henüz referanslar kontrol

Referanslar hizli bir düsünce. Eger referans ne kadar onaylanip var? Ben senin en iyi arkadasin ya da sevdiginiz ögretmen hakkinda söz etmiyorum. Nasil eski danismani ile birlikte aldin?

Burada bir “gerçek hayatta” örnegidir. Aday isveren eski isverenin çagirir ve bu kisi iyi bir isçi olup olmadigini istihdam dogrulama sorar ve. Sorusuna dinledikten sonra, telefon alir yöneticisi, “Kim” Bu oldugunu, yanit verir.

Ben yatirim uyari seviyorum, “geçmis performansi. Gelecekteki basari garantisi degildir” Ve her IK ve ise alma yöneticisi potansiyel, gelecekteki basarisi ölçmek için geçmis performansini denemek ve kullanmak için her seyi yapar. Ve referans kontrolü bunlardan biri.

Önce kontrol etmeniz gerekir ve kredi kayit içerir. Bir sabika, ya da geçmiste süpheli davranis benzer bir sey varsa, önüne çikmak. Bazi sey söz ve en iyi umut degil tavsiye ettiler, ama diyorum, bu ön çikmak. Tabii ki, bu bir karar çagridir.

Anladigim kadariyla bir basvuru bir iflas vardi çünkü bir yan not, sirketler istihdam inkar izin verilmez. Bunun için çok iyi bir nedeni var, ve her sey iyi gidiyor ise, belki de kendi ögrenmek için muhtemel isveren için daha iyi olabilir. Onlar (ve olacak) ögrenmek kez, o zaman açiklayabilir. Bu bir karar çagridir.

Benim tek nokta kötü haber iyi sarap (ve iyi sarap biliyorum) gibi degil,, bu yasla birlikte daha iyi almazsiniz. Aslinda, en kaliteli saraplar, tüm en, kötü haber yasla birlikte daha iyi almazsiniz.

Ve istihdam yasalari potansiyel isverenler için fasulye dökülmesini isveren engelleyen bu kavrami vardir. Belki, ama özel bir görüsme sirasinda baska görüsünü veren bir olasilikla izin verildigini düsünüyorum. Ayrica, muhtemel isveren aramak ve söylemek için gitmiyor “Eger çalismak için kullanilan ve o bir salak ve sizi ise almak degil söylüyor Jill konusmak, Hey, bu yüzden karar verdi.” Sen gitmiyor kötü referans nereden geldigini bilmek. Bütün bu dedi, ben bir avukat degilim ve bu (çok sükür) yasal tavsiye degildir.

Gerçek bir basvuru bir kesim, ya da kesme yapmaz zaman, baska bir kisi olmasidir. Bir seviye ya da iki geçmiste yapilan ve daha sonra açiklanamaz bir ay için bir temas varsa, büyük ihtimalle kötü bir referans oturum yaptigini olan

Yani, referanslari kontrol ve hiçbir sürpriz olmadigindan emin olun çift. Ve burada, iyi sartlarda en kritik kismi terk edilir. Kovuldun olsun, isten, ya da çikmak – dogrudan danismani ile iyi iliskiler birakin ve insanlar sizinle birlikte çalisacaktir. Bu mümkün degilse kötü kan dökülen ise, öyle olsun – ama bu sizin ugrak geri gelebilir anliyorum.

Tüm zor isi kötü bir referans tarafindan sabote izin vermeyin. Bunun üstüne kalin.