calgary üniversite hakkinda bilgi

Calgary Üniversitesi, Calgary, Alberta Kanada en yedi çalisma üniversitelerinden biridir.

Calgary Üniversitesi, Calgary, Alberta Kanada en yedi arastirma biridir. 1966 yilinda kurulan okul 87 900 dünya çapinda da dahil olmak üzere, bugün yaklasik 28.000 ögrencisi vardir ve sonrasi alt egitimde 100 program üzerinden sunuyor. 5000 yillari arasinda ve tüm yil ileri egitim üniversiteden 7000 mezunu.

Akademi Kanada’nin ucuz ve yüksek ögrenim 213 hektar üzerinde mülkiyet ve 17 fakülte, 53 ve 30 arastirma merkezleri kendi people.The kurumun yasam kalitesini artirmak için tasarlanmistir Mükemmeliyet Merkezleri, ve 17 Aglar biridir. Belirgin is Haskayne Okulu ve Mühendislik Schulich Okulu içerir.

Akademi pole.The lisans ögrencilerinin gazete kagidi Gauntlet olan 2.500 ‘den fazla tam zamanli esdeger destegi ile, Calgary dördüncü parçasi büyük kiyafet oldugunu. Üniversite CJSW radyo konumuna ev, akademinin 90.9 FM.The slogani Mo Sh mi? Ile Togam suas, “Gözlerimi kaldiracagim” için Gal. Üniversite en giyinen tilsim Rex, bir artik oldugunu. Kanada Üniversitelerarasi Spor olarak, yüksek ögretim kurumu Calgary Dinos geregidir.

Tesis, Olympic Oval, 1988 Kis Olimpiyatlari için kapali hiz oval, bu süre boyunca o kadar bilinir hale geldi “yeryüzünde buz.” Onlarin önemli yilinda mezun James Gosling, yaygin Java program tasarimi fonolojik mucidi, dahil 1977 yilinda bilgisayar bilimleri, ve Stephen Harper, Kanada Muhafazakar Parti lideri. Son toplami olarak, Calgary 37 CEO’lar Calgary, Calgary Flames, Calgary Herald, Calgary Üniversitesi ve daha detayli malzeme saglar university.Calgary gelen mezunlari idi.