çalisma yeni bir yol

Ben 1982 yilinda AT & T ile benim isim var babam ben yasam için ayarlanmis oldugunu söyledi. AT & T adiyla neslinin gerçekten Ma Bell hayran kaldi. Depresyon is güvenligi babam için çok önemliydi yasamis olmasi. Babamin benim için mutluydu memnun ama ben bir “ömür boyu hapis” istedim pek emin degildi.

Belki insanlar bugün yepyeni bir nesil biz son 10 yil içinde geçirdik durgunluk dayali ayni is güvenligi ariyor olacak. Ne yazik ki bulmak zor olabilir.

Business Week son Tek Isçi baslikli bir kapak vardi. Makalede birçok issiz kisi su anda Sicaklik ajanslari araciligiyla kisa dönem ödevleri aliyor ve Business Week bu çalisma yeni bir yol olabilecegini söylüyor belirtiyor.

Benim müsteri bir kaç saat veya bir hafta çalismak için mutluyuz gerçekten iyi nitelikli insan alabilirsiniz bulgu vardir. O / o yogun ama yeni müsteri akisi devam edecek emin degilken personel eklemek için bir is sahibi için harika bir yoldur.

Issiz için bile birkaç saat çalisma mali durumu yardimci olur. Aslinda tam zamanli alir kadar bazen is geçici olup isi daha fazla saatlerine kadar çalisabilirsiniz. Digerleri birkaç yari zamanli is almak ve birlikte bir tam zamanli maas yapmak veya ona yakin. En azindan geçici is yerinde bir röportajda da hakkinda konusmak için bir is aday bir sey verir.

Bu andan itibaren isin yolu olacak? Business Week bu 5 ila 10 yil olacagini söyledi. Ben daha uzun olabilecegini düsünüyorum. Bir isletme sahipleri açisindan bakildiginda o / o çok etkili maliyet bir “tam zamaninda” çalisan alir. Çalisan birçok 7 ile 24 çalisma daha iyi olabilir, daha esnek bir program alir. Eger is-yasam dengesi ariyor olsaydi bu cevap olabilir.

Peki bu sekilde çalisan hazirlanabilirim? Önce birden fazla yari zamanli isler varsa kendi is çalisan özünde oldugunu anlamak gerekir. Size ne, çünkü istihdam kalmak için, iliskiler kurmak marka olusturmak ve bir is sahibi yaptigi gibi ayni sekilde kendinizi tanitmak gerekir. Bir geçici görevlendirme biter baska bir ile degistirmek isteyeceksiniz. Saglam is iliskileri kurarak yeni firsatlar ortaya çikarmak için bu iliskileri dokunun mümkün olacak.

Hazirlanacak baska bir yolu is dünyasinda ve sanayi egilimleri izlemek için. Önemli hale gelmektedir yeni beceri ve fikirler nelerdir? Daha kolay is bulmak için bir yolu talep olan bir beceri yetkin olmaktir. O ana olmadan önce ögrenme isverenler için çekici hale getirecek. O sonraki rekabet avantaji için kulaklarinizi açik tutmak gerekir.

Sadece sektördeki egilimleri hakkinda bilmek yeterli degildir. Siz müsterilerine üzerindeki etkilerini anlamak gerekir. Bunu yapmak için size sektöründe düsünce liderleri bulmak ve onlardan ögrenmek gerekir. Onlar bu ihtiyaçlari karsilamak için gelecekteki ihtiyaçlari ve yöntemleri tahmin etmek yardimci olabilir. Bir sonraki adim yeni is çeken bir sekilde bilgi kullanmaktir.

Yildir bir is kaliyorum – babam bana “is güvenligi” sözü ne zaman oldukça sikici gibiydi düsündüm. Sonunda ben de ayni sirket içinde 3 farkli isler vardi. Ben 15 yildir AT & T kaldi ve aslinda is güvenligi içine aldin.

Kere farklidir. Çok az insan 15 yildir bir sirkette kalmak isteyeceksiniz. Bugün sürekli bir sonraki adim için bakmak esneklik gerekir. Bu sizin için sirket olabilir, birkaç sirketlerde olabilir veya kendi sirket de olabilir. Güvenligi ve sizin için sirketten isyeri ve degil getirmek degeri geliyor.

islem:
1. Su anda istihdam edilen, planiniz B (sanayi içinde sonraki hareket) ve / veya plani C (kendi is hareket) düsünmek. Eger bir firsat gördügünüzde bunu ele geçirmek böylece her bir açiklama yazin.

2. Issiz ve cesareti varsa, bu bir kariyer degisikligi düsünmek için zaman olabilir. Makale Ocak Fast Company dergisi yazi Linda Tischler tarafindan Kariyer Degistiriciler için yedi Radikal Adimlar okuyun.