is arayan yeni mezunlar için, kurallar yeni bir dizi sirada bulunuyor

Hepsi “gerçek dünya” giriyoruz bir küçümseyici bir sekilde üniversite yaslilar mezun isaret için çok mutluyuz birçok yetiskin vardir. Üniversite tam olarak ciddiye çalismalarini almak ögrenciler için parkta yürüyüs olmasa da, olusturan bireylerin büyük denizde bir üniversite ögrencisi ve bir tam zamanli çalisanin bu varlik ile ilgili sorumluluklari arasinda belirgin bir fark yoktur isgücü. Sinifta ögretilen teori ve pazar gerçekleri arasindaki farklari yakindan ilgilidir “sert çalisma” ögrenci geçis dönemi vardir.

Bunu dedi, ilk “gerçek” bir is arayan ögrencilerin daha düzgün is arama süreci akis yapmak için ve sonuçta iyi bir is güvenligini saglamak için takip edebilirsiniz bazi temel kurallar vardir:

görüsmeler için uygun bir elbise

Bu bir röportaj sirasinda istihdam aday uygun giyinmek gerektigini demeden gitmek gerekir. Ne yazik ki, bazen özellikle egiliminde bazi kim tarafindan, göz ardi edilir … ahem … onlar olabilir biraz daha az ciddi üniversitede çalismalarini alir. Genel bir kural olarak, size görüsme için giriyoruz is ortami için normal bir elbise düzeyinde veya üzerinde elbise iyi bir fikirdir.

O kiyafet ne oldugunu bilmiyorsaniz, ya tedbirli tarafindan gitme hususunda ve dokuzlu için elbise, ya da kimse sorma basit adim atabilirsiniz. Potansiyel isveren arayin ve ya resepsiyonist sormak (eger varsa) ya da ofis kiyafet hakkinda insan kaynaklari biri. Onlar çok mutlu yardimci olacak ve soru hiç saçma degil.

Dot-com patlamasinin uzun zaman önce gitti büstü olan ile, 1990’larin çilgin kiyafet kurallari hemen hemen gitti bulunmaktadir. Artik sen bornoz ve terlik dolasiyor programcilar göreceksiniz (en azindan tipik) ve ultra-rahat kiyafetleri genellikle ofis ortamlari gitti. Bu rahat tamamen yol kenarina gitti söylemek degil – aslinda, daha resmi is kiyafetleri her zaman böyle yasal ve finansal hizmetler sektörlerinde olarak norm olmustur durumlar disinda hemen her yerde oldukça normal.

Resepsiyonist güzel olun

Bu, garip geliyor degil mi? Peki, iyi bir resepsiyonist birlikte bir ofis tutan tutkal olabilir, ve böyle bir “insan kaynaklari” olan bir ofis röportaj için gidiyoruz da çok, ofis yöneticisi rolü hizmet edebilir, sizin görüsmeci sadece isteyebilir o size ne düsündügünü resepsiyonist. Tüm bunlardan sonra, onlari yargilamak için bir konumda görünüste olmayan birisi tedavi yolu bir kisi hakkinda çok sey söyleyebilir. Kendi sirketi için çalisanlari ise zaman, ben bir resepsiyonist (bizim telefon sistemi üzerinde “ofis görevlisi” özelligi saymak sürece) yoktu, ama biz bir olsaydi ben onun ya da bir adayin düsüncelerini sordum olurdu resepsiyonist.

sizin gibi bilmeyen bir bira pong masasinda konum

Beni yanlis anlamayin, bira pong harika bir oyun ve üniversite yasaminin bir ürünüdür. Bir süre için bir sirket ile gemide oldum sonra, hatta üniversitede iken isveren bir kaç oyun yapan bulabilirsiniz. Ama röportajda bu dostluk girme zamani degil ve belki de bira içme oyunlarin kitap yayinlayan ya da bir üniversite üreten bir firma ile görüsme konum sürece, görüsme masasinda üniversite dil ve witticisms disari atma edilmemelidir mizah web sitesi.

Kendi görüsmeler bazi kisa bir süre üniversiteden sonra, ben belki de bira pong duymadim hiç, ne de üniversite ögrencisinin argot maruz bazi insan kaynaklari millet karsilasti. Bu yüzden en iyi yaklasim bir sunum yapiyoruz sanki konusmaktir. Hepimiz üniversitede sunum çesit yapmak zorunda kaldi ve yedek “seviyor”, “tamamenler” ve üniversite argo atarak uygunsuz oldugunu bu noktada makul açik olmaliydi. Profesör açikça yapmadiysaniz, o sinif bir kötülük herkes yapiyordu.

bu gpa ne yapmali?

Sunu kabul edelim ki, kötü notlar ile insanlar çok isler gerekir. Ama not ortalamasi igrenç, bu özgeçmisinizi dahil degildir. Genel not ortalamasi zayifti ama önemli not ortalamasi saygin olsaydi, yerine özgeçmis koymak.

Ben çalisanlarin ise ve bazi ise yapilir, bu yüzden sadece üniversite mezun birisi kendi GPA kendi özgeçmis not yoksa, ne anlama geldigini biliyor ettik, bak. Bu kalin baski var o 2.3 olsa atmak gerektigi anlamina gelmez. Dürüstçe siniflarda ilgili sorulara cevap, ancak siniflarda par (onlar olsaydi) ve size daha güçlü hissediyorum ne açiklamaya hazir olun. Ben iyi notlar her sirket için özetin özeti ölçüm çubugu (bazi için olsa) olmadigini size temin ederim.

