) bir görüs sormak için de önemlidir.
6) Dogru o yükle: Baslik, Anahtar Kelimeler ve Açiklama – Bir kez video özgeçmis imal ettik, bu YouTube’da yüklemek için zamani. Bir baslik, açiklama ve video için etiketleri eklemeyi unutmayin – bu üç ayrintilari isveren / sirket video indi nedeni olacak çünkü bu önemlidir. Baslik, adi ve aradiginiz staj türünü içermelidir, açiklamasina kim özetlemek gerekir, önemli bilgileri (örnegin blog URL veya LinkedIn profili gibi) ve nasil (örnegin, e-posta gibi) ulasilabilir, ve etiketleri (veya anahtar sözcükler) video yapmak için kullanilir “aranabilir.”
7) Hisse – Video yükledikten sonra, simdi umudu isverenlere paylasmak zamani. Ayrica blogunuza video, LinkedIn online özgeçmis ve Facebook ve MySpace gibi sosyal ag sitelerinde gömebilirsiniz. Sizin gibi ve staj açilis görmek bir sirket için bir online arama yaptiginizda, sadece video özgeçmis göndermeyin. Her zaman ise vücut video izlemek emin olun, böylece göndermeden önce sorun.

Staj avi, her zaman agresif staj ariyor gerektigini akilda tutmak ve isverenler tarafindan aranabilir yollarini yapmak. Arama motorlarinda bulunan olmak, rekabetin daha az yol oldugu için rüya staj, bu nedenle dikkat çekici simdi videoyu devam olusturdugunuz inis daha iyi bir sans verir.