gerilla is arama ipuçlari – bir durgunluk içinde is bulmak ve daha hizli ise nasil

Herhangi bir ekonomide, üç basit seyler yaparak daha hizli bir is bulabilirsiniz:

1) sag asagi is unvani için, mutlak açiklikla, istediginiz konuma bilin.

Eger 10-20 Ideal isverenlerin isimlerine varincaya dek, çalismak istediginiz 2) bilin.

3) fark almak için siradisi “gerilla” taktikleri kullanin – ve ise almak.

Iste tüm yukaridaki yapti iki kisinin hikayeleri – ve büyük is buldu – hemen Mevcut durgunluk ortasinda.

Kahve için 1) kimse?

St Paul, Minnesota, Janet FritzHuspen alan isverenlere kahve fincanlari postalama sonra bir is indi.

Dogru – kahve fincanlari.

Iste o bunu yaptik …

FritzHuspen isleri seyahat kahve kupa, onu devam ettirmek ve içinde bir üst yazi ile bir kutu gönderdi sonra, online ilan bulundu. Onun mektubu “Senin yönetmen olarak ABC A.S. yararlanabilir nasil tartismak için kahve üzerine seninle tanismak istiyorum” dedi.

“Ben FedEx Ground ile kutu gönderdi, bu yüzden izlemek ve onlar için imzaladi bilmelidirler. O geldi sonra yaklasik 20 dakika bekledi. Sonra, aradim ve dedi ki, ‘Merhaba. Sadece benim paketi var!’ ve ben oradan gittim, “diyor.

FritzHuspen iki hafta içinde üç kahve fincan gönderdi. “Aradim ve üç isverenler de biriyle konustu, ve bir röportajda neden bir ise alma yöneticisi ile bir konusma vardi.”

Yaklasik iki hafta sonra, FritzHuspen is var!

Iste size bu taktik çalismasi için üç yol vardir:

1. Isimleri ve Google veya Linkedin.com yöneticiler ise telefon numaralarini bulabilirsiniz. Bir isim alinamiyor? Arayin ve resepsiyonist sormak – o Janet bunu yaptik. Daha sonra, o, diyerek, onu mektubu ilk cümle içine resepsiyonist adini düstü “Ben bugün Sally Smith ile konustu …” Bu aninda okuyucu ile bir iliski kurdu. Akilli!

2. FedEx Ground ya da UPS kullanarak nakliye tasarruf. Hiz gerçek zamanli teslimat onay daha az önemlidir – onlar sizin kutusunu açmak hemen sonra aliciya aramak istediginiz. Bu inanilmaz bir ilk izlenim birakiyor!

3. Herhangi bir magaza 5 $ altinda seyahat kahve kupalari satin alabilirsiniz. Yani, nakliye dahil yaklasik 15 $, için, size tanismak istiyorum hemen hemen her ise alma yöneticisi radar üzerinde alabilirsiniz. Bu deger sizin için ne olurdu?

2) akilli arama

Pharr, Texas, Gilbert Fonseca basit ve dogrudan bir sey yaptiktan sonra çok hizli bir sekilde bir sigorta satis pozisyonu için ise var: O, genisledigini bir isveren olarak adlandirilan kendini tanitti ve bir görüsme istedi.

Bu dogru, soguk arama gibi geliyor? Yanlis.

Fonseca onun gelecekteki patronu çagirmadan önce, ilk birkaç akilli seyler yaptim.

Arastirma sayesinde, Fonseca onun hedef isveren genisledigini ögrendim. Ve, onun öncesinde is sayesinde, onlarin önemli rakiplerinden biri ile ilgili her seyi biliyordu. Sirket merkezi için bir çagri yerel ise alma yöneticisi adini ve numarasini üretti.

“Ben ise alma yöneticisi olarak adlandirilan ve kendimi tanittim O konusmak için çok istekli degildi, ama herhangi bir is arayan ne yapmasi gerektigini yaptim -. Kendimi satilan,” Fonseca diyor.

Iste söyledikleri var: “Iyi günler Bay X, benim adim Gilbert Fonseca, ben Pharr yasiyor ve ben bizim bölgeye geliyorlar duydum kendimi tanitmak ve Seni bilmem nasil açiklamak istedim – Ben. Geçmiste rakiplerinizin biri için çalisti. ”

Bu noktada, ise alma yöneticisi geri itti ve onu kurtulmak için çalisti. Ama Fonseca bastirdi.

“Ben Ürünlerinizi nasil çalistigini biliyorum ve ben bana getirebilir is büyük bir kitap var,” Fonseca dedi. Kendi müsterilerine getiriyor birini ise istemem – Bu yöneticinin ilgi var?

“Bu konusma burada sona erdi oldukça fazla,” diger ise yöneticilerin isimleri var ve onlari aramak için söylendi Fonseca, dedi.

Hayir görüsmeler sonuçlandi, bu yüzden Fonseca diger yol izlemistir. Ama iki hafta sonra o bir telefon geldi. “Ise alma yöneticisi seyler degismisti ve ben Sali günü röportaj ve Çarsamba günü isi içeri istendi söyledi,” diyor.

Burada görüsmeler için “akilli arama” olarak akilda tutulmasi gereken üç sey vardir:

1. Isveren Bilgi – özellikle – daha önce yaptik ve daha neler yapabilecegini. Örnek: “Ben son üç yilda fazla 90.000 $ bir yil kurtardim ve sizin için ayni seyi yapabilirsiniz.” Ödevini yapmak ve kazandiginiz herhangi bir kaydettiginiz zaman ya da para için bir dolar deger atayin.

Fonseca ne yaptigini – Alternatif olarak, onlar nefret bir rakip adini, sahip olduklari isteriz bir müsteri, ya da getirebilir degerli bir sey birakin. Size nasil yardimci olabilir? Açik olun!

2. Bir komut dosyasi izleyin. Bu kagit parçasi okumak için sinirlerinizi azaltabilir. Sadece kelimeleri düzgün akis kadar pratik emin olun.

3. Eger isveren aradiginizda basina gelebilecek en kötü … hiçbir söylüyorlar. Kimse ölür ya da hapse gider. Ama bir is görüsmesi arazi olabilir. Yapmaniz gereken tek sey sormak.

Sansi var, kahve fincanlari ya da “akilli arama” isveren gönderme hiç düsünmemistim ettik vardir. Ancak bu Gerilla Is Arama taktik çalisma, yukarida hikayeleri göstermektedir.

Neden bugün onlari bir deneyin vermek degil mi?