elestirel düsünme teknikleri GMAT

Sinava elestirel düsünme sorulari çok karmasik bulmak. Onun parçasi güçlendirilmesi ya da argüman zayiflamasi, bir varsayim bulma, paralel bir argüman ve çikarim belirlenmesi ve en iyi sonuç seçerek olabilir soru sik görülen genis bir yelpazeye sahiptir. Bu hizli bir sekilde düsünme yolunuzu beri soruluyor ve yaklasim yürütmek için isteniyor mantiksal akil analiz türüne göre degistirilebilir soru türünü belirlemek çok önemlidir.

Iyi bir GMAT Elestirel Düsünme ulasmada teknik bu yanlis cevap yanlis kilan tanima bulunmaktadir. Okumak gibi, daha sik bir dogru cevap dogrudur neden zor bir deyisle tanimlamak için bulabilirsiniz. Ancak, her zaman her yanlis cevap yanlis neden açiklamak gerekir ve neden her dogru cevap dogrudur. Bazen kolay, bazen son derece zor. Ama GMAT Elestirel Düsünme ve sürekli olarak “en iyi ikinci” cevap toplama, mücadele edenler üst sinava arasindaki fark, bu çalismada ucudur. Daha iyi seçimler anlamak için iter, ve bunu yaparken, Elestirel Düsünme sorunun kendisi hakkinda daha fazla odakli düsünüyorum.

Ayrica, GMAT Elestirel Düsünme ifadeleri cevap, size okumaya baslamadan önce ariyor olmalidir biliyorum. Dikkatle soru okudum, hizli bir sekilde bu seçimlerin ortadan kaldirmak mümkün olacak. Bir sinava bir argüman güçlendirilmesi veya zayiflamasi en iyi is yapar deyimi tanimlamak için soruldugunda, ters yapacak cevap en az bir seçim hemen hemen her zaman vardir. Sadece seçim argüman mantiksal bir uzantisi oldugundan emin olun.

Çogu zaman, GMAT tablolar alakasiz cümleler ve bilgiler içerir. Onlar önemli olan içerik sizi karistirmayin bu yüzden deyim geri kalanindan bu tuzaklari ayirmak ögrenin. Her zaman gibi sözcükler içeren ya da kaçinilmalidir gerekir mutlak ifadeler. GMAC tablolarin bu tür karsi çok yatkindirlar. Yani, mutlak bir açiklama yapar bir cevap seçim karsilastiginizda, bunu güvenli bir sekilde elimine edilebilir oldugunu bilir.

Eger vaka analizleri yapmak istendiginde Elestirel Düsünme sorulari cevaplamak için kullanilan ayni teknikleri çogu kullanisli olacaktir. Buna ek olarak, GMAT elestirel düsünme sorulari için kendinizi hazirlamak en yarar bu hazirlik da isletme okulu çalismalarda size yardimci olacaktir. GMAT hazirlik kilavuzlari ve GMAT çalisma materyalleri sinava as bu kategoride yardimci olmak için kullanilabilir. Bazi hazirlik ile, çok mantikli ve as bu GMAT sorulari düsünmeye ögrenebilirsiniz.