Eger bir ulusal saglik sigortasi programi gerek yok

Bu ABD merkezli doktorlarin binlerce simdi onlar her Amerikan saglik bakim ihtiyaçlarini karsilamak ve ayni zamanda milyarlarca kaydetmeniz gerekir görmek istiyorum devlet destekli ulusal saglik sigortasi, görmek istiyorum bilinmektedir yapiyoruz inançtir. Ulusal bir saglik sigortasi teklifi bu yana uzun zaman ciddi ilaç, sigorta ve saglik sektörlerinde kisiler tarafindan elestirildi karmasik dil ve tartisma sarilmis, Kongre geçemedi, doktorlar özel sektörü çözümleri etkili olmamistir iddia.

Bu doktorlarin iddia yaslilar ve engelliler yardimci olan bir reçeteli ilaç saglamak için yapilan Kongre çabalari sadece özel kuruluslar için daha fazla hükümet fonlarini hareket ve müsterileri için çok az fayda birakacak olmasidir. Doktorlar bir tek mükellefi sistemi, Medicare, özürlü ve yaslilar için devletin islettigi saglik girisiminin temelde daha kapsamli bir versiyonu yürürlüge olacaktir.

Saglik bakim gruplari, özellikle saglik seçkin firsat olarak baslatilan, milyarlarca dolar ile Medicare giderleri artti, ve halkin saygi yükselterek sefil basarisiz oldu. Yolsuzluk ve kamu utanç, kendi yatirimcilara ait hastane zincirleri, bir kez reklami, yeterlilik için taahhüt yerini almistir. Doktorlar varsaymak yüksek kar ve düsük vergiler yararlari keyif aldik ilaç firmalari, bu – aslinda, saglik sektöründe en düsük – fiyat ilaçlarin en çok ihtiyaci olan insanlar onlari aciz olduklari ilaçlar kadar yüksek . Bir tek mükellefi sisteminin bu fikri yayinlanan ve tip taninmis dergide tartisilmistir.

Ulusal saglik sigortasi çagrisinda hekim Bu grup Tip New England Journal bir geçmis editörü tarafindan onaylanan ve iki eski ABD Saglik Generals tarafindan yapildi. Tip Harvard School ögretim üyesi tarafindan yapilan bir analiz mevcut sistemin kontrolden çikti ve kendini sürdürmek mümkün olmayacaktir belirtti. Hiç kimse tek mükellefi sistemi en ideal seçim oldugunu iddia ediyor, onlar tek pratik seçenek oldugunu kanitliyor söylüyor.

Ancak, Amerikan Tip Birligi kendi cumhurbaskani vekili tarafindan yayinlanan resmi açiklamaya göre tek mükellefi sistemi lehine degildir. AMA mevcut baskan bir tek mükellefi sisteminin uygulanmasi ciddi sorunlarin bir bütün grup için bir tek ciddi bir sorun islem gibi olacagini resmi bir açiklamada söyledi. O tek mükellefi sistemi ile ilgili sorunlar, saglik hizmeti almak için uzun bir zaman alabilir saglanir kaydetti, tesisleri en son teknolojiye sahip olmayabilir ya da harap olabilir ve büyük bir bürokrasi zor hekimler için yapabilir ele olabilir hastalarina en iyi tavsiye vermek.

Yönetilen bakim segment için lobi grubu, Saglik Planlari Amerikan Dernegi, çok önerisine karsi oldugunu iddia saglik bakim gruplarin yani sira kar için faaliyet hastane yok edecegini belirten hekimler tarafindan ortaya koydu. Gibi Amerikan tip dernegi, yazida Amerika’da tüm doktorlarin% 1’den daha az olusturan istihdam bir ilgi ile doktorlar tarafindan söyledi. Ancak, bir doktor bu noktada kavrami ulusal saglik sigortasi lehine çikan bir grup doktor, geleneksel olarak mevzuatin bu tür karsi bir grup, tarihsel önemi kabullenmek istemiyor.