Iyi bir not ortalamasina sahip yaparsaniz, gururla özgeçmisinizi belirgin yerlestirebilirsiniz. Notlarin tamamen sizin için konusmak düsünme, ancak, hata yapmayin. Hala bir kisilige sahip oldugunu sizin görüsmeci ikna etmesi gerekir ve iletisim ve etkili insanlarla iliski olabilir. Okulda büyük siniflarda vardi, ama bir ise alma yöneticisi olarak, ben yüksek bir not ortalamasi ile aday kisiligi yoktu, özellikle siniflarda herhangi bir gün üzerinde gerçek insanlarin becerilerini alacakti.

detaylara dikkat?

Benim en sevdigim durum hiç bir özgeçmis okuma bu notlari gibi sadece devam tarihinin her özgeçmis hakkinda sahip, aday “detaylara dikkat” mükemmel sahip ve o zaman özgeçmis çesit bir hata bulma. Edilir Bu gördügümde genellikle yerinde devam atmak. Verilen, ben yari-kötü, en az, ama ben degil diyor bir özgeçmis okumustu “detaylara Benim dikkat bazen eksik, ama büyük resmi stratejik düsünme becerilerini yildiz vardir”. Simdi BU özgeçmis dikkatimi olacakti. Hiçbir gramer hatalari, hiçbir yazim hatalari, vb Ve büyük özen gerektiren bir is basvurusu eger, belki de bu hat kullanmak için degil iyi bir fikir – Tabii ki, bu zaten özgeçmisinizi hata var yardimci olur Yukarida.

Eger görüsme konum hangi sirket ve pozisyon arastirma

Kolay, dogru degil mi? Birçok kisi olsa bunu yapmayin. Bak, ben size mezun olduktan sonra yaklasik 250 görüsmeler olacak biliyorum, ama her sirketin IK müdürü veya yöneticisi ise kendi sirketi en iyi oldugunu düsünüyorum gidiyor. Yani bunlari mizah ve onlarin sirket büyük IS düsünüyorum gibi en az rol yapmak zorunda. Sirket hakkinda yapabilirsiniz sey ögrenmek. En azindan, sizin için görüsme konum konumu hakkinda ne sirket yapar ve ne oldugunu anlamak gerekir. Eger bunun ötesinde bazi diger ayrintilari ögrenebilirsiniz, bu harika, ama en azindan temelleri ile gitmek. Bir röportajda ortak bir soru “XYZ sirketi size çekti ne?” Dir. Bu sirket hakkinda yakin zamanda toplanan bilgi kapali emzik ve potansiyel isverenin övmek için bir sans. Denize gitmek, ama onlari sirket hakkinda ve orada çalismak istiyorum biliyorum biliyor izin vermeyin.

spor oyun

Ne spor bir röportaj ile ilgisi var mi? Eh, bir spor ile ilgili pozisyon için görüsme eger, üniversitede spor oynadiktan sonra, hatta lisede, muhtemelen büyük bir bonus olacaktir. Basvurulan hangi konumda spor ile ilgisi olsa bile Ama, birçok isveren oldukça spor oynadi adaylari merakli vardir. Bu satis dahil oldugu sanayi veya nerede rekabet ve elde etmek için güçlü bir istek dogal bir avantajdir özellikle dogrudur. Ben spor oynanirsa benim ilk gerçek röportajda, ben üniversitede hala iken, benim görüsmeci sordu. Ilk basta biraz sasirdim, ama çabuk bir stok araci kurum ile görüsme bu yana, takim becerileri, rekabet ve hatta saldirganlik spor oynarken böyle bir sektörde çalisma ortami oldukça dogal ilgilidir ile ilgili oldugunu bana belli oldu.

Eger spor oynamadi, bu ter degil, ama bu soruyu soruluyor konum nedeni bir ekip çalismasi ile deneyiminizi degerlendirmek için oldugunu anlamak, sizin rekabetçi dogasi ve liderlik becerileri. Eger spor oynamadi ama bu soru sorulursa, bu görüsmeci (yapmaniz düsünüyorsaniz) bu becerilere sahip oldugunu bildirmek için bir noktaya olun. Örnegin, üniversite spor oynamadi, ama ben lisede futbol ve beyzbol oynadigini isaret gecikmedi erken JV takim kaptani oldu ve benim üniversite futbol takimi için denemek vermedi Lise benim sinif geç ACL ameliyati nedeniyle. Bana görüsme stok komisyoncu duymak oldukça mutlu oldu ve ben bu isi almadi ama, bana teklif edildi ve ben de yapmisti bilerek görüsme uzak geldi.

soru sormak

Herhangi bir sorunuz varsa, tipik bir görüsme sonunda, size sorulacaktir. Eger yoksa bu dünyanin sonu degil, ama bunlari toplayabilecek eger en az üretim bir veya iki çalismalisiniz. Soru sorma Basvurulan hangi sirket ve pozisyon bir ilgi gösterir ve merakli bir kisi olarak isaretler. Ne bir potansiyel isveren göstermek için kötü bir sey.

Yukarida da belirtildigi basit kurallari uygulayin, ve büyük ölçüde sonrasi üniversite istihdam olanaklari artiracaktir. Koleji ve “gerçek dünya” birbirinden çok farkli aslinda, ama üniversite en azindan kismen gerçek dünya için bizi hazirlar. Aksi takdirde, ne üniversite katiliyor açisindan olurdu? Açik ve merakli zihin ile sonrasi üniversite hayati gidin, hemen her sey için hazirlikli olmak ve profesyonel bir atmosfer girin ve ne zaman üniversite ögrencisi gerçek dünyaya geçis yapacagiz Eger “önce orada” oldum gibi hareket nispeten agrisiz ikamet.