doktora adaylari ve egitim, is ve sosyal hayatin önceliklendirme

Lise sonrasi egitim yükselen maliyet ayni anda tam veya yari zamanli çalisma olmadan egitimlerini sürdürmeye tercih edenler için engelleyici bir doktora derecesini elde yapti. Doktora devam etmek isteyen pek çok seçim yok ama kendi lisansüstü egitim yoluyla devam edecegini is bulmak için. Is ve egitim oynanabilecek girisimi lisansüstü ögrenciler için hem pozitif ve negatif tutabilir.

Tabii ki, en doktora adaylari çalisma seçtikleri alanda is firsatlari aramak. Bu gibi pozisyonlar Ancak, bulmak zor olabilir. Onlar mevcut olsa bile, genellikle ücretsiz staj ya da bir is bulma amaci yenilgi o kadar az ödersiniz. Çalismalidir çogu ögrenci yakasi bir araya diger istihdam olanaklari dayanmak zorunda. Sonuçta, ögrenci kredileri sadece ögrenim, ücret ve malzeme o kadar çok ödeyecek. Birçok mezun olduktan sonra egitim tam maliyeti ile palan degildir böylece ögrenci kredileri için ödeme yardimci olmak için yine de tercih çalisma olmadan derecelerine kazanabilirsiniz ögrenciler. Bazi ögrenciler tam zamanli günlük isleri var ve digerleri gece is varken geceleri okula gitmek ve gün boyunca derslere katilmakla. Her iki durumda da is, çalisma ve sosyal hayatin herhangi bir görünüs dengelemek için son derece zor olabilir.

Çogu doktora ögrencileri çok bir egitim ve istihdam pesinde ötesinde bir hayat yok bu nedenle içindir. Tabii ki, ileri derece pesinde kosanlar zaten artmis mali güvenligini saglamak için kendi potansiyelini en üst düzeye için bir taahhüt gösteriyor, bu yüzden çogu kurban egitimlerini tamamlamak için gerekli ne olursa olsun yapmak için daha istekli. Yine de, herhangi bir nedenle para ve serbest zaman vazgeçmek kolay asla. Herhangi bir çaba oldugu gibi, yatirim hem zaman ve para ile ilgili bir firsat maliyeti her zaman vardir. En doktora ögrencileri Ancak, akademik hayatlarinda bu önemli noktada kendi gelir ve sosyal etkilesimler sinirlayarak, onlar etkili bir sekilde gelecege yatirim oldugunu anliyoruz. Birçok bulmak için emin olarak, biraz asiriya kaçmadan simdi büyük olasilikla çok uzak olmayan bir gelecekte devasa temettü ödeyecek.