iki yillik derece alti rakam maas için mahkeme gazetecilere

Kariyer için ortalama kazanç yarisi etrafinda gezdirin – – Her mahkeme muhabiri alti rakamlar kazanir ama en deneyimli ve yetenekli olabilir ve bazi durumlarda yok.

Bir Mahkeme Muhabir Hayatinda Bir Gün
Mahkeme gazetecilere kayitlari amaçli metin formunda kayit, deneme ve durusma öncesi yeminli canli konusma yakalamak. Bunun yerine geleneksel bir klavye veya bilgisayar kullanarak, mahkeme gazetecilere bir steno makinesi kullanin. Makinede birden tuslarina basarak muhabir farkli sesler, kelime veya cümleleri kaydetmenize olanak verir. Ses raporlama ve sesli yazma da popüler yöntemlerdir ve mahkeme gazetecilere sik sik onlar için en uygun yönteme karar vermeden önce her üç deneyin.

Siki bir bütçe Dogruluk önemli bir beceridir ve olusturduklari belgeler için hakim ve avukatlar degeri mahkeme gazetecilere. Bir mahkeme muhabiri olarak gün transkript, ve bir ya da iki deneme kontrol etmek için, bir sabah durusma öncesi birikimi ile birkaç saat kapali baslayabilir. Bir deneme planlanmis yoksa, size izleyicilere gerçek zamanli olarak göndererek, basin toplantilari ve televizyon programlari transkripsiyonu da serbest çalisma katilabilir.

Bir Mahkeme Muhabir olarak Freelance
Nasil bir mahkeme muhabiri alti rakamlar kazanabilirsiniz? Hizmet verdikleri mahkeme sisteminde freelance tarafindan. Serbest çalisma gerekli degildir, ancak ek is alarak yetenekli bir mahkeme muhabiri sürece ihtiyaç duyduklari gibi için-sayfalik para kazanabilirsiniz. CNN Money deneyimli mahkeme gazetecilere is freelance belki de 100.000 $ isareti üzerinde bu rakamin iterek ile, New York Eyalet Yüksek Mahkemesi 88.171 $ kadar kazanabilirsiniz olabilecegini bildirdi. Isin dogasi güvenilir bir maas her zaman garanti degil demektir ragmen Freelance, bu anlamda, kendi gelir ayarlamak için bir yoludur.

Tipik bir mahkeme muhabiri maas
Olarak Isçi Istatistikleri Bürosu (BLS) tarafindan bildirilen mahkeme gazetecilere için istihdam en üst düzeyde sanayi, için ortalama yillik maas (degil serbest çalisma da dahil olmak üzere) kontrol:

• Is destek hizmetleri: 44.260 $
• Yerel yönetim: 49.950 $
• Istihdam hizmetleri: 43.680 $
• Federal yürütme organinin: 50.380 $

Egitim belli bir maas garanti edemez ve sizin beceri ve egitim bagli olarak daha fazla kazanabilirsiniz. Serbest için arzu bagli olarak, stenografik teknikleri ve ekipman yelpazesi ögrenmek için daha önemli olabilir.

mahkeme muhabiri kariyer egitim programlari
Egitim herkes bir mahkeme muhabiri olarak çalismaya umut için gereklidir. Federal istihdam için bir gereklilik – – Özel stenografik ekipman kullanilarak Ögrenciler genellikle dakikada 225 kelime yakalamak hedefliyoruz. Egitim 33 ayda on-the-is ögretim ve ortalamalari içerebilir BLS raporlari. Resmi egitim ön lisans düzeyinde popüler.

Mahkeme gazetecilere için istihdam 2016 yilina kadar yaklasik 4.700 yeni is ekleyerek, önümüzdeki yillarda yüzde 25 büyümesi bekleniyor. Detaylara dikkatinizi ödül bir büyüyen is olarak mahkeme raporlama alaninda kariyer düsünün.