giris seviyesi bir özgeçmis yazma

Sadece mezun olduktan sonra isgücü giriyoruz ya da kariyer degistirmek için karar verdik olsun, size yeni bir alan bir is bulmaniza yardimci olacak giris seviyesi bir özgeçmis gerekir. Sanayi deneyimi olmadan, ancak, birçok basvuru da devam teftisten geçmek olmaz endise.

Endise etmeyin – bir giris seviyesi is basvurusu zaman, isverenler giris seviyesi deneyime sahip bekliyoruz. Ancak, profesyonel özgeçmis hala ne olursa olsun deneyimi sizin düzeyi, gereklidir. Burada her giris seviyesi özgeçmis, hem de kazanan bir özgeçmis yazmak için birkaç ipucu için gereken unsurlardir.

Bir Giris Seviyesi Devam elemanlari

Devam Tarama yaparken, yöneticileri ise çogunlugu sadece bir sonraki geçmeden önce her birinin hedefleri ve özet tarayin. Fark olur bu özgeçmis bir parçasi – ve muhtemelen tek – Bu üst bilgi ilk oldugu anlamina gelir. Bir özgeçmis temelde bir satis adim – onlar sizi ise eger bir isveren elde edeceklerine iliskin bir veya iki sayfa tanimlama. Ise yöneticileri çok kisa dikkat süreleri var çünkü, kisa sürede sizin satis noktalari ile onlari vurmak gerekir.

iletisim bilgileri

Hiçbir sey iletisim bilgileri için ileriye dönük bir isveren avi yapmak daha hizli sansinizi zarar edecek. Bu bilgiler özgeçmis en üst açikça belirtilmelidir.

hedefleri

Ister inanin ister inanmayin, bu bir giris seviyesi devam en önemli parçasidir. Ilk olarak, bu bir ise alma yöneticisi gördügü ilk sey. Is geçmisini seçtiginiz kariyer göstermek degil çünkü Ikincisi, bu basli isveren söylemek hedefleri kalmis.

Odakli hedefler bir madde isaretli liste bir zorunluluktur. Yerine “Ben yaratici becerilerini egzersiz yapabilirsiniz Konum,”, “New York metropol bölgesinde bagimsiz film endüstrisinde Yardimcisi sanat dogrudan pozisyon.” Kullanmak Ayni sekilde, iyi yukari dogru hareketlilik ile bir yönetim is istiyorsaniz, gibi bir sey yazmak , ilerleme için firsatlar ile “Yönetim konumu. Seyahat ve / veya yer degistirme açin. ”

Tabii ki, hedeflerinizi sizin için basvurdugunuz özel is uyacak sekilde özel olmalidir – Eger gerçekten istiyorsaniz, olmasidir. Eger mühendislik bir is tercih edecegini perakende ise alma yöneticisi söylüyorum geçti almak için emin bir yoldur!

özet

Özgeçmisinizi özeti de son derece önemlidir – ise alma yöneticisi orada ariyor ne görmüyor, o daha fazla bakmak olasi degildir. Sizin özeti bölümde en önemli niteliklerin bir madde isaretli liste içermelidir. Eger daha fazla deneyime sahip, bu size alaninda çalistim yillarin sayisini listeler bölümdür. Simdilik, sadece sahip diger önemli nitelikleri listeler.

Örnegin “detay odakli.” Olan pek çok diger basvuru ayni iddiada söyleyerek gibi klise haline gelmistir özet tablolar, kaçinin. Bunun yerine, degerli ve benzersiz kilan nitelikleri ortaya çikarmak. Unutmayin, bu sadece satis adim – bu da bir sonraki özgeçmis geçer önce ise alma yöneticisi dikkatini çekmek için son sans.

egitim

Tipik olarak, bir özgeçmis egitim önce is deneyimi listeler. Ancak, özgeçmis noktasi güçlü vurgulamak için, sizin zayif maruz. Eger iyi bir egitim ancak deneyimi çok sey varsa, ilk önce egitiminizi listeleyerek odak kaymasi olabilir.

