eski bir dostu yeni bir bakis açisi – kronolojik özgeçmis

Kronolojik bir özgeçmis nedir? Bir kronolojik özgeçmis en son ya da ilk simdiki itibaren, ters kronolojik sirayla geçmis is ve egitim nitelikleri liste hangi bir özgeçmis oldugunu. Bu durum, geleneksel ve en iyi biçimde devam bilinmektedir.

neden kronolojik bir özgeçmis kullanilir?

Bir kronolojik özgeçmis sinirli is deneyimine sahip orta kariyer profesyoneller ve yeni mezunlar için etkilidir. Bu isveren egitim ayarliyoruz dahil olmak üzere niteliklerin tüm görmenizi saglar. Özgeçmisiniz bir doktora gibi okumak gerekir Tez – bu noktasina dogru almalisiniz ve kronolojik özgeçmis bu ve daha fazlasini yapar:

1. Bu açikça kariyer ilerleme gösterir. Kolayca kariyer saglamligini göstermektedir.

2. Basit, geleneksel biçimi daha kolay isverenler hizli göz atabilir ve nitelikleri belirlemek için yapar. Aslinda çogu isveren kronolojik bir özgeçmis bekliyoruz oldugunu.

3. Bir kronolojik özgeçmis profesyonel tarihinin basit bir özetidir. Bu temiz ve basit. Bir isveren genellikle özgeçmis yorumlayan sadece yaklasik 10 dakika sürer ve yönetici Isverenler daha az zaman alir. Eger onlar var daha onlari daha fazla is yapmak istiyor musunuz? Onlar zaman yok çünkü, olmaz!

4. Görüsmeci bilmek istiyor her seyi açik ve belirgin olarak herhangi yeterlilik hakkinda hiçbir belirsizlikler vardir. Bu ne istediginizi – onlar özgeçmisinizi hakkindaki sorulari daha az, çünkü daha az sorular röportajda cevap gerekecek!

kronolojik bir özgeçmis için olumsuz yanlari

Tabii ki, hayatta her sey gibi, kronolojik özgeçmis birkaç olumsuz yanlari vardir. Muhtemelen bu özgeçmis tarzi artilarini ve eksilerini degerlendirmek için bu okuma oldugundan, siz de bu olasi tuzaklar bilmek gidebilir:

1. Kronolojik biçimde olumlu istihdam bosluklar uygun degildir, aslinda, kullanildiginda, oldukça kolayca maruz kalabilirsiniz. Ayrica, kronolojik özgeçmis kariyer sik ??sik degisti adaylar uygun degildir. Bu size açiklar, o zaman kullanmadan önce bu özgeçmis tarzi düsünebilirsiniz.

2. Disiplinler arasi beceri potansiyellerini tam olarak vurgulanir olmayabilir; bazi isverenler süreklilik arayan, ve, kisa bir süre içinde kariyer degisti o zaman bu gerçegi yerine size getirebilir degerli becerileri vurgular kronolojik bir özgeçmis kullaniyorsaniz tablo.

3. Kisa bir is geçmisi varsa, kronolojik bir özgeçmis ancak tecrübe eksikligini vurgular. En isverenler için, bu hemen bir kirmizi bayrak ve dairesel dosya için “C” altinda özgeçmisinizi dosya yapmak için yeterli. Bunu ne demek oldugunu biliyorum umut!

kronolojik özgeçmis ne zaman kullanilacagini

Staj için basvuran ögrenciler ve yeni mezunlar her zaman onlar sinirli bir is geçmisi oldugu gibi bu stili kullanmak zorunda – onlar çok seçenek yok. Rutin görevleri içeren is basvurusu Ama, bazen deneyimli profesyoneller bu biçimi kullanin.

Burada bir bu stili kullanabilirsiniz zaman bir baska örnegidir: Rutin deneyimi birkaç yil sonra bir sonraki is için basvuran bir muhasebeci profesyonel kazanimlar açisindan göstermek için çok degil, ama o is süreklilik gösterebilir. Is degistirirken sürekliligi göstermek gerekir bu adaylar için, kronolojik özgeçmis çok iyi çalisiyor.

kronolojik tarzi tüm sektörlerde etkili oldugunu

Kronolojik özgeçmis kadar popüler olmasinin nedenlerinden biri, tüm sektörlerde etkili bir sekilde kullanilabilir olmasidir. Bu kamu ve özel sektör, hem de Federal ve Eyalet hükümet sektörleri içerir.

Hiç kimse aslinda diyecek olsa da, birçok isveren dogal olarak kronolojik bir tarzi özgeçmis bekliyoruz, ve psikolojik atilir olabilir ya da baska bir özgeçmis tipine göre “deli”. Isveren bunun farkinda olmayabilir, ya da belli bir özgeçmis sevmiyorum neden bile bilmiyor olabilir, ama 9 kez 10 disinda, bu nedenidir. Bu adil olmayabilir, ama o kadar yolu!

riskini azaltmak

Sunu kabul edelim ki … mevcut isinizi birakmaniz ve baska bir aramaya karar bir risktir. Bunu da bu sekilde görünmeyebilir, ama öyle. Yapmaniz / olagan disi bir sey uygulamak / kullanmaya karar her zaman, bir risk aliyor, ve bu özgeçmis formati içerir. Bir is ararken kontrol edebilirsiniz, ve bunlardan biri size göndermek devam türüdür sadece pek çok faktör vardir. Kronolojik bir özgeçmis kullanarak,, kaderini kontrol altina almak hemen riskini azaltmak ve seveceksiniz bir is inis sansinizi artirabilir!