havayolu görüsmeler sirri high_ uçmak

Hayalinizdeki is bir uçus hostes ya da pilot olarak dünya çapinda yerleri ziyaret ediyor? Yilgin ve havayolu görüsmeler bogulmus?

Aslinda havayolu is piyasasinda günümüzde çok rekabetçi bir kariyer savas haline olmasidir. Havayolu sektöründe biraz Delta Airlines, United Airlines ve son zamanlarda Japan Airlines gibi büyük tasiyicilari deviren ekonomik krizi geçti ragmen, JetAir ve Virgin Blue gibi indirim tasiyici bir büyüme olmustur bölgesel operatörleri, charter ve kargo tasiyicilar da ise kendi uçus kapsama artti. Bu artis havayolu sektöründe yeni is pozisyonlari açti.

bilmek

Ilk seyler, size ne yapmak istediginizi bir anlamda almak zorunda ve nereye gidiyorsun. Havayolu tasiyicisinin is beklentileri ve seçenek çalisan mülakat sorulari is ve sirket kendisi için ilgi ölçmek olacaktir. Sunu kabul edelim ki, bir havayolu is bir kariyer ama sosyal yasam ve hafta sonlari bir çok vazgeçmek zorunda anlamina gelir bir yasam tarzi degildir. Havayolu sektöründe çalisan sizin için iyi olup olmadigini üzerinde düsünün.

Sizinle çalismak ilgilenen olan havayolu hakkinda her seyi biliyorum. Yani olsun bu kiralanan veya zamanlanmis ise, kisa mesafe veya uzun mesafe, yerel veya bölgesel, size havayolu tasiyicilari farkli faaliyet bilmeli. Sirket hakkinda biraz arastirma yapmak ve yetkilileri, uçaklar kullaniliyor, kurum kültürü, çalisma ortami ve is tanimi biliyorum.

anlamak

En çalisan mülakat sorulari sirketi, havayolu operasyon ve ancak standart mülakat sorulari genellikle pratik bilgi odaklanmak için uygulanan is pozisyonuna göre degisir. Bu durumda, nasil sizin gibi gerçek dünya is durumlarda cevap için gidiyoruz üzerinde istenecektir nasil bir pilot acil inis idare veya nasil bir uçus görevlisi uçus sirasinda olasi güvenlik tehditleri ele olarak.

Görüsme farkli havayollari gelen standart mülakat sorulari sunan web siteleri oymak ariyor deneyin. Bu görüsme siteler onlarin görüsme deneyimleri sonrasi insanlar bir içeriden bir görünüm saglar oymak. Gerçekten görüsme süreci çalismalari ve isveren mülakat sorulari soruluyor oldugunu anlamak istiyorsaniz, bu çok büyük bir yardimcidir. Dikkat edin, bazi havayolu görüsmeler tipik bir görüsme daha derinlemesine daha fazladir.

hazirlamak

Hazirlik Görüsme basarisi için çok önemli bir madde oldugunu. Beklediginiz olmayabilir görüsme sürecinde durumlar vardir zaman zaman Ancak, bazi önemli konular nadiren tartisilmistir. Sadece en önemli sey sen daha çok sorulara cevap yol daha görüsme idare yol oldugunu akilda tutmak.

Is görüsmesi koçluk görüsmesi antrenörler taklit bir röportajda ortamda size rehberlik gerekli saglayacaktir olarak havayolu görüsmeler için hazirlik daha iyi bir yoludur. Mülakat sorulari koçluk da kendinize olan güveninizi artirmak yardimci olacaktir. Ve hazirlanmis ve emin mülakat olmanin isverenler ise almak istediginiz is aday yapacaktir.