dagitim ve lojistik kariyer

Dagitim ve lojistik ticaret önemli bir parçasidir. Bu islevler arz kaynagi ve magaza raflarinda arasindaki yolu ürünleri hareket kontrol. Bunlar olmadan, bir gecede mallarin bir fark sikintisi olacaktir. Bu zor bir is olabilir, ama arka plan, egitim ve egitim birçok türleri için pozisyonlarin çesitli sunan bir. Olabilir

dagitim kariyer
Dagitim tedarikçiler, depolar, yük tasima ve ürün hareketi sorumlu dagitim sistemlerinin ag ifade eder. Bu kamyon sirketleri ve demiryollari gelen hava kargo teslim nakliye tüm yönlerini içerir. Bir dagitim yolculugun son ayagi sehir genelinde ileri geri paketleri çalisan yerel dagitim araçlari tarafindan ele alinir. Bir fabrikada hammadde olarak basladi ürünler ambalaj gelmesi bu magaza raflarinda stok katip yer.

Dagitim kariyer sürecinin her yönünü kapsayacak. Kargo ajanlar, yük broker, memurlari, kamyon sürücüleri, stok katip, çalisanlar nakliye ve alma ve dagitim yöneticileri tüm bir rol oynar. Tüm bilgi ve uzmanlik farkli bir düzeyde gerektirir. Sonuç olarak, kariyer gelisimi için potansiyel oldugu gibi ölçekler, büyük ölçüde degisir ödeme.

Egitim gereksinimleri de degisir. Depo isçileri, teslim sürücüleri, rihtim eller ve stok katip isleri genellikle lise diplomasi veya GED esdeger gerektirir. Dagitim yöneticileri, özel broker, tedarik zinciri denetçiler ve ulasim planlamacilari genellikle iki yillik ön veya ilgili bir çalismada lisans gerektirir.

Pay ölçekler asgari ücret giris seviyesi ücret ‘da baslayacak ve kar paylasimi, performans primi ve kazançli emeklilik programlari ile, yüksek rütbeli yöneticiler için alti rakamlar içine ulasabilirsiniz.

lojistik kariyer
Lojistik askeri strateji ödünç bir terimdir. Bu, önceden belirlenmis bir programa bir yerde personel ve ekipman koyma görevi anlamina gelir. Lojistik bir kariyer teslim noktasina kökenli noktasindan mal ve malzemelerin hareketi ile ilgili çesitli yönlendirme yönlerini, planlama, zaman yönetimi ve gözetim içerir.

Yaklasik bir sirketin pazarlama bütçesinin yarisini ve genel isletme maliyetlerini dörtte fazla Georgia Tech Üniversitesi, lojistik ve dagitim hesabinda Lojistik Enstitüsü tarafindan derlenen verilere atifta Egitim-Portal web sitesi, göre. Ürün ve malzemelerin hassas teslim herhangi bir imalat, toptan veya perakende is yasam anahtaridir.

Egitim ihtiyaçlarini bir istirakin uygulamali bilim derecesi veya tedarik zinciri yönetimi bilim derecesi bir lisans içerir. Arka plan Bu tür lojistik operasyonlarin bilgi ve satin alma islemek için beceri, envanter yönetimi, dagitim sistemlerinin stratejik planlama ve maliyet analizi verir. Ödeme terazi bir sirketin is kapsamina bagli olarak degisir. Ancak bu teknik isler genellikle alt kademe dagitim pozisyonlari çok daha ödeme daha yüksek oranda ‘da baslayacak.

kariyer görünüm
Isgücü Istatistikleri web sitesinin Bürosu 2009 Mesleki Istihdam Istatistikleri (OES) bir bakis gereksinimleri ve dagitim ve lojistik kariyer firsatlari genis göstermektedir. Yillik gelir paketi isleyicileri için düsük 20.000 $ araligi dan $ arasinda 50,000 ve bu kaynagi yöneticileri ve lojistik koordinatörü olarak üst düzey yönetim ve teknik pozisyonlari, dolar 65.000 ‘e degisir.

2009 ABD istihdam rakamlari endüstri genelinde çok ise yansitmaktadir. Ilk hat yöneticileri tek basina 200.000 ‘den fazla pozisyonlar olusturdu. Eger uluslararasi Ürün ve malzemelerin büyük hacimli isler bir Fortune 500 sirketi için çalisiyorsaniz genellikle daha kazanacaksiniz. Bu lojistikçileri gibi teknik meslek 2009 yilinda 70.400 $ bir ortalama yillik maas aldi.