hemsirelik is tanimi genel bir bakis

Onlar kaliteli bakim ihtiyaci olan baskalarina yardim konusunda kararliyiz, çünkü birçok genç hemsire olmaya karar verir. Ancak, çogu fark olabilir daha hemsirelik is tanimi için oldukça çok daha fazlasi var. Hemsirelik okulu ve zaman ve para büyük bir vaatte kayit önce, isin kosullari tam olarak ne anlamak önemlidir.

Onlar gerçek doktor görmeden bir hemsirenin isin en önemli parçalarindan biri hasta degerlendirmektedir. Bu, vital bulgulari alarak ya da sadece belirtileri ve endiseleri hakkinda hasta ile konusma içerebilir. Hemsire daha sonra hasta kendileri ile bir araya onlari uygun bakim vermek için daha kolay hale hastanin durumu hakkinda hekim brifing olabilir.

Birçok hemsireler de hasta bakim planlari gelistirmek için doktorlar ile yan yana çalisir. Daha fazla degil, doktor yok daha günlük olarak hasta ile temas, özellikle bir hastanede birçok ayar, olarak, hemsire, gibi çok sey olacaktir. Onlar hasta her gün ve ne en iyi sekilde gerekli bakim yönetmek için gereken ne bakim karar dahil olacak.

Bir hemsire bir hastaya ilaç degil de, genellikle tedavi sürecine dahil edilmektedir. Birçok hemsire enjeksiyon vermek ve hemen hemen hepsi hastalara oral ilaçlar yönetmek için nitelikli nitelikli. Onlar lisansli bir doktorun varliginda degilseniz Ancak, bazi hemsireler bu sorumluluklari ele almak mümkün olmayabilir.

Isin tibbi yönlerine ek olarak, birçok hemsireler ve idari sorumluluklari üstlenirler. Örnegin, hasta bakim kayitlarinin tutulmasi ve tesis etrafinda stok gerekli malzemeleri sorumlu olabilir. Ekibin her üyesi kendi hasta ile dogrudan çalisma firsati sahip olacak sekilde Çogu durumda, nöbetçi hemsireler bu sorumluluklari paylasacak.

Hemsirelik is tanimi gidip meslek giren insanlar hemsirelik okulu girmeden önce hepsi açik olmalidir birçok farkli sey var. Doktor yardimci ek olarak, pek çok denetim olmadan hastalara tedavi yönetmek edebiliyoruz. Tibbi sorumluluklarina ek olarak, bir kayit tutma belirli miktarda ve benzeri görevleri sorumlu olmasini beklemeliyiz. Bütün bunlar olumlu hasta deneyimi yaratmak ve yasam kalitesinin iyilestirilmesi önemli bir parçasidir.