çalisan ilaç tarama hem yasal ve saygiyla yapmak için nasil

Eger düzgün yapilmazsa, uyusturucu testi negatif PR ve agir yasal ücretler bir firtina olusturabilirsiniz. Bu sirketlerin bir kafa-yapici madde etkisi altinda olan bir çalisan tarafindan ortaya atilan birçok zorluk önlemek için izin verir, çünkü hala, çalisan uyusturucu testi yaygindir. Hükümet ayrica çalisan uyusturucu testi bir ilgi vardir: yani sirketlerin genis halk tehlikeye önlemek için mümkün olan her seyi emin. Ardindan, yasal bir, saygili bir sekilde ilaç tarama yapmak için nasil bilgi bulacaksiniz.

1. sinamak kimin hakkinda seçici olun.

Baskalarina gerçek zarar verebilir sadece “yüksek riskli” çalisanlar test edin. Örnegin, bir eli silahli güvenlik görevlisi test yasa tarafindan korunmaya olurdu, ama bir sekreter test etmek için karar çok daha az mahkemede ayaga muhtemel olabilir. Belirli bir çalisan (örnegin, ve diger çalisanlar onun nefes alkol kokuyordu) test etmek için iyi hakli nedenleri olmalidir ve isçi ve kamu güvenligi için endise disinda hareket esas olmalidir.

2. Her yasadisi madde için farkli yasal öncelik anliyorum.

Bu durumda her bir madde ile ilgili farkli yasalar hakkinda avukata danismak akillica. Burada ilaç basina birkaç genel kurallar sunlardir:

Yasadisi ilaçlar. Is sirasinda Yasadisi uyusturucu kullanimi yasal standartlar tarafindan korunan degildir, yani kendi takdirine bagli bu alanda size rehberlik saglar.

Alkol. Çalisanin el açik is alkol kullanimi yasaklayan emin olun. Bu, isçi açikça sarhos oldugu zaman düzenli disiplin prosedürleri takip etmek gecikmeyi verecektir. Bir çalisanin off-site alkol tüketimi kendi performansi bozan ise, performans standartlari araya geldi olmadigini göstermek gerekir.

Reçeteli ilaçlar. Yerel yönetimler bu konu hakkinda tavsiye için danisman dönüp; isçi reçeteli ilaç kullanimi ile ilgili yasalar eyaletten eyalete degisir.

Açik kalmak için, isçi için uyusturucu testi programi, gizlilik haklarina aykiri veya ilaç tarama düzenlemeler aykiri hareket bir jüri ikna eger mahkemede ödül ödemek zorunda olabilecegini hatirlamak.

3. kristal netliginde beklentileri.

Açikçasi teblig ilaç tarama protokolleri de mahkemede bazi kipirdatmak oda getirecektir. Iyice çalisan rehber kitap da ilaç tarama prosedürü tanimlamak, ve o bu konuda herhangi bir sorunuz varsa her isçi isteyin. Sonra uyusturucu testi politikamizi okuyun ve anladiginizi yeni ise (ya da yeni bir program benimsiyor ise eski çalisani) isareti var. Bu belge, uyusturucu testi daha sonra gerekli olup olmadigini anlamaya yardimci olacaktir çalisanin konumu, gerektirdigi zihinsel kapasiteleri ve kamu etkilesimleri açiklamalidir. Isçilerin her anlamasini saglamak nasil, ne zaman ve neden çalisan uyusturucu testi yapilacaktir.

4. yasal yaptirim uyusturucu testi gerçeklestirin.

Devlet saglik ajansi ve Saglik ve Insan Hizmetleri Bakanligi’nin hem onayi kazanmistir bir uyusturucu testi tesisi seçin. Onurunu ve ilaç tarama islemleri her çalisanin gizlilik korumak. Hiçbir sekilde size çalisan uyusturucu testi kayitlari yaymak gerekir – kendi gizliligini korumak. Her durum için, dikkatle ilaç tarama ihtiyaç hissettim neden kayit ve gerçeklestirilmistir nasil. Son olumlu test sonuçlari için tepki düzenli olmak.