Evden telefon görüsmesi kazanan 5 ipucu

Bir evden is arayan ev is bir is bulma bildigi gibi sadece bir yarisidir. Bir telefon görüsmesi alma is inis için bir adim daha yaklasti.

Ilk görüsme bir ön biridir sürece gerçekten sadece bir röportajda bir atis var. Burada ikinci bir görüsme ve almak istiyorum iki durumda da kazanan bir görüsme var ve sizin gibi konumda güvenli nasil 5 ipucu.

1. Hazirlik – telefon görüsmesi için hazirlanan gel. Eger cevap prova olamaz da, ne olabilir ne için kendinizi hazirlayabilirsiniz.

Sorulan en yaygin iki ve zorlu sorular, “Neden evden çalismak istersiniz?” Vardir ve “Zaaflariniz nelerdir?” Her ikisi için de bir cevap var ve söyleyerek uygulamaya hazir olun. Bir kagittan okuma, senaryosunu robotik ve yapay gibi çünkü cevap ezberlemek ya da yazmak için çalismayin.

Kapak mektubu var ve hizli referans için önünüzde devam. Ayrica kagit ve görüsme sirasinda ilgili tüm bilgileri not almak için kalem bir yastik var.

2. Sessiz bir ortamda – Bu deli almak ve çocuklar ya da köpek var, özellikle arka plan gürültü varsa konsantrasyon kaybetmek kolaydir. Mümkünse, çocuk bakimi için baska düzenlemeler yapmak ve televizyon ve radyo uzak tutmak. Lütfen telefon görüsmesi beklenmedik bir sekilde gelirse, evinizde sessiz oda bulmak.

Bu bir sabit telefonu kullanmak en iyisidir, ancak bir cep telefonu kullaniyorsaniz bunu tam olarak sarj oldugundan emin olun ve size en iyi resepsiyon ile evin bir parçasi konum.

3. Açik konusma sesi – Bu sinir olmak dogal, ama bazi insanlar sinir olsun ne zaman birakmaliyiz, hizli konusmak, onlar da heyecanli gibisin ve ses çatlak ya da titreme olabilir. , Yavasla net ve anlasilir olmasi. Sadece sorulan soruya cevap. Bu ayak kendinizi çekim yol ve bir saçma basibos aptal gibi ses yapmak gibi özen kaçinin.

“Mmhmm” gibi “ums” ve disi konusan sözcükleri kullanmaktan kaçinin. “Evet” gibi argo kelimeler kullanarak ve “Hi-hi” kaçinin.

Güvenle ve yüzünüzde bir gülümseme ile konusun. Isvereniniz bunu göremiyorum, onlar kesinlikle sesle duymak olacaktir.

4. Bir profesyonel olun – her zaman nazik ve profesyonel olun. Önceki isveren vurmak ya da diger sirketler hakkinda kötü konusma. Bir röportaj sirasinda çigneme kesinlikle yeme, içme ya da dis eti olmalidir.

Bazi insanlar için, görüsme için giyinmek onlari daha fazla güven verir. Basari için jammies ve elbise disinda olsun!

5. Sorular sorun – Bu görüsme için hazirlanan bir parçasidir. Sirket arastirma. Eger dinlediginiz bu gösterileri gibi isveren için bir soru listesi var ve is ilgilendi.

Son bir ipucu: baska bir is görüsmesi bir “Thank You” harfi ile takip ve bu is için mükemmel bir uzaktan çalisma olacagini düsünüyorum neden yinelemek gibi.