finans kariyer yatirim bankaciligi ortak

Kokteyl partilerde ikinci yil MBA ögrencileri sohbet gibi, tartisma en önemli konularindan biri yatirim bankaciligi teklifler indi kim. Yatirim bankaciligi ün 2008 mali krizinin ardindan bir dayak almis olsa da, kurumsal finansman isler yine degerli is deneyim kazanmak ve yakisikli bir maas kazanmak için inanilmaz bir yoldur.

Mali krizden bu yana, birçok sonsuza kadar degismis gibi yatirim bankaciligi algiladiklari, ve birçok yönden, o var. Ama yine de halka arz, birlesme ve kaldiraçli satin almalari ve isletmeler büyümeye sermaye artirmak için bir ihtiyaç, ve bu kurumsal finansman basarili olmak için gerekenlere sahip olanlar için is olacak anlamina gelir olacaktir.

MBA için, kurumsal finans departmani içine tipik girisi is bir ortak konumudur. Bu zorlu yuvasi, ama bir analist pozisyonu yukarida bir basamak var, iyi öder ve büyük müsteri maruz kalma ve is tecrübesi yol açar. Peki bir ortak konumunu korumak için bir MBA için alacak?

b-okuldan i-bankacilik

Evet, kurumsal finansman açikça is anlayislar ifade ve sosyal beceriler ile müsterilerine gözlerinizi kamastiracak kim parlak bireyler arar. Ama ortak düzeyinde, yatirim bankalari ayni zamanda güçlü finans deneyimi olan ve tahrik ve disiplinli MBA ariyoruz.

Deneyim açisindan, bankacilar ideal önceki kurumsal finansman deneyimi olan adaylar ariyoruz. Bu deneyim bir analist veya bir yatirim bankasi ile bir yaz staji olarak bir ön-MBA ölçü olabilir. Firmalari da Big Four muhasebe deneyimi, ticari bankacilik deneyimi ya da finans ve muhasebe önemli maruz kalma gerektiren diger pozisyonlari ile deger adaylara egilimindedir.

Analisti ise alim sürecinde oldugu gibi, ortak pozisyonlar için görüsmeler yogun olabilir ve ön lisans programlari tamamlamis ve müsterileri ile daha yakin isbirligi beklenir adaylar için artirdi edilir. Ön adaylarin uygulama görüsmeler birkaç saat koymak gerekir ve sorular her türlü için hazir olun. Zaten bir analist olarak görüsme süreci yasamis olanlar için, görüsme (aksi takdirde, hazir olsun!) Korkutucu olmayacak.

Firmanin hangi adaylarin en iyi kültürel uyum görmek için bir firsat veriyor – Görüsmeler üst adaylarin baska bir görüsmeler yuvarlak ve sosyallesme için firmasinda tüm bankacilar ile bulustugu bir “süper Cumartesi” yuvarlak sonuçlanan, birkaç tur içerebilir.

En görüsmeler oldugu gibi, adaylarin akil ve becerileri ile firma etkilemek için hazir olmalidir, ama daha da önemlisi, onlar firmanin çalisanlari ile iyi çalisacak bir sevimli kisi oldugunu kanitlamak zorundadir. Teklifleri almak adaylar için, bir yatirim bankaciligi ortak olarak yasam için hazir olmak için zamani.

kurumsal finansman quarterback

Ortaklari saglikli bir maas ve büyük bir ikramiye her yil kazanmak bir nedeni var. Kisacasi, onlar kurumsal finansman ofis quarterbacks vardir. Onlar projeleri atayabilirsiniz kime analistler olabilir, ama karmasik programlari ile birden bankacilar birden fazla proje dengelemek zorunda. Analistler yönetmek her biri kendi projesi is yükleri ile max itilir gibi, ya kolay bir is degildir.

Analist gibi, ortaklari 8 güne baslamak benim ve 1 ya da 2 am kadar bitirmek degil – ve bazen hiç eve gitmek olmayabilir. Onlar projelerin üstünde kalmak ve belge ve sunumlar kapsamli düzenleme için yeterli zaman tamamlanir saglamak için hafta sonu gelir. Associates genellikle analistler kadar zaman koymak – New York firma sik sik 80 ila 100 saat bir hafta ya da 60 ila 80 saat firmalar kapali Wall Street.

anlasma döngüsü

Associates kurumsal finansman bölümü anlasma döngüsünde önemli bir operasyonel rol oynamaktadir. Anlasma çevrimde, yatirim bankacilari – baskan yardimcilari ve genel müdürler – ya yaklasim olacaktir veya potansiyel islemler için fikirler sirketler tarafindan yaklasti. Bu firsatlar halka arz, devam teklifleri, özel yerlesimleri, birlesme ve satin almalar içerebilir.

Bankacilar bu sirkete firmanin hizmetleri adim ve potansiyel islem fizibilite analizleri mevcut olan bir adim, adli sirket ile bir görüsme ayarlar.

Perdede, bankacilar bir adim kitap ile potansiyel müsteri sunacak – genellikle sirket genellikle sirketin degerleme çalisir ve hangi pazarin ayrintili bir analiz ile birlikte bankanin kimlik bilgilerini açiklayan bir basili kopya PowerPoint sunumu kendisi.

