herkes bir danismanlik is baslayabilirsiniz nasil

En profesyonelleri kendi alaninda uzman, ama kendi danismanlik is kurma deneyimi yok. Peki, nasil danismanlik is baslatmak için nasil ögrenebilirim? Baslamak için hemen nasil Iste:

Adim 1: nis kesfetmek

Eger bir profesyonel ve bir alanda yillik tecrübesi var. Eger kendinizi pazara baslamadan önce, odak belirlemek gerekir. Eger rekabet kendinizi ayirmak gerekir. Örnegin, orada pek çok pazarlama uzmanlari vardir. Ama sadece birkaç is veya sanayi belirli bir tür deneyim olabilir. Örnegin, bir ‘pazarlama uzmani’ ve bir ‘online perakende pazarlama uzmani’ arasindaki fark büyük. Bu odak uzmanlasmis çünkü oranini artirirken size Öngörülen müsteri daraltmak saglayacaktir.

Adim 2: satis bulmak için egitmek

Danismanlik is harcanan degil zaman çogunlugu müsteri bulma harcanan olmalidir. Hala istihdam edilen, belirli müsterilerle çalisma engelleyebilir olmayan bir rekabet anlasmasi olup olmadigini kontrol edin. Eger iyi sartlarda sizin eski sirketten ayrildi, onlar ilk müsteri olabilir. Her iki sekilde kati müsterilerinden gelen is bir tabani olusturmak gerekir. Bakmak için ilk etapta sizin yakin temas geçer. Rolodex isabet baslatin ve yeni konser sizin kolej haberdar. Onlara “onlari basarili yardimci olmak için bilgi katkida” müsterileri ariyoruz bildirin.

Sanayi kisiler ile temel dokunurken egitim bilgileri (örnegin artan gelirleri en son endüstri egilim ve dogrudan etkiler) içerir. Okuyucular için yararli bilgiler içeren bir blog veya bülten baslatin. Bu sanayi ve alaninda uzman ile güncel olan gösterecektir. Bir soru ya da yeni bir proje var dahaki sefere, onlar öneriler ve rehberlik için isteyebilir.

Adim 3: satis boru hatti insa

Sizin Rolodex müsteri teslim ya da degil, ayni zamanda müsterilerinin diger akarsulari gelistirmek gerekir. Bölgenizde sirketlerin personel kendinizi tanitin. Bu sirketlerin Çogu zaman sizin için gelir güvenli olabilir ki, en az birkaç ay uzun, sözlesme açikliklar var. Müsteri bulmak için baska yollar gibi Guru.com, oDesk.com ve Elance.com gibi online danismanlik web siteleri geçer. Bazen gözden kaçan bir strateji diger danismanlari ve sirketlerle isbirligi yapmaktadir. Örnegin, bir ‘online perakende pazarlama uzmani’ yerel web sitesi gelistirme sirketleri ile ortak isteyebilirsiniz. Onlar için bir web sitesi kurmak sonra bu sirketler müsterilerine bu danisman (tabii küçük bir komisyon için) tavsiye verebilecek. Bir istemci olan bir sonraki web sitesi için kullanmak sordugunda karsilik, bu danisman lehine döndürebilir.