eglenceli ve etkili bir is arama stratejisi bilgi görüsmeler

Cidden, hiç is avcilik eglenceli olabilecegini düsünüyorsun? Çogu insan, stresli sinir bozucu ve zaman zaman, iç karartici bulabilirsiniz. Eger çalisan bir is arama stratejisi kullaniyorsaniz Ama eglenceli olabilir.

Yani açik soru “olani?” Olacagini çalismalari bir is teklifi 200 devam sonuçlari birini göre, bir is teklifi 12 bilgi görüsmeler sonucu ise biri. Daha da sasirtici bir is inis için devam kullanirken bazi çalismalar 1:1,500 de orani yer olmasidir. Sey, hayir bu bilgilendirme görüsmeleri daha etkili is arama stratejisi vardir süpheliyim. Bunu bir hayir beyin oldugunu itiraf etmeliyim!

Bir bilgi röportajda size, is arayan olarak, zaten sirkette çalisan, ya da yapmak böylece isi ile ilgili bilgileri elde etmek için onun hedefi ilgilendiginiz bir konuma sahip olan biriyle röportaj yapacaktir kariyer planlari bir karar. Is görüsmeleri aksine, hangi yerinde sizi ve son derece stresli olabilir, bilgi görüsmeler tersine çevirmek. Yani bir sirasinda sakin ve ipleri ilk elden ögrenirken eglenceli olabilir. Bu sadece bilgi görüsmelerden elde birçok faydasi biridir.

Sadece ilginizi olan özel is hakkinda bilgi yok, ama ayni zamanda sirketin internet sitesinde ve gazete ilanlari bulunmayan bilgi içinde ögrenirler. Ayrica reklami için henüz sirket mevcut pozisyonlari olan “, gizli is piyasasinda” için kapi açilir.

Baska bir yarari kendine güven gelistirmek ve is görüsmesi için gerekli olan iletisim becerilerini gelistirmek olmasidir.

Bir bilgi görüsme de üst düzey çalisanlarin is günlük sorunlarla karsi karsiya ögrenmek ve kariyer ve hayatinda baska öncelikleri arasinda bir denge bulmak için saglar.

Eger bir bilgi görüsmeden sonra bir is teklifi aldiginizda tabii ki en büyük yarari, elde edilir. Bilgi görüsme-is teklifi orani hatirliyor musun? Teklif alir o kisi sadece olabilir.

Büyük sirketin tur olan herhangi bir is avci için eglenceli bir deneyim. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli sey bir is arama stratejisi olarak etkinligidir.