Günümüzün is piyasasinda issizlik mücadele

Issiz olmak benlik saygisi, mali durum ve arzu üzerinde büyük bir otoyol alabilir. Uzun süreli ise, ayni zamanda yetkinlik düzeyi (yani, beceri, deneyim ve is piyasasinda talep nitelikleri ayak uydurarak) üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Ama siz kendiniz asagi alamadim. Yeni bir is aramak gibi, ayni zamanda issiz ve is arayan binlerce oldugunu anlamak gerekir.

Kendinizi bir avantaj saglamak ve önümüzdeki bu is arayanlarin kendinizi pozisyon, issizlik üstesinden gelmek için etkili bir is piyasasi stratejisi uygulamak. Burada issizlik asilmasinda dikkate almak gerekir ilk 3 stratejilerdir.

Strateji 1 – Kendi Is Olanaklari olusturun: Bu is arayanlarin% 80’i mevcut islerin% 20 konsantre bir istatistiksel bir gerçektir. Bu sasirtici bulabilirsiniz, ancak islerin bu 20% ana is en is arayanlar kullanmak kanallardan ilan is oldugunu göz önüne aldigimizda bu mantikli – gazete ve ise alim ajanslari. Islerin diger% 80 gizli is piyasasinda kanallardan erisilebilir – ve size çabalari konsantre olmamiz gerekiyor yerdir.

Strateji 2 – Gönüllü Çalisma Take On: Is arayanlar onlar gönüllü is yapamaz derken parasiz çalismak istemiyorum çünkü çok öngörüsüzlüktür. Eger disari çikmak için neyi dikkate zaman ayirin, bu simdiye kadar gerçek degil. Gönüllü çalisma 5 sey elde: sizin beceri tutar ve güncel deneyim, simdi bir tane var gibi, iç is piyasasi sanayi ile ilgili bilmek içine koyar; kendi inisiyatifi kullanan bir çaliskan, proaktif birey olarak canlandiriyor gönüllü is yerinizde kapidan ayak, siz is yeri olarak asagi sirketin adini koyabilirsiniz gibi daha pazarlanabilir hale getirir ve, son olarak, dogal olarak ilk 4 sonucunda diger is basvurusunda üzerinde bir kenar verir nedenleri. Bu sekilde düsünün. Eger isveren ve 2 basvuru, sadece issiz kalmistir ve gözlerinde kenar olurdu bir sey, yaptigi gönüllü çalisma ve diger yapar bir düsünüyor? Ise

Strateji 3 – Sürekli Iyilestirme: Kendinizi gelistirmek asla vazgeçmeyin. Çok özellikle çalisma Günümüzün hizli tempolu ve sürekli degisen dünyada bilgi çaginin etkisi göz önüne alindiginda, kendini gelistirme kararli olmak. Zahmetsizce is elde edenler son trendleri, teknoloji, egitim ve özel sanayi ilerleme açisindan kendi sektöründe en ileri üzerinde olanlar vardir. Iyi haber ilerisini kalmak, bazen ücretsiz, uygun sekillerde çok çesitli olmasidir. Yani böylece bu siniflar ya da egitim, okuma uzmani yayinlar, ilgili web sitelerinde arastirma bilgi olarak egitim deneyimleri katilarak ögrenme ve kendinizi gelistirmek için taahhüt, ve.

Sadece bu ilk 3 alanlarda çalisan dramatik en hizli ve en etkili sekilde is hedefe ulasma sansinizi artiracaktir. Ama önce dikkatli bir not: bu stratejilerin basarisi is piyasasinda becerileri ne kadar iyi gelismis çok baglidir. Bu Ücretsiz Is Piyasasi Performans Degerlendirme alarak mevcut is piyasasinda performansi kendi kendini analiz yapmak.