hemsirelik sizin için dogru is olup olmadigini bilmek

En büyük saglik meslegi hemsirelik yaparak ülkede fazla 2,9 milyon kayitli hemsire vardir. Benzeri hastaneler, okullar, evler, toplum merkezleri, isyerleri, evsiz barinaklari, çocuk kampi, emeklilik topluluklar, ve: insanlarin bakima ihtiyaci her yerde Hemsireler onlarin indirim kibar scrubs çalisir. Kayitli hemsire küçük bir 50% hastane ve çesitli ortamlarda kalan is çalismak. Kamu sagligi ve toplum sagligi% 14.9 is tahmini, ayakta tedavi% 11.5, bakim evlerinde% 6,3 ve hemsirelik egitiminde 2.6%. Hastanesi birim ayarlari acil servis, yogun bakim, ameliyathane, uyanma odasi, step-down, poliklinik üniteleri, dogum eylemi ve dogum dahil olmak üzere de çesitlidir. Hastanelerde çalisma tam zamanli personel hemsireler yaklasik 56.880 $ bir ortalama maas var. Gerçekten de, hemsirelik önümüzdeki 20 yil içinde hemsireler için artan bir talep olacagi tahmin edilmektedir, özellikle de çok cazip bir kariyer seçenegi oldugunu, ama yine de, herkes için degil.

Ne iyi bir hemsire yapar?

Hemsirelik alaninda kariyer düsünüyor önce, kendinizi degerlendirmek ve hemsirelik uygun olup olmadigini belirlemek gerektigini kisilik, beceri, ve bir hemsire olmak yetenegine sahip sizin-varsa için. Dogal merhametli iseniz, diger insanlara yardim, ve gerçekten daha sonra bu is tam size göre diger insanlarin yasamlarinda bir fark yaratmak istiyorum seviyorum. Bir kisinin genel davranislari hakkinda bazi ipuçlari elde etmek için küçük ayrintilara dikkat eger, çaliskan tutkulu ve analitik-özellikle eger ayni zamanda iyi bir anlasma yardimci olur, daha sonra bakim sizin için çok uygun bir kariyer yoludur.

Ne bir hemsire olma konusunda berbat?

Hiçbir bos zaman çok az oldugu yerde Hemsirelik yüksek yogunluklu bir istir. Kolayca stresli olanlar için, erken yanmis deneyim ve is baskilari islemek için mümkün olabilir. Hemsire sikintisi oldugu için, tüm hemsireler maksimize ve yeteneklerini tam için kullanilmaktadir. Bir hemsire olarak, garip saat çalisan ve çesitli vardiya atanir. Programinizi düzensiz olacak ve sosyal hayatinda önemli bir azalma anlamina gelebilir. Bu aile arkadaslarinizla kapali çalisma oldugunda saatlerinde çalisma olasiligi artacaktir. Ayrica hafta sonlari, hafta geceleri ve tatil günleri çalismak gerekebilir. Bir 40 saatlik is haftasi olsa bile, sizin arkadaslariniz, aileniz, es ya da sevgili, çok oldugunu göremeyebilirsiniz. Ayrica, hemsireler genellikle bile çok hasta ve yeni kabul vardir, özellikle fazla mesai çalismasi için baski istendiginde saglandi vardir. Baska bir dezavantaji genellikle iç karartici olabilir bir ortamda çalisiyor olmasidir. Eger hasta veya ölen insanlar ve onlarin magdur aileleri ile çevrili olacak. Söylemeye gerek yok, bir hastane ortaminda duygularini yüksek olabilir. Ciddi sorunlari ile ugrasmak ve asagi bozmadan diger insanlarla bu iletisim edebilmek gerekir.

tazminat

Bir hemsire olmanin en iyi seylerden biri size siki çalisma ve çabalari için de telafi olmasidir. Yüksek ücretli hemsirelerin üst% 10 yilda fazla 75.000 $ kazanç ise kayitli hemsireler için ortalama tazminat arasinda 43.000 $ ve yilda 63.000 $ oldugunu.