Eger bir kariyer geçis için hazir

Eger ortalama kisi çalisma hayatinda alti kez kariyer degistirir oldugunu biliyor muydunuz? Bir kisi geçis karar neden birçok farkli nedeni vardir kariyer-onlarin mevcut is isten olabilir, bir rüya is birlikte gelebilir, kararli bir iliski içinde insanlar kendilerini bir yerde bir degisiklik nedeniyle yeni umutlari dikkate zorunda bulabilirsiniz diger ortak veya birisi gibi hissediyor noktasina, düz mevcut kariyer de sikilmis olabilir ve isin gün hiçbir nokta yoktur. Kariyer degisiklikleri kötü bir sey degil, ama yine de hayatta kalmak için gereksinim duydugunuz gelen para olacak sekilde, hayatinizin kosullara göre planlanmis olmasi gerekir.

Çogumuz ideal bir is için umut hayatimizi geçirecek, ancak bu nadiren gerçeklestirmek olacaktir. Aslinda hemen hemen tüm isleri onlarin var oldugunu tuzaklar-onlarin ödeme çekleri isaret, uzun is günü veya programlari sikayet müzisyen aktörler alay, ama karli gelir sunan birçok isleri de adanmislik bir sürü gerektirecektir olmasidir olabilir ve sert top almak için çalisiyoruz. Eger rüya is tanimlarken, bu dezavantaji sadece günün tekrarliligi olsa bile hemen hemen her is, onun dezavantaji ile birlikte geliyor unutmayin.

Bir kariyer degisikligi mutlaka yeniden egitim kapsamli beraberinde zorunda degildir. Isten çikarmalar ya da küçülme ile islerini kaybetmis birçok insan deneyimlerini yeni bir kariyer bulmak çok yararli oldugunu becerilerini talep hala bulmak ve olacaktir. Eger yeniden egitim gibi hissediyorum yoksa, yeteneklerinizi uygun baska bir sirket ile bir is düsünün. Eger dogru disari kurumsal alanin almak istiyorsaniz, oran bagimsiz bir danisman ya da uzmanlik pazarlanabilirlik katacak bir baska alan olarak kendiniz için bir nis bulabilirsiniz iyi.

Bazi insanlar aslinda mevcut kariyer yolundan toplam 360 derecelik bir dönüs yapmak istiyorsun karar. Bu gibi durumlarda, sadece yeni pazarlara uygulanan için eski is elde becerileri alisveris ile baslamak için tekrar en iyisidir. Ayrica bazi kolej veya üniversite dersleri ile yeniden egitim düsünebilirsiniz. Online, bu nedenle insanlar genellikle bile yeni kariyer için gerekli becerileri elde etmek için evlerini terk etmek zorunda degilsiniz birçok egitim kurslari vardir.

Ne olursa olsun karar, her zaman biri için umutsuz olmadigi zaman yeni bir is bulmak daha kolay oldugunu unutmayin. Mevcut is baglarini koparmak önce dikkatlice karar ve uygulamalari düsünmeye zaman ayirin, siz bir degisiklik için hazir olabilir, ama yine de bu arada yemek olacak! Sirket araciligiyla yeniden egitim için yerinde veya hükümetin seviyeleri herhangi üzerinden herhangi bir acil durum planlari varsa sirketinizin küçültüldü edilmistir etkinligi ya da isten yol açmistir diger durumda, ögrenmek. Bu bu süre içinde-arasinda iyi bir mali tampon saglayabilir.