biyoteknoloji kariyer

Biyoteknoloji bir is alarak yasam insanligin ve kalite iyi için yeni ürün ve süreçlerin gelistirilmesine kendini içeren anlamina gelir. Bir ciddi biyoteknoloji alaninda kariyer dikkate önce, kapsamli biyoloji bilgi, kimya ve diger yasam bilimleri olmasi zorunludur.

Veteriner de, Zootekni ve Hayvan Üretimi, ve Tarim ve Bitki Biyoteknoloji ayni zamanda kalitsal hastaliklar, kanser, kalp hastaligi, AIDS, vb tespit ve tedavi gerektirir insan sagligi kariyer gibi diger alanlarda derin bir etkisi vardir.

Bir biyoteknoloji sirketi bölünmeler bir dizi, her performans farkli görevler ve islevleri vardir.

Arastirma ve Gelistirme Kariyer:

Baska bir sirket gibi, bir biyoteknoloji sirketi, ayni zamanda gelecekteki temsil etmek için arastirmacilar nitelikli bir ekip gerekiyor. Bazi arastirmalar belirli bir uygulama odaklanabilir, bazi acil uygulama gerekmeyebilir yeni bilgiler elde etmek için yapilabilir. Arastirmacilar ayrica üniversite veya sirket kurulum bünyesinde böyle bir akademik ortamlarda çalisabilir. En önemli sey, herhangi bir biyoteknolojik kurulum arastirma ve ürün gelistirme formu temel ve temelidir.

Üretim ve kalite kontrol Kariyer:

Mühendislik veya endüstriyel üretim teknolojisinin genis bilgiye sahip kisiler üretim ve üretim biyoteknolojik firmalar tarafindan gereklidir. Bitmis ürün özellikleri, üretim süreci, arastirma ve gelistirme sonra kalite güvence bakmak bir grup veya takim karsilamak emin olmak için. Uzmanlarin Bu grup kalite kontrol bölümü aittir.

yönetiminde kariyer:

Biyoteknoloji sirketleri, Arastirma ve Gelistirme, Üretim ve Kalite Kontrol gibi sirketin çalisma denetleyebilir yöneticiler gerekir. Bu insanlar genellikle doktora olan özel basarilari veya basarilari yollarini kadar çalistim düzeyde bilim adamlari. Ayrica bazen is egitim ve deneyime sahip olabilir.

Satis ve Pazarlama Kariyer:

Pazar arastirma, analiz belirli bir ürün ihtiyacini degerlendirmek ve tahmin ve satmak olacaktir. Bunlar reklam ve tesvik ve zaten satilan ürünler için yeni pazarlar bulmaya çalisin. Satis elemanlari geri bildirimler vb almak, satarak tüketici ile dogrudan anlasma ve biyoteknoloji sirketi en görünür temsilcileridir.

düzenleme isleri kariyer

Özellikle tarim ve ilaç tüm biyoteknoloji sirketleri, bu FDA, EPA ve güvenligi ile ilgili Tarim Bakanligi, üretim ve ürünlerin etik vb federal ve eyalet kurumlari tarafindan düzenlenir bu yana, sirket uymadigindan emin olmak için uzmanlari ve uzman bir ekip gerekiyor tüm düzenlemelerin bu kurumlar tarafindan belirlenen.

hukuki isler kariyer:

Herhangi bir bulus veya kesif uygun patent olmadan telif hakki ihlali güvenli degildir. Biyoteknoloji sirketleri ve firmalar sürekli yeni ve daha iyi ürünler için arama yapan olduklari için, patent basvurusu hazirlamak için hukuk konusunda uzmanlasmis insanlara ihtiyacimiz var, ya da patent yasalari takip.

halkla iliskiler, iletisim ve egitim kariyer:

Biyoteknoloji sirketleri biyoteknoloji zaman çok teknik terimlerin kullanimini gerektirir çünkü anlayacaksiniz bir dilde kamu veya diger kurumlar için röle bilgi gerekir. Ayrica, ürünlerinin güvenilirligini ve kullanisliligi digerleri ikna etmek gerekir. Sirket büyüdükçe, ise alma kapsaminda da onunla birlikte büyür. Bu daha fazla egitim ve personel gelistirme ihtiyaci ve dolayisiyla daha egitmenler anlamina gelir.