Sizin egitim bölümü En son ilk ile derece belirtmelisiniz. Okulun adini takip derecesi, listeleyin. Sizin mezuniyet tarihi de dahil edilmelidir, siz henüz mezun varsa, sadece planlanan mezuniyet tarih koymak. Bu konuda ev yazma deger yalnizca Ayrica GPA içermelidir – bu 3,0 üzerinde ise olmasidir. Aksi takdirde, özgeçmisinizi içinde dahil, ancak bu konuda soruldugunda için cevap uygulama yok!

is deneyimi

Birçok giris seviyesi adaylar bu alanda ayrinti onlarin eksikligi endise. Eger giris seviyesi pozisyonlar için basvuran, ancak, unutmayin, bu yüzden ise yöneticileri basvuru alaninda is deneyimi çok sey olmayacagini bekliyoruz. Bu is deneyimi kadar oynar bir sekilde is sorumluluklarinin her set tanimlayarak is geçmisini daha iyi görünmesini saglayabilirsiniz. Okul sonrasi is alt düzey yönetim sorumluluklari dahil Örnegin, Eger özgeçmisinizi bunlari not emin olun.

Alternatif olarak, giris seviyesi adaylar için iyi çalisan bir fonksiyonel özgeçmis formati, kullanabilirsiniz. Fonksiyonel biçimi isverenler için ariyor olacak becerilerine göre size is deneyimi düzenlemek için izin verir. Eger gazetecilik girmeye, ama alaninda hiçbir deneyimi için çalisiyoruz Örnegin, baska bir yerde istenen becerileri vurgulamak için mümkün olabilir: “Iletisim” basligi beceri altinda bir ofis sekreter olarak mektup yazma görevleri liste olabilir , arastirma bir is-çalisma ögrencisi olarak yapmak zorunda yazilari ve okul kagit için yaptim raporlama.

Fonksiyonu biçimine olumsuz her zaman iyi almamis olmasidir – bazi isverenler ve en Isverenler aslinda gerçeklestirdik islerin bir listesini görmek için tercih. Kombinasyon biçimi genellikle bu gereksinimi karsilar. Bu biçim hala “Mesleki Beceri” bölümüne is deneyimi birlestirir, ancak, sadece is unvani, isveren ile is geçmisini bir çiplak kemikleri liste, takip eder, ve yer Tarihleri.

Diger elementler

Eger diger nitelikleri vitrin için özgeçmisinizi ekleyebileceginiz diger bölümler vardir. “Toplum Hizmeti” baslikli bir bölüm de ödenmemesi olsa bile, ek is deneyimi gösteriyor. “Basarilar” bölümü okulda ve is yerinde almis ödül listesini saglar. “Egitim ve Belgeleri” bu egitim bölümünde yer olamaz sertifikalari veya on-the-is egitimi, gibi, sahip diger nitelikleri listeler. Bu bölümlerin yerlesimi en önemli (veya etkileyici) nitelikleri her zaman en üstüne yakin gidiyor, özgeçmisinizi geri kalaninin kosullara baglidir.

Lütfen giris seviyesi özgeçmis yazmak için son dakika tavsiye

Simdi giris seviyesi bir özgeçmis gider ne biliyorum, yazmaya baslamak için hazirsiniz! Eger özgeçmisinizi çalisirken Ancak, basparmak bu kurallari unutmayin:

• Dürüst olun – Ne yaparsan yap, yeterlilik sisirmek için günaha yenik yok! Küçügü beyaz yalan isi kaybetmemek için sadece neden olabilir, ama ayni zamanda hatta çapraz için bir sans önce bu köprü yakmak için.

• kovalamak Cut – Her seyden önce, ise yöneticileri zamaninda kisa. Bu az kelime kullanmak anlamina gelir, kisa özgeçmisinizi ve daha iyi sansini okunan. Gereksiz kelimeler kullanmayin – her noktasi olarak kisa ve öz olarak mümkün kilar.

• Güçlü Satis – Bu bir özgeçmis açisindan ise alma yöneticisi için yeterlilik “satmak” oldugunu hatirlamak önemlidir. Özgeçmisiniz belirgin nitelikleri göstermesi gerekir. Deneyim sizin eksikligi gizlemek ya da yok nitelikleri kadar yapmayin – sadece isveren kolayca Tabloya getirerek olacak görebilirsiniz emin olun.

Sürece bu ipuçlarini takip etmek ve yukarida siralanan temel unsurlari dahil olarak, özgeçmisinizi dikkat çekmek için emin olabilirsiniz. Büyük bir özgeçmis yalniz bir is arazi olmaz ise, Unutmayin, bir özensiz veya eksik özgeçmis size büyük bir firsat mal olabilir!