Sirket firma ve bir anlasma pesinde ilgilenen etkilendim ise, o zaman islem yürütmek için firma mesgul olacaktir. Islem tipi ve piyasa kosullarina bagli olarak, bu islemler birkaç ay tamamlamak için birkaç yil sürebilir. Zaman içinde herhangi bir noktada, bankacilar tek seferde birçok sahalari ve firsatlar üzerinde çalisiyor olabilir.

Istirak ne yapmaliyim?

Analistler bankacilar için sahada kitap üzerinde çalisiyor, anlasma döngüsünün ön ucunda çalisma egilimindedir. Istirak da pitchbooks hazirlanmasinda analistlerin is nezaret ve düzenleme, anlasma döngüsünün ön ucunda çalisir.

Ama ortaklari ayni zamanda firsatlar yürütülmesinde yardimci -, çesitli islemler için satis belgeleri hazirlamak prospektüsler düzenleme ve hatta M & A ve diger islemlerde olusmasi muhtemel alicilar ile durum tespiti malzemeleri tartisiyor. Istirak üst düzey bankacilarin saygi kazanmak, onlar sahalar üzerinde üst düzey bankacilar eslik ve daha fazla is gelistirme dahil olmak alabilirsiniz.

Bir ilk yillik ön baslangiçta analistler ayni analizler birçok yapabilir – kompozisyonlari, DCFs, LBO, vb – daha üst düzey is için degil, ortaklari sonunda geçis. Aksine analistler çalismak sablonu finansal modeller ile karistirmaktan daha, bazi bu modeller yeniden tasarlamak ya da belirli firsatlar için özel modeller insa edebilir.

Çok ortaklari gerçeklestirmek potansiyel yatirimcilarla paylasmak için müsteri finansal yayilan veya M & A islemleri veya özel yerlesimler için özel bilgi prospektüsü hazirlanmasi içerdigini ayak isi. Çünkü bu isin dogasi, ortaklari genellikle satis belgeleri için ilgili bilgileri birlestirmek için CEO, CFO ve yönetim ekibinin diger üyeleri ile konusan, müsterileri ile yakin bir çalisma.

Ayni zamanda satis belgeleri için zamaninda, detayli bilgi vermek için onlara egilerek ise Istirak hizli cazibe müsterilerine ögrenirler. Kurumsal finansman islemleri müsteriler (ve ortaklari) son derece stresli olabilir, ve ortaklari müsterilerine anlasma süreci ile yorgun ve duygusal haline gelmistir nerede zor durumlarda gezinmek gerekir.

bir ortak olmanin Perks

Tüm baski ve uzun saatler ragmen, ayrilmamak ortaklari için bazi ödemeler vardir. Ortaklari için baslangiç, firmanin bagli olarak maas $ 100k için $ 150k arasinda olabilir, ancak genellikle 50% kuzeyinde olan ikramiye eklediginizde, toplam tazminat $ 150k için $ 250k arasinda olabilir.

Birçok firma çalisanlari is son 7 de kalmak zorunda, onlar için ödenen onlarin yemek almak bir politikasi var. Analist gibi, ortaklari neredeyse her gece 7 de kalmak, bu nedenle ücretsiz yemekleri hizli para ekleyebilirsiniz.

Diger Perks sik sik cep telefonu veya bögürtlen faturalari, geç gezileri ev için ücretsiz taksi sürmek ve cömert bir kapanis aksam yemeginde diger bankacilar ile kutlamak için zaman zaman firsat için geri ödeme içerir.

kariyer gelistirme

Bir ortak yatirim bankaciligi dünya birakmak seçerse, deneyimlerini genellikle normal olarak daha fazla deneyim gerektirir pozisyonlara tasimak için kaldiraçli olabilir. Yatirim bankaciligi ortaklari ortalama isçinin iki saat kadar bozucu ve is dünyasinda en yüksek arasinda bir yogunluk seviyesinde islerini yaparken inanilmaz derecede titiz bir çalismadir. Bu, diger kariyer mükemmellige kolay bir zaman olmasi hiç sasirtici degil.

Üsenmek ortaklari için, deneyimi iki ya da üç yil genellikle baskan yardimcisi pozisyonuna terfi yol açar. Baskan yardimcilari için saat biraz daha düsük olabilir, ama seyahat iyi biraz daha fazladir.

Bir yüksek performansli baskan yardimcisi birkaç yil sonra kidemli baskan yardimcisi veya genel müdür için atlamayi yapabilirsiniz. Bu pozisyonlarin saat ve kidem bir ortak konumuna (üst düzey bankacilar hala birçok hafta sonlari ofiste bulunabilir) göre biraz daha cazip olsa da, ayni zamanda yeni is getirmek için çok daha fazla sorumluluk tasimaktadir.

Herhangi bir kariyer gibi, bir yatirim bankasi bir ortak pozisyon dikkate herkes sadece ödeme ve prestij ve is keyfine varacaksiniz olup olmadigini düsünmek ötesine bakmak gerekir. Ve bu deneyimleri insa karakter – en degerli faydalari yatirim bankaciligi bazilari sunlardir önemli zamanlarda sirketler ile çalisma inanilmaz deneyimler sundugu.