hayatin Curveball isabet, ya da isini kaybetme nasil islenecegini

Hayat kötü bir Curveball vardir. Eger bu söylememe gerek yok. Ve muhtemelen biraz zaman yasam talihsiz bir dönüs alir kisinin yol kat gibi kliseler bir çok ihtiyaci var. Kliseler “melere karsi, zor, olacak almak” ya da “bir kapi kapandiginda, baska bir kapi açilir,” her yerde büyümek gibi görünüyor mantar gibidir, gibi.

Gerçeklik kontrolü baska bir kapi için açik olmayabilir çünkü. Ve zor olmayabilir. Gidis sizin için zor olur ne olur?

Okudum en iyi kitaplardan biri Spencer Johnson’in olan “Benim Peynir Izlendi kim?” Kitap, kisa bir özetleyelim asina olmayanlar için. Magaza 2 küçük insanlar ve 2 fareler içerir. Tüm 4 bir labirent yasayan ve oldukça gönül bunu. Her gün yemek için yetecek bir kaynagi olsun. Ama bir gün, hiçbir peynir vardi.

Fareler sadece peynir bulmak için yola çiktik. Küçük insanlar degildi. Bir dönmek için peynir için bekleme, degisikligi reddetti ve sonuna kadar uzatti. Ikinci kisi sonunda yeni yetecek arayisi içinde ilk birakti.

Kitap, ikinci kisi yeni peynir bulma sürecinde ögrendigi dersleri anlatiyor. Düsünceleri daha sonra peynir geri geliyor olmadigini kabul etmeyecegini ilk kisi düsüncelerini ile tezat vardir.

Mesel eksik peynir ile basa çikmak için 3 seçenek sunuyor. Gida kaynagi için verilen fareler, alma asla, sadece yeni kaynak arayisi içinde gitti. Bir kisi inatla peynir gerçekten gitmisti inanmak reddetti. Üçüncü seçenek ilk statükoya tutmak için ama sonunda adapte ve hareket.

Peynir sey için bir metafor olabilir. Bu bir isini kaybetme, terk sevilen bir temsil ya da bir promosyon inkar edebilir.

Bir “felaket” degisiklik olmasi durumunda, bu inkar gitmek kolay olabilir. Bu hareket ve tüm iyi olacak ve tüm eskiden ne geri gidecek varsaymak daha kolay olabilir. Sen geri gelmek peynir için bekleyebilir. Bir kapandiginda, baska bir sag, açilir çünkü ya da sabirla, açmak için diger kapiyi beklemek?

Ama inkar olsun ya da olmasin, “benim peynir tasindi” sorusuna cevap için yalvarir.

Soru bile sordu önce cevap aramak, aramak için bir yer olabilir.

Fareler peynir orada her sabah olacagini kabul asla. Onlar küçük insanlar ile birlikte, o sabah hiçbir peynir görünce, onlar sadece yeni yetecek aramaya basladi. Güçlü bir paradigma var. Atalarimiz yiyecek kaynagi ile tasindi. Zamanla, bizim paradigma degistirin. Belki de paradigma yeniden zamani gelmistir.

Herhangi bir sektörde gelismeler zaman zaman nefes kesici olabilir. Bu oyunun keskin bir ögrenci haline zorunlu hale gelir. Sizin bilgi ve becerileri sanayi ile gelismeye gerekir. Degisiklik oldugunda, sizin oyun üstünde olmak size hareket ve uyum için daha fazla esneklik verir.

Bulundugunuz konumu ne olursa olsun düsüncelerinizi, siz degerli olmalidir. Hatta sonunda ise, gitmene izin vardir; degerli yapilmis olan iyi niyet ve tavsiyeleri muazzam temettü ödeme yapabilirsiniz.

Bu isinizi kaybettiginizde gelir büyük bir endise oldugunu söylemeye gerek yok. Bir sorun haline gelmeden Bu nedenle, bu sorunu gidermek. Eger aktif bir acil durum fonu olusturmak için hareket etmelidir. Peynir yok, size yetecek kendi kaynak varsa panik daha az uygun olacaktir.

Bir sabah uyanma ve peynir eksik bulma rahatsiz edici olabilir. Ertesi sabah uyanma ve tekrar peynir bulmak degil neredeyse travmatik olabilir. Üçüncü gün, peynir geri gelmiyor fark kiyamet olabilir. Ancak, atalarimizin paradigma uyarlayarak, size asmak ve yeni peynir bulabilirsiniz. Çogunlukla hazirlanmaktadir bir sorudur.

Eger haziriz – Yani, melere karsi, ne kadar. Bir kapi kapanir, baska bir kapi – kimin umurunda, anahtar var.