genç yetenekleri için is firsatlari

Bugün dijital ortaya ediyor ve teknik olarak gelismis is dünyasi Bilgi Teknolojisi hakkinda bilmiyor hiçbiri olacaktir. Hatta okuma yazma bilmeyen kendi bilgisayarlari BT ne bir soruya yanit olarak malzeme ilgili diyor. Bu günlük yasamlarina günümüzde IT gelismedir. Hatta üçüncü sinif ögrencisi bir bilgisayar çalistirmak ve içinde oyun oynamak için nasil bilir.

Modern ve daha yüksek bir seviyeye Hindistan baskalasima yazilim patlama sayesinde. Bu patlama saglayarak Hindistan’da birçok genç yeteneklerin hayatini degistirdi hiç istihdam olanagi önce ve daha önce hiç olmadigi gibi harcamak saglayan. Bütününde bu devrim ya da daha dogrusu beklenmedik bir dönüsüm satin alma gücü ya da ortalama bir Hint satin alma kapasitesini arttirdi. En iyi kazanç tasarrufu için bilinen Hindistan, kendisine farkli ülkelerden genelinde uluslararasi para transfer edilen tutarlar arasinda ilk durdu.

IT Jobs hakkinda konusan, Hindistan ve yurtdisinda mevcut yazilim is sayisi sürekli bir dalis olmustur. Hindistan ekonomisinde dalma nedeniyle birçok isten çikarmalar ve dünya çapinda farkli sirketler farkli çalisanlarinin maas kesintileri olmustur. Yedi yil önce bir patlama neydi akut dalma ya da ne bir felaket arama simdi.

Farkli yazilim uzmanlari isten çikarmalar bu yana daha fazla issizlik olmustur. Yazilim danismani, bilgisayar mühendisi, yazilim mühendisi, programi yemlik ve digerleri gibi birçok Isler IT vardir. TCS, WIPRO, HCL InfoTech, 3i InfoTech, CTS ve digerleri gibi çesitli sirketlerde. Yüz bin sadece Hint bilisim sektöründe off yatiyordu yaklasik bir durgunluk zamanlarda, olmustur. Bu acikli durum durgunluk sirasinda o zaman oldu. IT Jobs da Donanim yükleme teknisyeni, ag yöneticisi, sistem yöneticisi ve ark.

Durgunluk önümüzdeki günlerde kurtarma ile BT uzmanlari islerini ya da en azindan sirket geri alinmasi iade edilecek umuyoruz. Daldirma esas olarak çogu BT projelerinin olmak üzere ülkemize ABD tarafindan dis kaynak projelerin çok sayida durdurmasi nedeniyle oldu. Bu ülkesinin istihdam olanaklarini artirmak için bir niyet Amerika Birlesik Devletleri Barrack Obama’nin mevcut baskan tarafindan alinan bir eylem oldu. Hint BT firmalari için ABD sirketleri tarafindan BT projelerinin dis kaynak olmaktan ise o zaman (bu ABD sirketleri) ABD BT firmalari için daha fazla is gücü gerektirir orada yerli sermayeli sirkete de projelerini outsource var.

Insan gücü bu eksikligi asmak için onlar (ABD BT adet) olmak üzere, yerel insanlar için istihdam olanaklari gelistirmek dönecek insanlar ise gerekir. Yani, yakinda orada Hint BT firmalarinin kurtarma ile BT bol genç yetenekleri için firsatlar jobes olacak.