Eger guarnatee için 5 yolu bir is bulmak asla

Yani isten oldum? Is bulamadiniz mi? Eger bir görüsme için geldigini talep in-kutusunda gelmesi e-posta o sihirli bekliyor orta ögleden sonra uyanma? Evet, bu tam size göre. Bu Ne ekersen onu biçersin oldugunu söylemeye gerek yok. Peki, bu nedenle ekersen onu asla ne biçmek asla. Orada kilavuzlari ton bir is bulmak için nasil, ve ne adimlar bu yana biraz daha özgeçmisinizi, ag, dernekler katilmak ve ag lehçe alabilir, ben tamamen farkli bir bakis açisiyla konuya yaklasim olacagini hissettim. Burada özel bir sirada, bir is asla garanti için yapabileceginiz 5 sey vardir.

1. Hiçbir sey yapmayin. Hiçbir sey demek. Benim en sevdigim.

Uyan. Wii uzaktan almak. Bazi Pizza (ya da anne isteyin) siparis edin. Bu issiz için lüks hayatidir. Hiçbir çaba, hiçbir sorumluluk ve herhangi bir baski. Açikçasi, bir is, kariyer ya da kendi is sadece sihirli kucagina görünmesini gitmiyor oldugu gerçegini yararlanmak gerekir. Ben de hayir, Neo degildir ve Matrix olmayan sizi uyarmak gerekir. Simdi git, orada bilgisayarda oturup, Facebook tüm gün, bir is yok nasil, sizin Farmville çiftlikte “tweet” çalismak, ve issizlik üzerinde kitle çaresizlik içinde issiz es katilin. Her gün ögle saatlerinde uyanin. Özgeçmisinizi firça yok. Is siteleri için kayit yok. Arkadaslarinizla konusmak yok. Ag çalismayin. Sadece hiçbir sey yapmayin.

2. Herkes bir is ariyorsaniz biliyor izin vermeyin

Arkadaslarin, hepsi hala son iste çalisiyoruz düsünmek gerekir. Onlar yapmak, bilmek yok mu? LinkedIn profil güncelleme yok, ve dünya sizi Your Enthusiasm Baglanmis keyfini evde oturuyor bilmek asla. Kimse size aradiginiz bilmiyorsaniz sizi ise gidiyor. Bu yüzden herkes piyasada bildirin yoksa, muhtemelen herhangi bir görüsme veya teklif almazsiniz söylemeye gerek yok. Eger aile, arkadaslar ve eski meslektaslari aginiza kullanmiyorsaniz Daha da iyisi, potansiyel is yol için aginizin hiçbir sekilde olacak. Sadece, size asina arkadas, aile ve insanlara bakmak gibi çok potansiyel isverenler yapmak, çünkü Tabii, islerin çogu bile, Canavar gibi is kurullari bunu yapmak ya da Hotjobs yok. Ama bu umurumda degil. Bu yüzden bile, bu kartvizit kapali firçalama uyan patlak, ve o el sikisma üzerinde çalisma hakkinda sanmiyorum. Sen Gitar kahraman için form üzerinde çalisiyor olmasi gerekir.

3. “Dünyanin düsüyor, vah benim.”

Kiyamet de yarin meydana olabilir ve siz de sadece dünya biliyor emin olun olabilir. Sürekli, nereye giderseniz gidin bu iken, siyah giymek sigara gibi kokusu ve baban size saglamak için bir baska harika bir yoldur alinan ettik viski sizin sisesi tasimak, kendi umutsuzluk içinde küsme oldugunu. Sürekli bunu, sizin tutum seveceksiniz bir hayir beyin, onlar yardim için sirada ilk olacak. Parlak, olumlu bir tutum tasimayan, ve insanlar tavsiye veya arama size yardimci olmak için olmaz.

4. “Makama için …”

Kime bu endise olabilir için. Isveren Sevgili. Ben çok organizasyon ilgileniyorum. Ben böyle büyük insanlarla çalismak isterim. Ben bir is insanim. Benim nitelikleri sirket için idealdir. Filan. Filan. Filan. Bu simdi büyük sesler düsünüyorsaniz Yani, tekrar tekrar ayni genel ifadeler okuma deneyin. Sizin ortalama Isveren veya IK temsilcisi muhtemelen tek bir pozisyonu doldurmak için devam yüzlerce gidecek. Peki neden öne? Neden essiz bir özgeçmis, çekici bir tanitim veya genel olmayan kelimelerle kazandigi paketi kendinizi ayirmak? Neden diger tüm nereye gittigini özgeçmisinizi yerlestirerek okuyucu durdurmak? Sadece paketi ile gitmek. Öne yok. Ben de arkasindan genel bir mektup elde edilecektir garanti IK departmani böyle bir sey gider söyledi: “kimlik bilgilerinizi etkileyici iken, biz ne yazik ki su anda bir pozisyon teklif edemez.” Frame it. Sadece ise alma degil basardi.

5. Lütfen bu makaleyi okuduktan getirdikten sonra, diger makaleleri okumak gidin.

Evet, okudum. Bu dogru. Daha fazla makale okumaya devam edin. Hepimizin bildigi için, daha fazla makale okuma, devrilme noktasina beyin dolduracak hangi noktada ya (a) vücudunuzun aslinda sadece okumak ve yapilacak bir sey ya da (b) hazirda neden kelimeleri üzerinde hareket zorlar . (B) Büyük olasilikla. Simdi git, hazirda bekletme, gelecek bahar görüsürüz.